Otwarte mieszkanie w industrialnym charakterze

red.

Beton w roli głównej

mieszkanie w industrialnym stylu, loft, nowoczesne mieszkanie
Mieszkanie w industrialnym stylu w Londynie
Fot. io-a.com

Clerkenwell to jedna z centralnych dzielnic Londynu. Pełno tu knajpek, restauracji i galerii. To właśnie tu odbywa się słynny już londyński festiwal Clerkenwell Design Week. Właśnie tam znajduje się budynek dawnej fabryki, w którym wysokie mieszkania są wprost stworzone do aranżowania ich w industrialnym stylu. Zaglądamy do jednego z nich!

Mieszkanie zostało zaprojektowane przez architektów z londyńskiej pracowni Inside Out Architecture. Gdy tylko projektanci przekroczyli próg mieszkania, od razu dostrzegli drzemiący w nim olbrzymi potencjał. Prace rozpoczęły się od odsłonięcia elementów konstrukcyjnych budynku. Ukazała się piękna geometria betonowych belek. Gdy wszystkie ściany i sufity oczyszczono, a na podłogach położono deski, można było przystąpić do urządzania wnętrz.

mieszkanie w stylu industrialnymFot. io-a.com

Właściciele chcieli, aby ich mieszkanie stanowiło jedną, otwartą całość. Zaaranżowano tu duży salon z otwartą kuchnią, jadalnią z dużym stołem z pięknym blatem zrobionym z surowego drewna i częścią, gdzie spokojnie można posiedzieć przed telewizorem. Są tu też dwie sypialnie, oddzielone od siebie garderobą. W mieszkaniu zaplanowano dwie łazienki - jedną dla gości, drugą w części prywatnej. Uwagę zwraca czarna kostka, w której "ukryto" kuchnię i łazienkę.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? Lubicie takie wnętrza?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

 

 

 

 

Skomentuj:

Otwarte mieszkanie w industrialnym charakterze