09.08.2017 11:00
Jak wybrać idealny ekspres do kawy?

Jak wybrać idealny ekspres do kawy? (Fot. CC0 Public Domain)

Jak wybrać ekspres do kawy - redakcja podpowiada!

Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki czy kubka kawy. Espresso, cappuccino czy latte marzy się każdemu prawdziwemu kawoszowi od razu po przebudzeniu. Miłośnicy tego gorącego napoju powinni mieć w swoim mieszkaniu ekspres do kawy, dzięki któremu napój będzie naprawdę smaczny i wartościowy! Redakcja podpowiada, jak wybrać idealny ekspres do kawy!

Magia kawy - jaki ekspres wybrać?
Fot. rtvagd

W sklepach znajdziecie różne modele ekspresów do kawy. Ekspresy automatyczne będą świetnym wyborem dla osób, które potrzebują kawy szybko - jej przygotowanie nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Ten rodzaj ekspresu przygotuje każdy rodzaj standardowej kawy, takiej jak espresso, a dzięki pojemnikowi i dyszy do spieniania mleka nie będzie miał problemu z przygotowaniem latte, cappuccino czy machiato.

Popularne stały się ekspresy na kapsułki - ich wadą jest to, że musimy używać jedynie takiego rodzaju kawy, jaki przewidział producent. Zmielona kawa jest zamknięta w kapsułce, którą umieszcza się w ekspresie. Ekspres na kapsułki nie przygotuje nam kaw mlecznych.

W naszych kuchniach świetnie sprawdzi się ekspres ciśnieniowy. Dzięki wysokiemu ciśnieniu zagotowana woda przez specjalną pompę dozowana jest do pojemnika z kawą, a następnie napar trafia do filiżanki. Ten rodzaj ekspresu wyposażony jest w dyszę do spieniania mleka. Zaletą jest możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy jednocześnie.

Wybierając ekspres do kawy zwróćmy szczególną uwagę na jego moc. Decydując się na ekspres ciśnieniowy najlepiej wybrać urządzenie, które osiąga moc nawet 15 barów, dzięki czemu kawa będzie dużo bardziej aromatyczna. Kolejnym ważnym parametrem jest moc grzałki, która nie może być podgrzewać wody do temperatury niższej niż 90 stopni. Nie bez znaczenia jest także pojemność zbiornika na wodę, świetnie sprawdzi się taki o pojemności co najmniej 1 litra. Wbudowany do urządzenia młynek usprawni przygotowywanie kawy, a dysza do spieniania mleka pozwoli na przygotowanie pysznej latte!

Zobacz także
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • pati1283

    0

    Chciałabym taki profesjonalny ekspres do kawy, ale trochę się obawiam kupować przez internet, że przyjdzie uszkodzony. Chyba się wstrzymam do targów electronics show 13 kwietnia i podjadę z mężem do Nadarzyna, wolę zobaczyć sprzęty na żywo, a może jeszcze jakaś dobra promka się trafi

  • cezar61

    0

    W popularnych sklepach z AGD nie znajdziecie ekspresów do kawy,tylko ich namiastki. Prawdziwe ekspresy półprofesjonalne do użytku domowego można kupić w kilku specjalistycznych sklepach w Polsce. To na zdjęciu to nie ekspres, a espresso z niego , to nie espresso.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX