Metamorfozy wnętrz ze ścianą w roli głównej

W wystroju wnętrza ściany odgrywają równie ważną rolę co meble. Metamorfozy tych wnętrz pokazują, że już zmiana koloru ścian potrafi diametralnie odmienić pomieszczenie.
<B>Od razu od wejścia do tego salonu można odgadnąć, jakie są upodobania i pasje gospodarzy. Właśnie takie było założenie: pokój bez charakteru zmienić we wnętrze naznaczone osobowością mieszkańców.</B>
<BR />PRZED ZMIANĄ. Pokój był wygodnie urządzony. Gospodarzom znudził się jednak zbyt grzeczny wystrój salonu. Od razu od wejścia do tego salonu można odgadnąć, jakie są upodobania i pasje gospodarzy. Właśnie takie było założenie: pokój bez charakteru zmienić we wnętrze naznaczone osobowością mieszkańców.
PRZED ZMIANĄ. Pokój był wygodnie urządzony. Gospodarzom znudził się jednak zbyt grzeczny wystrój salonu. Fot. Arkadiusz Scichocki / Agencja Gazeta

Ceglana okładzina

PRZED ZMIANĄ. Pokój był wygodnie urządzony. Gospodarzom znudził się jednak zbyt grzeczny wystrój salonu.

PO ZMIANIE. Wcześniejszą monotonię salonu przełamano pokrywając jedną ze ścian ceglaną okładziną. Wniosła ona nieco loftowy charakter do wnętrza. Zmieniono także umeblowanie na bardziej nowoczesne i wpisujące się w nową stylistykę.

17.02.2013 WARSZAWA SESJA WNETRZE , METAMORFOZA PO ZMIANCH NA ZDJECIU WNETRZE , SALON DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA Fot. Arkadiusz Scichocki / Agencja Gazeta

PRZED ZMIANĄ. W dużym pokoju (19,5 m kw.) sprzęty zostały tak rozmieszczone, że brakowało właściwie miejsca na zabawę. PRZED ZMIANĄ. W dużym pokoju (19,5 m kw.) sprzęty zostały tak rozmieszczone, że brakowało właściwie miejsca na zabawę. SONJA ORLEWICZ-ZAKRZEWSKA

Płyta OSB na ścianie

PRZED ZMIANĄ. W dużym pokoju (19,5 m kw.) sprzęty zostały tak rozmieszczone, że brakowało właściwie miejsca na zabawę. Do tego od białych sterylnych ścian wiało nuda nieprzystająca do pokoju młodzieżowego.

PO ZMIANIE. ściany wyłożono płyta OSB. W jednej części zaaranżowano "kosmiczny" zakątek. Druga część ściankę wspinaczkową.

pokój dziecięcy, meble dziecięce, metamorfoza pokoju dziecięcegoSONJA ORLEWICZ-ZAKRZEWSKA

Salon przed metamorfozą Salon przed metamorfozą fot. ILLUMISTUDIO.com

Podświetlana ściana

PRZED ZMIANĄ. Duży pokój pozostawał praktycznie niezagospodarowany. Było tu pusto i monotonnie.

PO ZMIANIE. Właściciele postanowili wyróżnić ścianę, na której zawisł telewizor. Pokryli ją tapetą o nowoczesnym i delikatnym wzorze i podświetlili od góry. Na takie rozwiązanie pozwolił podwieszany sufit.

Jasny i nowoczesny salon zyskał efektowną, podświetlaną ścianę, na której zawieszono telewizor.ILLUMISTUDIO.com

Kawalerka przed i po. Kawalerka przed i po. fot. Ewa Weber/ewaweber.art.pl

Cegła na wierzch

PRZED ZMIANĄ. Salon był przytłoczony masywnymi, ciężkimi meblami. Powodowało to, że pokój wydawał się mniejszy niż w rzeczywistości.

PO ZMIANIE. Po pozbyciu się źle dobranych mebli odsłonięto ceglaną ścianę, która stała się największą ozdobą salonu.

kawalerka, urządzanie wnętrz, małe mieszkania, salonfot. Ewa Weber/ewaweber.art.pl

Sypialnia przed metamorfozą Sypialnia przed metamorfozą fot. odnowameble.pl

Marynistyczna sypialnia

PRZED ZMIANĄ. Sypialnia z lekka wnęką w ścianie była nijaka i bez wyrazu. Przypominała pokój hotelowy.

PO ZMIANIE. Pokój zaaranżowano w stylu marynistycznym. We wnęce odsłonięto fragment ceglanej ściany i pomalowano go na biało. Dolną część ściany pomalowano na niebiesko. Meble wykonano z palet.

Sypialnia po metamorfoziefot. odnowameble.pl

PRZED ZMIANĄ. <B>Przed kilkoma laty generalny remont zdewastowanego mieszkania w starej krakowskiej kamienicy pochłonął wszystkie oszczędności Agnieszki. Na umeblowanie i udekorowanie wnętrz mogła sobie pozwolić dopiero teraz. Na zmiany przeznaczyła 1900 zł. Niewiele, ale, jak widać, wystarczyło.</B>
<BR />W pokoju stały przypadkowe, niepasujące do siebie meble. Było 
wprawdzie na?czym spać i siedzieć, ale wnętrze wyglądało nieciekawie; nie zachęcało też do?odpoczynku oraz spotkań towarzyskich. PRZED ZMIANĄ. Przed kilkoma laty generalny remont zdewastowanego mieszkania w starej krakowskiej kamienicy pochłonął wszystkie oszczędności Agnieszki. Na umeblowanie i udekorowanie wnętrz mogła sobie pozwolić dopiero teraz. Na zmiany przeznaczyła 1900 zł. Niewiele, ale, jak widać, wystarczyło.
W pokoju stały przypadkowe, niepasujące do siebie meble. Było wprawdzie na?czym spać i siedzieć, ale wnętrze wyglądało nieciekawie; nie zachęcało też do?odpoczynku oraz spotkań towarzyskich. Fot. Agnieszka Zelazko

We francuskim stylu

PRZED ZMIANĄ. W pokoju stały przypadkowe, niepasujące do siebie meble. Było wprawdzie na czym spać i siedzieć, ale wnętrze wyglądało nieciekawie; nie zachęcało też do odpoczynku oraz spotkań towarzyskich.

PO ZMIANIE. Wymieniono wszystkie meble i na nowo zaaranżowano ściany. Wprowadzono delikatną lamperię wykonaną z paneli i w w oryginalny sposób zaakcentowane miejsce na telewizor. Poprowadzono pas dekoracyjnej tapety pod sam sufit - bardzo stylowe rozwiązanie.

salon, aranżacje salonu, salon z kominkiemFot. Agnieszka Zelazko

<B>Nasza stylistka uważa, że kosztowny remont nie zawsze jest konieczny. Klimat wnętrza można zmienić prostszymi, a przy tym dużo tańszymi sposobami. Patrząc na ten przedpokój, musimy przyznać jej rację.</B>
<BR />PRZED ZMIANĄ. Przez trzydzieści lat sosnowa boazeria na ścianach i suficie pożółkła i ściemniała, zamieniając mały przedpokój w klaustrofobiczną klitkę. Nasza stylistka uważa, że kosztowny remont nie zawsze jest konieczny. Klimat wnętrza można zmienić prostszymi, a przy tym dużo tańszymi sposobami. Patrząc na ten przedpokój, musimy przyznać jej rację.
PRZED ZMIANĄ. Przez trzydzieści lat sosnowa boazeria na ścianach i suficie pożółkła i ściemniała, zamieniając mały przedpokój w klaustrofobiczną klitkę. fot. Gutek Zegier

Boazeria na nowo

PRZED ZMIANĄ. Przez trzydzieści lat sosnowa boazeria na ścianach i suficie pożółkła i ściemniała, zamieniając mały przedpokój w klaustrofobiczną klitkę.

PO ZMIANIE. Zamiast zrywać boazerię zdecydowano się na znacznie szybsze i tańsze rozwiązanie - pomalowanie jej białą farbą, dzięki której ponure pomieszczenie stało się jasne i pogodne. Nałożono dwie warstwy farby - pierwszą pędzlem, starannie wypełniając rowki między deseczkami, a drugą wałkiem, co dało idealnie równą powierzchnię.

przedpokój, boazeria, metamorfozy wnętrzfot. Gutek Zegier

WNĘTRZA - METAMORFOZY. <b>PRZED:</b> Pokój sprawiał wrażenie mało dziewczęcego. Brakowało rozweselających wnętrze dekoracji, kolorystyka też nie była dobrze przemyślana.
<BR />Rodzice Gai lubią nowoczesny styl i w takim duchu urządzili całe mieszkanie. Nic dziwnego, że trudno było im się zgodzić na romantyczny wystrój dziecięcego pokoju, o jakim marzyła dziewczynka. Jedyne ustępstwo na rzecz takiej estetyki to malinowa barwa ściany. Niestety, kłóciła się ona z pozostałymi elementami wystroju. Stylistka ujednoliciła kolorystykę, co od razu korzystnie wpłynęło na wygląd pomieszczenia. Zamiast niechcianych przez dorosłych ozdób rodem z Disneylandu zaproponowała żywe graficzne dekoracje, które rozweseliły wnętrze i nadały mu wyrazisty charakter. Urządzając na nowo pokój, pomyślano też o niedalekiej przyszłości, gdy Gaja pójdzie do szkoły - estetycznie zaaranżowano kąt do nauki. 
WNĘTRZA - METAMORFOZY. PRZED: Pokój sprawiał wrażenie mało dziewczęcego. Brakowało rozweselających wnętrze dekoracji, kolorystyka też nie była dobrze przemyślana.
Rodzice Gai lubią nowoczesny styl i w takim duchu urządzili całe mieszkanie. Nic dziwnego, że trudno było im się zgodzić na romantyczny wystrój dziecięcego pokoju, o jakim marzyła dziewczynka. Jedyne ustępstwo na rzecz takiej estetyki to malinowa barwa ściany. Niestety, kłóciła się ona z pozostałymi elementami wystroju. Stylistka ujednoliciła kolorystykę, co od razu korzystnie wpłynęło na wygląd pomieszczenia. Zamiast niechcianych przez dorosłych ozdób rodem z Disneylandu zaproponowała żywe graficzne dekoracje, które rozweseliły wnętrze i nadały mu wyrazisty charakter. Urządzając na nowo pokój, pomyślano też o niedalekiej przyszłości, gdy Gaja pójdzie do szkoły - estetycznie zaaranżowano kąt do nauki. Fot. Arkadiusz Ścichocki

Pokój w kropki

PRZED ZMIANĄ. Pokój dla dziewczynki sprawiał wrażenie mało dziewczęcego. Brakowało rozweselających wnętrze dekoracji, kolorystyka też nie była dobrze przemyślana.

PO ZMIANIE. Stylistka ujednoliciła kolorystykę, co od razu korzystnie wpłynęło na wygląd pomieszczenia. Zamiast niechcianych przez dorosłych ozdób rodem z Disneylandu zaproponowała żywe graficzne dekoracje, które rozweseliły wnętrze i nadały mu wyrazisty charakter.

14.04.2014 WARSZAWA SESJA WNETRZE , METAMORFOZA PO ZMIANCH NA ZDJECIU WNETRZE POKOJ MALUCHA STYLIZACJA JOANNA PLACHECKA DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: POKOJ MALUCHA DZIECKAFot. Arkadiusz Ścichocki

Mieszkanie przed metamorfozą. Mieszkanie przed metamorfozą. urban-design.waw.pl

Z ciemności w jasność

PRZED ZMIANĄ. Ponure pomieszczenie wydawało się małe i ciasne. Zabrakło pomysłu na zagospodarowanie długiego i stosunkowo wąskiego wnętrza.

PO ZMIANIE. Całkowicie zmieniono układ funkcjonalny pomieszczenia. Część pod oknem zamieniono na kuchnię, a dalszą część pokoju na jadalnię. W tej drugiej strefie ścianę zdobią białe cegły. Ich faktura ożywia białe ściany. Całość zyskała nowoczesny wystrój.

metamorfoza wnętrz, urządzanie wnętrzurban-design.waw.pl

METAMORFOZA SYPIALNI. PRZED ZMIANĄ. Komoda z czterema szufladami, kupiona w komplecie z pozostałymi meblami, mieściła tylko bieliznę. Na przechowywanie pozostałych ubrań nie przewidziano w sypialni miejsca. METAMORFOZA SYPIALNI. PRZED ZMIANĄ. Komoda z czterema szufladami, kupiona w komplecie z pozostałymi meblami, mieściła tylko bieliznę. Na przechowywanie pozostałych ubrań nie przewidziano w sypialni miejsca. Fot. Arkadiusz Scichocki

Kwiaty na ścianie

PRZED ZMIANĄ. Jednolite ściany i meble z jednego kompletu wywoływały wrażenie monotonii, potęgowane prze mdłą kolorystykę

PO ZMIANIE. Jedynie łóżko pozostało to samo. Reszta uległa całkowitej metamorfozie. Zdecydowano się na zabudowana szafę z przesuwanymi drzwiami i tapetę na ścianie za łóżkiem. Delikatny, kwiatowy deseń doskonale komponuje się z całą aranżacją.

12.07.2012 WARSZAWA SESJA METAMORFOZA GLIWICE STYLIZACJA ANETA KOSIBA DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. TATA STUDIO / TEL 0501255063  SLOWA KLUCZOWE: METAMORFOZAFot. Arkadiusz Scichocki

Więcej o: