Aranżacja z dużym łóżkiem

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Anna Kępińska Zdjęcia: Rafał Lipski, Sławomir Frąckowiak Projekt wnętrza: Exit - Pracownia Projektowa

W niedużych mieszkaniach na ogół nie ma możliwości urządzenia osobnej sypialni, miejsce do spania aranżuje się więc zwykle w salonie. Najczęściej jest nim rozkładana kanapa, rzadko - prawdziwe łóżko.

Właściciele prezentowanej kawalerki wybrali tę druga możliwość, ponieważ bardzo chcieli mieć wygodne łóżko. Problemem było ukrycie tego dość masywnego mebla. Rozwiązali go, stawiając ściankę ze szkła - lekkiego materiału, który nie przytłacza wnętrza.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięJedną taflę zamontowano na stałe do podłogi oraz do sufitu, druga natomiast przesuwa się po prowadnicach. Dzięki temu w ciągu dnia aneks SYPIALNY można zasłonić, a na noc ewentualnie z powrotem połączyć z resztą pomieszczenia.

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu mieszkań i domówWyodrębnienie aneksu sypialnego ze wspólnej przestrzeni ma jeszcze inną niebagatelną zaletę - nie trzeba aranżować go tak samo jak część wypoczynkową czy jadalną. Tutaj właśnie z tej możliwości skorzystano. Sypialnia została urządzona w STYLU GLAMOUR, znacznie różniącym się od nowoczesnego wystroju strefy dziennej pomieszczenia.

Zobacz także:

Sypialnia w tkaninach

Pikowany salon

Wnetrze pełne książek

Skomentuj:

Aranżacja z dużym łóżkiem