Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekt wnętrza: czystość, prostota, elegancja

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Jakub Pajewski Projekt wnętrza: Piotr Belka

Minimalistycznie zaaranżowane wnętrze nie musi być zimne, puste i nieprzytulne. Również w nim można stworzyć miły nastrój. W tej sypialni udało się to zrobić za pomocą faktur, materiałów i światła.

Właścicielka źle czuje się w ciasnych, klaustrofobicznych pomieszczeniach. Wyposażenie niewielkiej SYPIALNI postanowiła więc ograniczyć do minimum, tak by nadmiar przedmiotów i motywów DEKORACYJNYCH nie zmniejszał optycznie wnętrza. I tak z mebli są tylko te naprawdę niezbędne, czyli łóżko i szafa, a z dekoracyjnych drobiazgów - jedynie niewielki obraz.

Sypialnia nie sprawia jednak wrażenia niewykończonej. Przeciwnie, jej wystrój jest bardzo przemyślany i przy całej swojej surowości niezwykle atrakcyjny. Do dekoracji wnętrza użyto bowiem fakturowych wzorów. Widać je na pościeli, zasłonach, a przede wszystkim na ścianie obłożonej łupkiem wapiennym w najróżniejszych odcieniach szarości i beżu. Reszty dopełnia oświetlenie, dzięki któremu można efektownie modelować przestrzeń - ruchome oprawy halogenowych lampek pozwalają oświetlać wybrane miejsca.

Skomentuj:

Projekt wnętrza: czystość, prostota, elegancja