DIY - kwiatowy wzór na ścianie

Sposób na szybką i łatwą odmianę wnętrza
kwiatowy wzór na ścianie kwiatowy wzór na ścianie fot. mat. prasowe Bondex

Krok 1. Przygotowanie wzoru

Aby zmienić wygląd wnętrza, nie musimy przeprowadzać remontu całego pokoju ? czasami wystarczy niewielki detal. Idealnym pomysłem będą własnoręcznie wykonane, kwiatowe wzory na ścianie.

Aby to zrobić, potrzebujemy grubego papieru, ołówka, nożyczek, a także opakowania farby i małego pędzelka. Do malowania najlepiej wybrać produkt o wysokiej sile krycia.

Pracę zaczynamy od przygotowania szablonu, za pomocą którego stworzymy barwne dekoracje na ścianie. Na grubym papierze rysujemy wzory kwiatów, a następnie wycinamy je nożyczkami. Dobrze, jeśli zrobimy kilka szablonów o różnych kształtach i wielkościach.

kwiatowy wzór na ścianie

kwiatowy wzór na ścianie kwiatowy wzór na ścianie fot. mat. prasowe Bondex

Krok 2. Rysowanie kwiatów na ścianie

Następny krok to przeniesienie kwiatowych wzorów na ścianie. W tym celu delikatnie odrysowujemy je ołówkiem. Wzory rozmieśćmy dowolnie - mogą one układać się równomiernie, zachodzić na siebie lub tworzyć wybrany przez nas kształt. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

kwiatowy wzór na ścianie

kwiatowy wzór na ścianie kwiatowy wzór na ścianie fot. mat. prasowe Bondex

Krok 3. Malujemy wzory

Kiedy wykonamy już szkice na ścianach, możemy przystąpić do malowania. Emalię dokładnie mieszamy przed użyciem. Do jej nakładania wykorzystajmy mały pędzelek. Najlepiej rozpocząć od pokrycia narysowanego konturu, a następnie wypełnić go identycznym kolorem. Dla podkreślenia dekoracji możemy wykorzystać różne kolory emalii.

kwiatowy wzór na ścianie

Własnoręcznie namalowane wzory na ścianach to szybki i skuteczny sposobem na metamorfozę wnętrza. Przy odrobinie wyobraźni oraz niewielkim nakładzie pracy uzyskamy niesamowity efekt.

Więcej o:
Komentarze (4)
DIY - kwiatowy wzór na ścianie
Zaloguj się
 • sal-ona

  Oceniono 12 razy 4

  Fajny pomysl. Jezeli nawet infantylne , to co z tego, kwestia gustu.Wazne , ze samemu wykona sie dekoracje, o niebo lepiej niz naklejanie koszmarkow - kwiatow z Ikea, lub podobnych gotowcow.

 • Gość: Ula

  Oceniono 2 razy 0

  Bardzo fajny pomysł. Elegancko wygląda!!!

 • georgia241

  Oceniono 14 razy -6

  Przecież to jest brzydkie.

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 18 razy -6

  Nie chce mi sie pisać to określę jednym słowem KICZ i infantylność na poziomie przedszkola a co najwyżej zerówki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX