Modna kuchnia w bloku. 25 aranżacji kuchni z pomysłem

Liczne lampy umożliwiają - w zależności od potrzeb - precyzyjne oświetlenie wybranych fragmentów pomieszczenia albo stworzenie w nim nastroju. A przy okazji pomagają zmniejszyć zużycie energii.

Liczne lampy umożliwiają - w zależności od potrzeb - precyzyjne oświetlenie wybranych fragmentów pomieszczenia albo stworzenie w nim nastroju. A przy okazji pomagają zmniejszyć zużycie energii. (fot. Marcin Urban)

Kuchnie w blokach bywają trudne do aranżacji. Zazwyczaj są nieduże, bywają źle oświetlone i mają nietypowe wymiary. Wybraliśmy 25 aranżacji kuchni z polskich mieszkań, które was zainspirują.

Kuchnia w bloku może zostać ciekawie urządzona mimo małego metrażu i trudnego układu pomieszczenia. Przy małych i ciemnych kuchniach, najlepszym pomysłem jest połączenie jej z salonem.

Aneks kuchenny w bloku

Kuchnia otwarta na salon jest lepiej oświetlona, można też swobodniej planować jej układ, gdyż ściany nie są już sztywnym ograniczeniem. Dodatkowym plusem otwartej kuchni jest możliwość utrzymywania kontaktu wzrokowego z osobami w salonie, co jest szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci. Urządzając kuchnię połączoną z salonem musimy odpowiednio dobrać meble. Fronty szafek kuchennych powinny być dopasowane do mebli pokojowych, tak aby całe pomieszczenie było spójne. Warto tez wprowadzić umowną granicę między kuchnią a salonem, chociażby w formie różnych pokryć podłóg.

Kuchnia zamknięta w bloku

Gdy nie mamy możliwości otwarcia kuchni na salon, bądź takie rozwiązanie z różnych względów nam nie odpowiada, wciąż możemy mieć modną i funkcjonalną kuchnię. Nie możemy sobie jednak pozwolić na przypadkowość. Szczególną uwagę należy wówczas zwrócić na wybór i rozmieszczenie mebli. Najlepsze będą szafki kuchenne o jasnych, gładkich frontach. Wysoka zabudowa zapewni nam dużą ilość miejsca na przechowywanie, a otwarte półki dodadzą aranżacji lekkości. W małej zamkniętej kuchni ograniczmy do minimum wszelkie elementy o znaczeniu czysto dekoracyjnym.

ARANŻACJE KUCHNI W BLOKU >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (3)
Modna kuchnia w bloku. 25 aranżacji kuchni z pomysłem
Zaloguj się
 • Monika Borkowska

  Oceniono 7 razy -5

  Też mamy niewielką kuchnię, ale dzięki meblom na wymiar i dobrze dobranemu oświetleniu nie wydaje się taka mała. Przy małych kuchniach warto brać meble na wymiar bo idealnie wykorzystamy każdy cm przestrzeni. My mamy kuchnię od Verlani verlani.com/ i pięknie wyszła, biała, bo takie kuchnie tez mi się podobają i optycznie powiększają przestrzeń, prosta, troche w skandynawskim stylu.

 • renatka_85

  Oceniono 8 razy -6

  Dla mnie generalnie kuchnia z salonem mogłaby być łączona, gdyby tylko nad kuchenką powieszony był okap, któy intensywnie pracuje i wszystkie zapachy pochłania. Tak jak np. te z firmy globalo.pl

 • rehabilen

  Oceniono 7 razy -7

  Problem w bloku przeważnie polega na tym, że kuchnie są małe. Też musiałem sobie z tym jakoś poradzić i skorzystałem z pomocy firmy EM-meble, dzięki której zamówiłem meble na wymiar. Teraz wszystko idealnie do siebie pasuje i prezentuje się znakomicie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX