Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czyszczenie syfonu

Tekst: Aneta Demianowicz, Szymon Słowiński

Dzięki syfonom, do łazienki czy kuchni nie przedostają się nieprzyjemne zapachy z kanalizacji. O syfon trzeba więc dbać.

Współczesne syfony, metalowe i z tworzywa sztucznego, łatwo się demontuje
Współczesne syfony, metalowe i z tworzywa sztucznego, łatwo się demontuje
Fot. ROCA
Co pewien czas syfon musi być czyszczony z zalegających w nim zanieczyszczeń. Wolno spływająca woda i brudny osad w jego wnętrzu są sygnałem do rozebrania syfonu i usunięcia zalegających włosów, środków do mycia lub pozostałości jedzenia.

Syfonu nie powinno się czyścić przy użyciu żrących środków chemicznych, ponieważ może to doprowadzić do jego szybkiego zniszczenia. Czyszczenie syfonu podtynkowego odbywa się przez zdemontowanie rurki lub kolanka i wyciągnięcie gumowej "fajki".

W urządzeniach rzadko używanych, w okresach silnego parowania syfon trzeba uzupełniać wodą. Gdy tego nie zrobimy, przez odpływ umywalki, wanny lub zlewozmywaka może wydobywać się nieprzyjemny zapach z kanalizacji. Inną przyczyną ubywania wody jest wadliwie działający system odpowietrzania kanalizacji - strumień spływającej wody "zaciąga" wówczas ze sobą tę, która powinna pozostać w syfonie.

Z reguły syfony się nie psują. Najczęściej dochodzi do ich mechanicznego uszkodzenia - pękają, rozszczelniają się lub korodują. W takiej sytuacji najlepiej wymienić je na nowy.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Czyszczenie syfonu