Moda na płytki imitujące drewno. Dlaczego warto je wybrać?

Pytki drewnopodobne są coraz popularniejsze. Najnowsze wzory do złudzenia przypominają drewno, tak iż na pierwszy rzut oka trudno znaleźć różnicę. Płytki imitujące drewno to prawdziwy hit.

Płytki drewnopodobne można coraz częściej spotkać w polskich kuchniach, łazienkach, przedpokojach ale też salonach i sypialniach. Pokrywamy nimi tak podłogi, jak i ściany. Wybieramy je zamiast typowych płytek podłogowych, paneli bądź desek.

Jakie są najważniejsze cechy płytek drewnopodobnych?

- Idealnie imitują drewno: jego kolor, wzór usłojenia oraz fakturę,
- Mają różne odcienie, odpowiadające różnym gatunkom drewna,
- Dostępne są w rozmiarach odpowiadających faktycznym rozmiarom elementów parkietu,
- Są łatwe do utrzymania w czystości,
- Można je kłaść we wszystkich pomieszczeniach.

Płytki podłogowe imitujące wygląd drewna najczęściej produkowane są w technologii gresu szkliwionego. Użycie płytek drewnopodobnych odpowiadających faktycznym rozmiarom drewnianego parkietu pozwala osiągnąć ciekawe efekty wizualne. A przy tym płytki te są bardziej wytrzymałe niż panele podłogowe czy drewniany parkiet. Taka podłoga nie wyciera się, nie rysuje i nie odkształca. Jest też lepszym wyborem w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego.

W łazience, gdzie ze względu na wysoką wilgotność lepiej sprawdzają się płytki, rzadko stosuje się naturalne drewno. Jednak jego kolor może ocieplić to pomieszczenie i przełamać chłodną biel ceramiki. Płytki imitujące drewno są tu znakomitym kompromisem. Podobnie w kuchni. Z kolei w przedpokoju czyli innym, silnie użytkowanym pomieszczeniu, sprawdzą się ze względu na trwałość i odporność na ścieranie. Podkreślą także reprezentacyjny charakter wejścia.

Płytki drewnopodobne nie tylko sprawdzą się w każdym rodzaju pomieszczenia, ale też pasują do każdego stylu wnętrza - od skandynawskiego, przez nowoczesny, po rustykalny. Do dobry pomysł na stylowe i trwałe podłogi.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o:
Komentarze (2)
Moda na płytki imitujące drewno. Dlaczego warto je wybrać?
Zaloguj się
  • Katarzyna Pilarek

    0

    Dużo korzystniejszym rozwiązaniem wydają się być panele winylowe. Są bardzo trwałe i jednocześnie wytrzymałe na uszkodzenia, które na płytkach pojawiają się od upadających przedmiotów (panel winylowy ma pewną elastyczność i niełatwo go w ten sposób uszkodzić). Wyrazem dobrych parametrów w zakresie wytrzymałości jest długa gwarancja (w Arbiton aż 20 lat). Panele winylowe w przeciwieństwie do płytek są ciepłe w dotyku. Dzięki wodoodpornej powłoce bardzo dobrze sprawdzają się w mokrych pomieszczeniach (łazienka, wc, kuchnia). Dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym i do złudzenia przypominają naturalne drewno bądź prawdziwą posadzkę kamienną.

  • ola pszeniczniak

    0

    bardzo mi się podobają i rozważam ich zakup ale... do łazinki bym takie chciała. w kuchni nigdy nie zdecyduję się na płytki bo są po prostu zimne, a ja lubię chodzić boso. do kuchni planuję zamówić drewnianą podłogę z artcore w jakimś jasnym kolorze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX