Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Podłoga w jodełkę - francuska elegancja wraca na polskie salony

red.

Drewniana podłoga ułożona we wzór jodły francuskiej przeżywa renesans popularności. Decydują się na nią nie tylko miłośnicy aranżacji w stylu vintage czy glamour, lecz także ci, którym marzą się wnętrza nowoczesne ze szczyptą dekadencji.

Wydawać by się mogło, że PODŁOGA w jodełkę lata swojej świetności ma już za sobą. Tymczasem jodła francuska przeżywa renesans popularności.
- Zauważamy znaczny wzrost zainteresowania klientów układem jodełkowym - od marca tego roku zrealizowaliśmy dużą liczbę zamówień. Kupujący decydują się przede wszystkim na gatunki charakteryzujące się niewielką ilością słojów oraz stonowaną kolorystyką, największą popularnością cieszy się dąb - zauważa Jacek Dąbrowski, country sales manager w firmie Jawor-Parkiet, która w marcu wypuściła na rynek FertigParkiet i FertigDeskę Chevron - innowacyjną, gotową dwuwarstwową podłogę dedykowaną do montażu we wzór jodły francuskiej.

Podłoga w jodełkę w każdym stylu

Delikatny układ słojów i lekka kolorystyka to najlepszy wybór, ponieważ sposób ułożenia podłogi jest na tyle ozdobny i wyrazisty, że najlepiej komponuje się z minimalistyczną formą. Najefektowniej jodła francuska będzie się prezentować w wysokich i przestronnych wnętrzach z historycznymi, często łukowatymi oknami lub z drzwiami opaskowymi z płycinami. Warto jednak pamiętać, że Chevron doskonale wygląda nie tylko w aranżacjach w stylu retro, lecz także w pomieszczeniach bardzo nowoczesnych i skandynawskich.
- Stosując jodłę francuską w wyjątkowo modernistycznych wnętrzach, powinniśmy zwrócić uwagę na pozostałe elementy wykończenia. Powinny być one jedynie tłem, służącym wyeksponowaniu dość bogatego wzoru Chevron - zauważa Anna Jaszkaniec - architekt z katowickiej pracowni AJ Forms. Jodła wpisuje się też doskonale w popularny trend powrotu do wystroju wnętrz w stylu lat 60. i 70. oraz loft, jak również w cieszące się dużym zainteresowaniem aranżacje glamour.

Historia jodły francuskiej

Wzór jodły Chevron wywodzi się z dworu Franciszka I Walezjusza, panującego we Francji w XVI w. Franciszek I zasłynął m.in. dbałością o rozwój francuskiej kultury - z jego inicjatywy zbudowano szereg wspaniałych zamków nad Loarą, rozbudował Luwr, finansował biblioteki. Jodłą francuską zachwycali się możni władcy z racji trudności jej wykonania i oryginalnego efektu końcowego.

Skomentuj:

Podłoga w jodełkę - francuska elegancja wraca na polskie salony