Tel Awiw: miasto idealne

Celestyna Król
07.05.2014 11:17
A A A

fot. Avi Belkin

Słońce prawie przez cały rok. 200 stacji wypożyczania rowerów, piękne plaże i odnowiony port z fajnie zagospodarowanymi hangarami. Tysiące restauracji z kuchniami z całego świata. Słynne nocne życie i imprezy. Ciekawa architektura, od budynków w stylu Bauhaus, przez industrialne przestrzenie, po drapacze chmur. Otwarci, uśmiechnięci ludzie. Designerskie sklepy. Wybitne galerie, centrum tańca i festiwale. Parki, ogrody, promenady. Tel Awiw tętni życiem przez 24 godziny na dobę!
Zobacz zdjęcia (9)

dom i wnętrze na wideo

Komentarze (7)
Zaloguj się
 • pilot.tv

  Oceniono 9 razy 7

  @bemol53
  Tylko podaj ceny w Tel Avivie. To jedno z drozszych miast w Izraelu. I ogolnie ceny tam sa wysokie. Wtep do muzeum 60 szekli - ok. 60PLN., butelka coli 6-10 szekli 6-10PLN. Pokoj w hotelu nad morzem od 300-800 EUR za dobe. I tak mozna wymieniac. Ale ogolnie zgadzam sie. Miasto hi-tech. W koncu Google ma tam swoja siedzibe. Do autorki artykułu - szkoda, ze nie wymieniła Azrieli Center skad mozna zrobic piekne zdjecia miasta na tarasie widokowym - wjazd 22 szekli. O porcie Jaffa chyba tez nic nie wspomniala - a to najstarszy port na swiecie.
  A gdzie Eretz Israel Museum, a gdzie The Clock Tower nie wspominajac juz o Meczecie Mahamoudia z wieza minaret z XII wieku. Artykuł ogolnie mowiac dupy nie urywa. Na poziomie gimnazjum. 5 slajdów z netu i 10 zdan.

 • mieetek

  Oceniono 23 razy 7

  Ich władze przeszukują, obrażają i poniżają przyjezdnych. Nie mówię o mieszkańcach. Ci są bardzo przyjaźni. Chyba, że byli na wycieczce do Oświęcimia i byli indoktrynowani na temat polskich kolaborantów przy Holokauście.

 • szulkin

  Oceniono 7 razy 3

  Na nieszczęście dla głupkowatych antysemitów muszę potwierdzić - byłem, widziałem, miasto niesamowite, choć faktycznie Izrael jest drogi.
  Wielu Polakom gadającym o Żydach bzdury przydałby się wyjazd do Izraela, to piękne i bardzo ciekawe państwo.

 • patrzy-kat

  Oceniono 6 razy 0

  Ile kosztuje usunięcie napleta??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX