Ubezpieczenie domu i mieszkania

Ubezpieczenie domu i mieszkania. Stare porzekadło mówi "przezorny zawsze ubezpieczony". Brzmi banalnie, ale jest w tym sporo prawdy.

Ubezpieczenie mieszkania jest dziś sprawą coraz bardziej oczywistą i powszechną. Podobnie rzecz wygląda, jeśli chodzi o ubezpieczenie domu. Najlepszy dowód, że agencje ubezpieczeń prześcigają się wręcz w przygotowywaniu jak najbardziej atrakcyjnych ofert. Bywa, że wykupując ubezpieczenia mieszkaniowe możemy liczyć nawet na kilku dziesięcioprocentowe rabaty. Oczywiście - jak wszędzie, tak i w tym przypadku trzeba bardzo uważać przy wyborze propozycji. Ale generalnie decyzję o ubezpieczeniu nieruchomości niewątpliwie podjąć warto. Ubezpieczenie domu i mieszkania to bowiem podstawa spokojnego snu lokatorów.

Wybierając ubezpieczenie domu i mieszkania koniecznie trzeba sprawdzić, co wchodzi lub co może wchodzić w skład ubezpieczenia mieszkaniowego. Warto przy tym wiedzieć, że niektóre agencje oferują nie tylko ubezpieczenie wyposażenia od zdarzeń losowych czy ubezpieczenie wyposażenia od kradzieży z włamaniem lub rabunku, lecz także np. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym za szkody wyrządzone osobom trzecim "w związku z wykonywaniem czynności życia prywatnego".

Są oczywiście osoby, które - w obliczu zadłużenia kredytami, kosztów prowadzenia domu etc. - ubezpieczenie domu i mieszkania spychają na dalszy plan. Na szczęście rośnie liczba tych, którzy ubezpieczenie budynku mają na uwadze w pierwszej kolejności.