Malowanie podłogi na biało w praktyce - sprawdzamy efekty

We wnętrzach zapanowała moda na białe podłogi. Zamiast jednak kłaść białe deski lub panele, można przemalować starą podłogę. Jak malowanie na biało wygląda w praktyce, sprawdziła autorka bloga Conchita Home.

Katarzyna Bobocińska autorka bloga conchitahome.pl przemalowała podłogę w przedpokoju swojego mieszkania na biało. Z nami dzieli się wrażeniami i efektami swojej pracy.

Stara podłoga w nowej barwie

Po remoncie przedpokoju PODŁOGA nie była w najlepszym stanie. Widoczne były na niej kleksy od farby oraz przebarwienia. Miała także różne ciemne plamy powstałe po cyklinowaniu kilka lat temu. Żeby w przedpokoju było jaśniej, postanowiłam rozjaśnić podłogę. Zdecydowałam się na kolor biały.

Sięgnęłam po olej wybielający V33. Uznałam, że skoro moja podłoga była olejowana jest to optymalne rozwiązanie. Zgodnie z instrukcją przed zastosowaniem oleju przeszlifowałam drewno papierem ściernym. Po jakimś czasie przerzuciłam się jednak na szlifierkę kątową. Po zeszlifowaniu i tak widać było przebarwienia - taki urok starej podłogi.

Malowanie podłogi w praktyce

Zabrałam się do pracy zgodnie z instrukcją na opakowaniu: „Nakładając pierwszą warstwę, drewno obficie nasączyć olejem za pomocą pędzla. Po 5-10 minutach nadmiar oleju zetrzeć czystą, suchą szmatką.” Producent uprzedza: „Ostateczny efekt wykończenia zależy od gatunku drewna. Przed rozpoczęciem prac zalecamy naniesienie oleju na niewielką powierzchnię w celu wykonania próby.”

Po zastanowieniu postanowiłam pokryć całą podłogę olejem za pomocą wałka. Po dwukrotnym pomalowaniu olejem uzyskałam efekt białej podłogi z delikatnie prześwitującym drewnem.

_______________________________________________________________________

 

OCENA: Użytkując ten produkt, ma się wrażenie jakby olej do podłogi połączony był z emalią ftalową. Mimo, iż producent podaje, że narzędzia czyści się za pomocą wody i mydła, to miałam spory problem z ich doczyszczeniem tym sposobem. Polecam też ewakuować dom na czas malowania, bo zapach jest nieprzyjemny i dość długo się utrzymuje. Tak to już niestety jest, że aby osiągnąć trwały efekt trzeba trochę pocierpieć.
Może nie jest idealnie, ale już się przyzwyczaiłam do mojej białej podłogi i co najważniejsze w przedpokoju jest jaśniej. Jeśli nie spodobał się wam efekt, jaki uzyskałam, nie zrażajcie się do białej podłogi. Weźcie pod uwagę, że nie była to podłoga w jednolitym kolorze. Była ciemna i zniszczona. Gdyby mój parkiet był jednolitej jasnej barwy mogłabym uzyskać efekt idealnie białej podłogi.


PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zdjęcie Bloom transparentna farba do drewna 1L algi morskie Zdjęcie DEXTER Wałek malarski FLOKOWANY 44009945 Zdjęcie HARDY Pędzel ŁAMANY 43945804
Bloom transparentna farba d... DEXTER Wałek malarski FLOKO... HARDY Pędzel ŁAMANY 43945804
źródło: Okazje.info
Więcej o: