Najpiękniejsze wiosenne kwiaty doniczkowe. Rośliny cebulowe w domu [Miejscy ogrodnicy]

Jeszcze zima, ale w kwiaciarniach i supermarketach już się pojawiają wiosenne kwiaty. Kupując je i sadząc w misach,donicach i dekoracyjnych skrzynkach szybko poczujemy w mieszkaniu wiosnę.
Tulipany. Wiosenne  cebulowe kwiaty doniczkowe Tulipany. Wiosenne cebulowe kwiaty doniczkowe Fot. Flora Dania

Tulipany. Wiosenne cebulowe kwiaty doniczkowe

Zanim będziemy mogli działać na balkonie i zakładać ogródek wybrałam dla Was takie rośliny, które wprowadzą do mieszkania cudowną atmosferę natychmiast. Chociaż  te rośliny nie są zbyt trwałe, bo w naszych mieszkaniach jest im za gorąco, warto kupić choć kilka sztuk by przyspieszyć spotkanie z wiosną. Jeśli mieszkacie w bloku to po przekwitnięciu niestety trzeba będzie rośliny wyrzucić, ale nie martwcie się już niebawem będzie można sadzić cebulowe na balkonie.

Tulipan jak większość kwiatów cebulowych lubi chłód (ok.15 st. C), światło i wilgotne podłoże. po kwitnieniu jego cebulki raczej trzeba wyrzucić. Na zdjęciu towarzyszą mu irysy cebulowe.

Wiosenne kwiaty cebulowe w domu

Wielokolorowa kompozycja z różnych odmian hiacyntów. Taki barwny miszmasz świetnie pasuje do dziecięcego pokojuFot. Biuro Kwiatowe Holandia


Krokusy. Wiosenne doniczkowe kwiaty cebulowe Krokusy. Wiosenne doniczkowe kwiaty cebulowe Fot. Flora Dania

Krokusy. Najpiękniejsze wiosenne cebulowe kwiaty doniczkowe

Krokusy w mieszkaniu kwitną tylko parę dni, ale później można ich cebulki przesadzić na balkon lub do ogrodu, gdzie kwitnąc niejednokrotnie już w marcu będą zwiastowały wiosnę przez kilka następnych lat. W domu lubią chłód (ok. 15 st. C) i wilgotne podłoże.

Kiedy uprawiać rośliny cebulowe na balkonie?

Fot. Liliana Sokołowska

Pierwiosnek bezłodygowy. Wiosenne kwiaty doniczkowe Pierwiosnek bezłodygowy. Wiosenne kwiaty doniczkowe Fot. Flora Dania

Pierwiosnek bezłodygowy. Najpiękniejsze wiosenne kwiaty doniczkowe

Pierwiosnek tworzy niskie kępy z jaskrawymi kwiatami we wszystkich kolorach. Lubi półcień i wilgotne podłoże. W chłodzie (ok. 15 st. C) kwitnie ponad miesiąc. Gdy przekwitnie można go posadzić w ogrodzie lub na balkonie, gdzie z powodzeniem może rosnąc kilka lat.

Pierwiosnek bezłodygowy. Wiosenne kwiaty doniczkowe

Fot. Flora Dania

Hiacynty. Wiosenne doniczkowe kwiaty cebulowe Hiacynty. Wiosenne doniczkowe kwiaty cebulowe Fot. Flora Dania

Hiacynty - Najpiękniejsze wiosenne cebulowe kwiaty doniczkowe

Te intensywnie pachnące kwiaty cebulowe mogą mieć różne odcienie różu, niebieskiego i fioletu. Są też odmiany białe i kremowe. Lubią sporo światła i chłód (ok. 15 st. C). Gdy przekwitną ich cebule można posadzić do gruntu, gdzie za rok znów zakwitną. Jeśli masz tylko balkon to możesz postarać się przedłużyć mu życie.

Zobacz jak przedłużyć życie hiacynta:

Fot. Shutterstock/Gaspar Janos

Jaskry azjatyckie. Wiosenne doniczkowe kwiaty cebulowe Jaskry azjatyckie. Wiosenne doniczkowe kwiaty cebulowe Fot. Flora Dania

Jaskry azjatyckie. Najpiękniejsze wiosenne cebulowe kwiaty doniczkowe

Kwiaty jaskra azjatyckiego wyglądają jak pompony. Mają jaskrawe barwy - żółtą, czerwoną, różową lub fioletową. Lubią sporo światła i wilgotne podłoże. W niezbyt ciepłym miejscu kwitną ponad miesiąc.

Jaskry azjatyckie. Wiosenne doniczkowe kwiaty cebulowe

Fot. Flora Dania

Narcyzy. Wiosenne doniczkowe kwiaty cebulowe Narcyzy. Wiosenne doniczkowe kwiaty cebulowe Fot. Flora Dania

Narcyzy. Najpiękniejsze wiosenne cebulowe kwiaty doniczkowe

Narcyzy w chłodnym miejscu kwitną kilkanaście dni, wydając kolejno kilka kwiatów. Lubią miejsce słoneczne i wilgotne podłoże.

Fot. Shutterstock

Pantofelnik. Wiosenne kwiaty doniczkowe Pantofelnik. Wiosenne kwiaty doniczkowe Fot. Flora Dania

Pantofelniki. Najpiękniejsze wiosenne kwiaty doniczkowe

Pantofelnik ma kwiaty jak małe baloniki. Mogą być żółte, czerwone lub bordowe i zwykle mają mnóstwo drobnych plamek. Lubią miejsca dobrze oświetlone światłem rozproszonym, wilgotne podłoże i temperaturę 15-18 st. C.

Fot. Flora DaniaPantofelniki. Wiosenne kwiaty doniczkowe

Pierwiosnek kubkowaty. Wiosenne kwiaty doniczkowe Pierwiosnek kubkowaty. Wiosenne kwiaty doniczkowe Fot. Flora Dania

Pierwiosnek kubkowaty. Najpiękniejsze wiosenne kwiaty doniczkowe

Jego białe, różowe lub łososiowe kwiaty wyrastają na łodyżkach nad rozetą liści. Pierwiosnek kubkowaty lubi rozproszone światło i wilgotne podłoże. Może kwitnąć w domu kilka miesięcy

Starzec popielny. Wiosenne kwiaty doniczkowe Starzec popielny. Wiosenne kwiaty doniczkowe Fot. Flora Dania

Starzec popielny. Najpiękniejsze wiosenne kwiaty doniczkowe

Jego kwiaty wyglądają niczym margarytki zebrane w zgrabny bukiecik. Tylko kolory ma inne. Dominuje niebieski, róż i amarant. Niektóre odmiany mają białe wzory. Lubi rozproszone światło i sporo wilgoci w podłożu. W niezbyt wysokiej temperaturze (18-20 st. C) kwitnie ponad miesiąc.

Starzec popielny. Wiosenne kwiaty doniczkowe

Fot. Flora Dania

Stokrotki. Najpiękniejsze wiosenne  kwiaty doniczkowe Stokrotki. Najpiękniejsze wiosenne kwiaty doniczkowe Fot. Flora Dania

Stokrotki. Najpiękniejsze wiosenne kwiaty doniczkowe

Stokrotki kwitną biało lub różowo kilkanaście dni. Lubią słońce i wilgotne podłoże.

Fot. Shutterstock

Więcej o: