Wanna w łazience, czyli zestaw na wymiar

TEKST: Katarzyna Kowalska STYLIZACJA: Iza Skorupka/deco-racja.com ZDJĘCIA: Monika Lewandowska/Phototapeta PROJEKT WNĘTRZA: Małgorzata Borys/mamArchitekci

Nawet w naprawdę małej łazience można zmieścić wannę i wszystkie niezbędne urządzenia tak, aby zapewnić wygodę w korzystaniu z nich. Trzeba tylko wybrać wyposażenie łazienki o odpowiednich kształtach i wymiarach.

MONIKA LEWANDOWSKA/Phototapeta

Mała łazienka (2,8 m kw.) znajduje się w niewielkim mieszkaniu w starym budownictwie. Pani domu, a jednocześnie projektantka, nie chciała jej powiększać - musiałaby to bowiem zrobić kosztem przestrzeni dziennej, czego wolała uniknąć. Ze względu na dziecko postanowiła również nie rezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej, która co prawda zajmuje mniej miejsca, ale nie zapewnia wygody podczas kąpieli malucha. Wybrała wannę narożną Avocado (firmy Ravak) o wymiarach 150 x 75 cm; z tej samej linii wzorniczej, przeznaczonej do małych łazienek, pochodzi zawieszona przy wannie umywalka (85 x 45 cm). W łazience zmieściła się również płytka pralka oraz podwieszony sedes.

Skomentuj:

Wanna w łazience, czyli zestaw na wymiar