Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt

Artykuł sponsorowany

Wzrost popularności pomp ciepła wśród właścicieli domów jednorodzinnych i przedsiębiorców przyczynił się do pojawienia się zainteresowania tymi urządzeniami przez światowych producentów urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Ostatnio działania w tym segmencie podjęła również niemiecka marka działająca blisko 100 lat w branży – Blaupunkt.

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Blaupunkt

Do współpracy w realizacji projektów systemów grzewczych zostali zaproszeni doświadczeni specjaliści posiadający bogatą wiedzę na temat tego rodzaju podzespołów, w tym m. in. Panasonic, Wolong, Carel, GMCC Welling. Zanim pompy ciepła Blaupunkt wprowadzono na polski rynek, zostały one poddane ścisłym testom pod względem działania w lokalnych warunkach klimatycznych w Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękinii. Dzięki temu rozwiązaniu karty techniczne produktów zawierają informacje odpowiadające rodzimym temperaturom.

Poznaj zalety pomp ciepła Blaupunkt

Producent znany z wysokiej jakości urządzeń elektrycznych dołożył starań, aby również i pompy ciepła, które mają znaleźć się w jego ofercie, były doskonale skonstruowane. Wyróżnia je unikalny design, cichy tryb pracy, niski pobór energii, inteligentny system defrost i funkcja mobilnego zarządzania pracą urządzenia. Z całą pewnością będą one odpowiadać użytkownikom poszukującym zarówno doskonałych parametrów technicznych, jak i stawiających na walory estetyczne. Potrzebujesz więcej informacji na temat pomp ciepła Blaupunkt? Na kanale YouTube polskiego dystrybutora – firmy Hymon, zostały zamieszczone krótkie materiały filmowe, które pokazują różne aspekty ich dotyczące, w tym pompę ciepła od wewnątrz oraz od zewnątrz.

Nowoczesne i niezawodne rozwiązania Blaupunkt
Nowoczesne i niezawodne rozwiązania Blaupunkt
Blaupunkt

Ciche i harmonijnie wpisujące się w otoczenie urządzenie grzewcze

Pompa ciepła Blaunpunkt została zaprojektowana tak, aby wpisywała się w różnorodne style architektoniczne budynków. Choć posiada ona nowoczesny design, to współgrać będzie również z domami tradycyjnymi oraz elementami drewnianymi czy kamiennymi. Wyróżniają ją niewielkie wymiary, dzięki czemu zamontujemy ją niemal w każdym otoczeniu, a także cichy tryb pracy, umożliwiający montaż w domach posiadających bliskie sąsiedztwo. Karta techniczna każdej pompy zawiera szczegółowe informacje o jej głośności. Urządzenia marki Blaupunkt, w zależności od mocy pompy, posiadają ten parametr na poziomie ok. 50-60 dB (A). Skala natężenia hałasu w odległości 1m od źródła dźwięki określa 50 dB jako dźwięk, który wydaje nowoczesna winda, zaś 65 dB to chrapanie lub nasilony ruch uliczny.

Zużycie energii przez pompy ciepła Blaupunkt

Wybierając pompę ciepła, warto zwrócić uwagę na klasę efektywności energetycznej. Urządzenia A+++/A++, w tym również pompy ciepła Blaupunkt, wyróżnia podwyższona klasa efektywności. Producent podaje dwie klasy, co jest wynikiem uzależnienia wydajności pompy od temperatury zasilania CO: dla 35°C (czyli ogrzewania podłogowego lub mieszanego) jest to A+++, zaś dla 55°C (w przypadku tradycyjnych grzejników) A++. Warto wiedzieć, że im mniejsza efektywność, czyli mniej „+”, tym wyższe rachunki związane z jej pracą. Z tego powodu dobrze jest odpowiednio dopasować pompę ciepła pod względem mocy, instalacji grzewczej oraz izolacji budynku zatrzymującej ciepło w jego wnętrzu.

Wyposażenie w funkcję defrost

Wydajność pompy ciepła można odpowiednio wyregulować dzięki prawidłowym ustawieniom początkowym, o co zadbać powinien instalator urządzenia. Nowoczesne pompy ciepła są również wyposażone w inteligentne rozwiązania, które także wpływają na wydajność systemu. Istotną funkcją jest adekwatne reagowanie przez pompę na czynniki, które zmniejszają jej efektywność, takie jak np. defrost (odszranianie). Wydzielana w procesie pracy pompy wilgoć, pojawiająca się ze względu na różnicę temperatur otoczenia, poszczególnych elementów urządzenia i krążących w nim czynników o różnym stanie skupienia, mogłaby powodować powstawanie szronu zakłócającego przepływ powietrza, a tym samym działanie urządzenia. Z tego powodu pompy ciepła Blaupunkt wyposażono właśnie w system defrost, który przekierowuje ciepłe powietrze ze sprężarki na parownik i powoduje topnienie zbierającego się nalotu.

Wielofunkcyjność systemu

W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnego komfortu, pompy ciepła Blaupunkt zostały wyposażone w opcję ręcznego sterowania parametrami lub możliwość zastosowania automatycznych rozwiązań dla konkretnych sytuacji. Możliwe jest np. ustawienie trybu czuwania w czasie wyjazdu zimowego - w okresie tym utrzymywana jest niższa temperatura niż standardowa. Dodatkowo, dzięki funkcji zdalnego sterowania za pomocą aplikacji, możliwe jest włączenie wyższej temperatury podczas powrotu do domu.

Wysoka wydajność nawet w trudnych warunkach

Informacje o wydajności pomp ciepła są różnie prezentowane przez ich producentów. Podstawowym parametrem sprawności urządzenia jest COP (Coefficient of Performance), czyli liczba kWh oddanego ciepła w stosunku do pobranej przez pompę energii elektrycznej w kWh. Jest to informacja o tym, ile energii pompa odda w stosunku do energii, którą pobierze. Zazwyczaj jest to od 3 do 4,5 razy więcej. Jednak COP to nie jedyny czynnik, na jaki należy zwrócić uwagę, ponieważ nie uwzględnia on szeregu zmiennych wpływających na wydajność. Z tego powodu w kartach katalogowych pomp ciepła Blaupunkt zamieszczono dodatkowe informacje, w tym tabele wydajności z rozpiętością temperaturową od -25°C do 20°C o przy różnych warunkach pracy (różnej temperaturze wody grzewczej). Cztery podstawowe parametry, dla których określa się COP, to: A7/W35, A7/W55, A-7/W35 i A-7/W55, czyli odpowiednio: temperatura na zewnątrz (A) 7°C lub -7°C, a temperatura wody grzewczej (W) 35 lub 55°C. Blaupunkt udostępnia wszystkie dane dotyczące wydajności systemów nawet w trudnych warunkach, ponieważ są to efektywne urządzenia o bardzo konkurencyjnych parametrach działania.

Dlaczego wybrać pompę ciepła Blaupunkt?

Duży wybór nowoczesnych systemów grzewczych, jakimi są pompy ciepła, może utrudniać podjęcie decyzji klientom. Z tego powodu warto dowiedzieć się, jakie parametry techniczne są najważniejsze dla wydajnej pracy oraz komfortowego, wieloletniego użytkowania urządzenia i to nimi się kierować. Pompa ciepła powinna zostać również odpowiednio dobrana do danego domu, w szczególności pod kątem mocy. Blaunkt posiada w ofercie pompy ciepła o szerokim zakresie – od 6 do 23 kW, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie do różnych budynków. Systemy grzewcze tej firmy charakteryzują się cichą pracą, mało uciążliwą dla użytkowników oraz sąsiadów, niewielkimi wymiarami, wysoką energooszczędnością, zróżnicowanymi funkcjami, które można dopasować od indywidualnych potrzeb właścicieli. Blaupunkt posiada także lokalną sieć dystrybucji na terenie Polski, co usprawnia realizację ewentualnego serwisu. Jeśli szukasz nowoczesnych, komfortowych i jakościowych rozwiązań, to pompy ciepła Blaupunkt z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

    Więcej o:

Skomentuj:

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt