Wnętrze w pełni wykorzystane

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Anna Kępińska Zdjęcia: Rafał Lipski, Sławomir Frąckowiak

W małym dwupokojowym mieszkaniu, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, pokój przeznaczony na sypialnię nie może marnować się w ciągu dnia. Dlatego często odgrywa on także inną rolę, np. gabinetu, tak jak w prezentowanym wnętrzu.

WNETRZA SYPIALNIA ANTRESOLA
Aranżacja. Biurko umieszczone pod sypialnianą antresolą jest siłą rzeczy niewidoczne z miejsca do spania. Dzięki temu pracująca przy nim osoba nie zakłóca odpoczynku drugiej, leżącej w łóżku.
Fot. Rafał Lipski
Pogodzenie dwóch różnych funkcji na niewielkiej powierzchni (niespełna dziewięć metrów kwadratowych) nie było łatwe i przypominało układanie puzzli - każda rzecz musiała idealnie wpasować się w wyznaczone miejsce.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięGospodarze zbudowali zatem masywną, szeroką na dwa metry antresolę z litego drewna, a na niej zaaranżowali przytulne miejsce do spania; wygodny materac oświetlają lampki do czytania, ścianę zdobią ulubione obrazki.

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu domów i mieszkańPrzenosząc łóżko pod sufit, na "niższej kondygnacji" zyskano miejsce na biurko z małymi regalikami na książki i dokumenty oraz fotelik. Trudno uwierzyć, ale miejsca starczyło jeszcze na pojemną, sięgającą sufitu szafę ubraniową i całkiem sporą komodę-bieliźniarkę, a w rogu pomieszczenia - na toaletkę pani domu.

Zobacz także:

Projekt wnętrza: salon z sypialnią

Inspiracje ze świata sztuki

Projekt na strychu

Skomentuj:

Wnętrze w pełni wykorzystane