Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacje z akwarium

Tekst: Katarzyna Kowalska Pomysł i wizualizacja komputerowa: Delfina Grzelak

Akwarium nie musi zabierać miejsca w pokoju. Można je ciekawie wkomponować w wystrój wnętrza, tak by stało się jego oryginalną dekoracją. Oto pomysły naszej stylistki.

Projekt 1

W ściance dzielącej

Prostokątne akwarium jest wbudowane w odpowiednio grubą ściankę z płyt gipsowo-kartonowych, która dzieli POKÓJ DZIENNY na dwie części. Od strony aneksu wypoczynkowego wycięto w niej okrągły otwór z ramą zamocowaną nitami, wyglądający jak bulaj. Od strony kąta do pracy wycięcie ma kształt zbiornika (i jest od niego nieco wyższe, co umożliwia karmienie ryb, wymianę wody, czyszczenie akwarium itp.) Uwaga! Szukając miejsca dla akwarium, trzeba pamiętać, że nie należy go umieszczać ani blisko słonecznego okna, ani w pobliżu grzejników, ponieważ ciepło spowoduje, że będzie szybko zarastało glonami.

Projekt 2

W nocnej szafce

W prezentowanej SYPIALNI akwarium stanowi integralną część zabudowy łóżka, składającej się z zagłówka (w formie szerokiej półki) i sporej szafki nocnej, której część została przeznaczona właśnie na tę bardzo oryginalną ozdobę.

Taką nietypową konstrukcję trzeba wykonać na zamówienie (np. z płyty drewnopochodnej), można też zdecydować się na uproszczoną wersję: ustawić obudowany po bokach zbiornik na odpowiednio szerokiej i stabilnej szafce. Od góry w obudowie musi być podnoszona klapa, umożliwiająca codzienną obsługę. Pamiętajmy także o tym, by filtr i pompka zainstalowane w akwarium umieszczonym w sypialni nie pracowały zbyt głośno. W przeciwnym razie mogą przeszkadzać podczas snu.
    Więcej o:

Skomentuj:

Aranżacje z akwarium