Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wianek wielkanocny na drzwi - jak zrobić? DIY

Wykonanie i stylizacja: Katarzyna Sobczyk-Osuchowska

Ręcznie robione wianki wielkanocne z kwiatów wprowadzą do wnętrz radosny klimat, a jednocześnie nie zabiorą miejsca na stole. Taki wieniec wielkanocny będzie stanowił dobre uzupełnienie aranżacji wielkanocnego stołu. Proponowaną dekorację świąteczną łatwo zrobisz sam - zobacz, w jaki sposób. Co ciekawe, można do użyć również w formie dekoracji na drzwiach.

Wianek wielkanocny na drzwi - jak zrobić?
Wielkanocny wieniec można zawiesić nad stołem. Tak będzie wyglądać niebanalnie.
fot. Monika Olesinska

Pomysł na wykonanie wianka wielkanocnego

Sposobów na wykonanie wielkanocnego stroika jest wiele. Proponowany przez nas jest nie tylko efektowny, ale i trwały. Choć wygląda na dość skomplikowany, nie jest trudny do zrobienia. Potrzebny będzie gotowy wiklinowy wianek, który zdobimy dowolnie wybranymi sztucznymi kwiatami. W zależności od tego, jakie kwiaty wybierzemy, nasz wielkanocny wieniec może wyglądać delikatnie, zdecydowanie, bądź tradycyjnie. Taki stroik można położyć na stole lub komodzie, można też powiesić na drzwiach. My natomiast powiesiliśmy wieniec nad wielkanocnym stołem. Wygląda oryginalnie i razem z nakryciem stołu stworzy spójną aranżację.

Jak sprawić, że wielkanocne wianki będą wyjątkowe?

Do wykonania wianka wielkanocnego będziemy potrzebowali następujących materiałów:

- wiklinowy wianek,
- sztuczne kwiaty (można też użyć gałązek bukszpanu czy gałązek brzozy, sprawdzą się też wierzbowe gałązki),
- ceramiczne jajka,
- klej w pistolecie,
- łańcuch,
- 4 haczyki,
- wstążki (około 6 m),
- nożyczki, cążki, drucik. 

Jak zrobić wianek wielkanocny? Krok po kroku

Wielkanocny wianek na drzwiach wejściowych

Tego typu wianki wiosenne można wieszać na drzwiach, w oknach, na balkonie, tarasie czy pod sufitem w strefie wejściowej do mieszkania/domu. Dodatek zielonych gałązek pomoże wprowadzić świeży powiew do wnętrza. W wersji wiszącej warto dodać piórka, a jeśli zdecydujemy się zrobić wielkanocny wianek z zamiarem położenia na komodzie lub stole, dodajmy skorupki jajek z rzeżuchą w środku i gałązki bukszpanu.

Skomentuj:

Wianek wielkanocny na drzwi - jak zrobić? DIY