Niewielkie mieszkanie w luksusowym wydaniu

red.

Zwykle mieszkania na wynajem kojarzą nam się ze zbieranina przypadkowych mebli i niewyszukanymi materiałami wykończeniowymi. Lokal w Gdańsku jest przeciwieństwem takiego stereotypu.

50-metrowe mieszkanie
Na ścianie zawieszono zdjęcie przedstawiające znany widok Gdańska.
mat. prasowe Dekorian

50-metrowe mieszkanie zostało zaaranżowane przez Studio Projekt. Znajduje się nad samym brzegiem Motławy. Jego właściciele postanowili przeznaczyć go na krótkoterminowy wynajem. Magnesem miała być nie tylko niesamowita lokalizacja przy najatrakcyjniejszym turystycznie bulwarze spacerowym Gdańska. Zależało im również, by wnętrze współgrało z rozpościerającym się za oknem wyjątkowym widokiem na zabytkowe budynki i panoramę miasta.

Uroda materiałów

Jeśli chodzi o strukturę, nowy lokal zakupiony od dewelopera, nie wymagał większych przeróbek. Architekci skoncentrowali się na funkcjonalnym i estetycznym zaaranżowaniu każdej ze stref. Wśród materiałów wykończeniowych znalazły się: luksusowy marmur calacatta, drewno i fornir oraz kamień.

Bardzo wyrazistym elementem gdańskiego wnętrza jest kolorystyka. Na neutralnym tle stworzonym przez barwy stolarki czy większości ścian, kafli, tkanin obiciowych i tekstyliów pojawiają się bardziej wyraziste akcenty. Wszystkie zostały utrzymane w palecie zaczerpniętej z morskiego krajobrazu – odcieniach niebieskiego oraz szmaragdowej zieleni. W salonie wyróżnia się geometryczna tapeta Omexco w kolorze nasyconego turkusu. Jej intrygująca struktura wykonana ze splotów włókien świetnie koresponduje z dywanem i fotelem, przyciągając spojrzenia już po wejściu do wnętrza.

Wygodnie i przytulnie

W sypialni króluje wielkoformatowa grafika włoskiej marki Glamora, którą pokryto ścianę za zagłówkiem. Jej pawi motyw dodaje niewielkiej przestrzeni głębi, a samej sypialni smaku i odwagi. Nawet w łazience projektanci nie zawahali się wykorzystać potencjału wyrazistych okładzin ściennych. Pod prysznicem wykorzystali nietypową płytkę ze wzorem roślinnym. Ściana ozdobiona bluszczem zaprasza do chwili relaksu, kojąc zmysły.

ZOBACZ ZDJĘCIE >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Niewielkie mieszkanie w luksusowym wydaniu