Wizyty w ogrodach

 • Park Skaryszewski im Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie

  Park Skaryszewski

  Park Skaryszewski to jeden z najpiękniejszych parków Warszawy

 • Ogrody papieskie Rocher des Doms pod mostem w Avignon

  Ogrody papieskie Rocher des Doms. Chyba wszyscy słyszeli o moście w Avignon - ale to nie jedyne atrakcje tego miasta. Można tu także podziwiać piękne ogrody, położone tuż obok siedziby papieskiej.

 • dworek, ogród przy dworku

  Ogród wokół dworku - galeria zdjęć

  Rośliny które towarzyszą dworom

 • Ogród p. Małgorzaty Wójtowicz-Cichoń

  Ogród p. Małgorzaty Wójtowicz-Cichoń, który zdobył pierwsze wyróżnienie w X edycji konkursu "Najpiękniejsze ogrody Czytelników

 • 0EF46RH Denver Botanic Gardens Water-Smart Garden

  Rośliny na słońce i suszę. Co posadzić na rabacie w pełnym słońcu

  Rośliny na słońce i suszę. Na łagodnej skarpie skomponowano olśniewającą kolorami wiosenną rabatę. Powstała z roślin, które są prawdziwymi miłośniczkami słońca.

 • 28.06.2005 DOBRZYCA FIRMA OGRODNICZA HORTULUS OGRODY POKAZOWE DRZEWA KRZEWY IGLASTE POKROJ KOMPOZYCJA ROSLINNA FOT. PAWEL SLOMCZYNSKI / AGENCJA GAZETA UWAGA PUBLIKUJAC NALEZY UMIESCIC POD ZDJECIEM NAZWE FIRMY HORTULUS iglaki kompozycje

  Ogród marzeń

  Sezon ogrodowy uważam za rozpoczęty! Zainspiruj się pięknymi ogrodami

 • Kolorowy dywan z wrzosów, wrzośców i traw oraz niezliczonych odmian karłowych form iglaków.

  Ogród pełen wrzosów

  Zbudować bogaty ogród kolekcyjny, idealnie wpisany w krajobraz - to zadanie trudne i nader ciekawe. Efekty przerosły oczekiwania!

 • Kaskada wodna , a ltana i zegar słoneczny na ścianie budynku, z mottem Wincentego Kadłubka: "Lepiej stracić rzeczy niż czas".

  Ogród czasu w Jędrzejowie

  Podczas letnich wędrówek warto zajrzeć do położonego 38 km od Kielc Jędrzejowa (szosa E77, Kraków - Warszawa). Dzieje miasteczka, które prawa miejskie otrzymało w XIII w., to historia w pigułce, znaczona wielkimi nazwiskami Wincentego Kadłubka, Tadeusza Kościuszki czy Józefa Piłsudskiego

 • SLOWA KLUCZOWE: rosa super dorothy

  Ogród uporządkowany z lawendą i różami

  Charakter tego niezwykłego ogrodu określa kilka roślin - ich kompozycje wpleciono w przestrzeń jako powtarzające się sekwencje. I to one tworzą tu wyjątkowy klimat.

 • Wiosenna wizytówka wisley - ścieżka pośród olbrzymich różaneczników z grupy Loderi.

  Królewski ogród w Wisley

  Spacer po Wisley, jednym z najpiękniejszych ogrodów świata, to prawdziwa uczta dla zmysłów.

 • Spojrzenie w głąb ogrodu - ponad pergolą króluje wielki stary klon, a w historyczny bruk powrastał karmnik ościsty (Sagina subulata).

  Ogród w mieście zamiast składzika

  Ogrody miewają najróżniejsze początki - ten powstał na podwórku łódzkiej czynszówki, w miejsce starych składzików i komórek.

 • PŁYTKI STRUMIEŃ otoczony kępami tataraku i kwitnących liliowców zachęca do taplania się w wodzie.

  Magiczny ogród w Janowcu

  Magiczny ogród w Janowcu. Ceny biletów: 29 zł normalny, 24 zł ulgowy, 59 zł rodzinny; dzieci o wzroście do 100 cm wchodzą za darmo. Godziny otwarcia: 9-17 od poniedziałku do piątku, 10-19 w soboty i niedziele. Park jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych Szczegóły na: magiczneogrody.com.

 • Z ogrodów widać część zabudowań pałacu papieskiego.

  Ogrody papieskie pod mostem w Avignon

  Chyba wszyscy słyszeli o moście w Avignon - ale to nie jedyne atrakcje tego miasta. Można tu także podziwiać piękne ogrody, położone tuż obok siedziby papieskiej.

 • Niezwykły horoskop celtyckich kapłanów. Sprawdź, jakie drzewo Ci sprzyja

  Stworzyli go starożytni druidowie - celtyccy mędrcy. Warto wiedzieć, jakie drzewo przyniesie nam pomyślność w 2018. Sprawdź, które jest twoim opiekunem, i posadź je w swoim ogrodzie w przyszłym roku.

 • TZW. DRZEWO CHUSTECZKOWE (DAVIDIA INVOLUCRATA) budzi zaciekawienie zwiedzających.

  Prawdziwy angielski ogród z roślinnymi rzeźbami przedstawiającymi królewskie smoki

  Budowle z epoki Tudorów otoczone imponującym parkiem - to miejsce przyciąga z całego świata miłośników architektury i sztuki ogrodowej.

 • KATARZYNA WOLSKA-POCIASK, projektantka ogrodów, www.resgal.pl.

  Ogród atrakcyjny cały rok. Ogród pełen kwiatów

  Ten stworzony damską ręką ogród jest idealnym miejscem do relaksujących spacerów w poszukiwaniu kolorów, zapachów oraz... smakowitych owoców.

 • SLOWA KLUCZOWE: new piotr slawinski

  Ekologiczny ogród ze stawem kąpielowym i wgłębnikiem. Jak wykorzystać deszczówkę w ogrodzie?

  Gdy projektant i właściciel przyszłego ogrodu nadają na tych samych falach, można się spodziewać niezłego rezultatu. I tak też było w tym przypadku.

 • DREWNIANY ROWER to najbardziej oryginalny element dekoracyjny w moim ogrodzie.

  Ogród moją pasją po 50.

  Odkąd sięgam pamięcią, w moich marzeniach zawsze był ogród. Piękny, kolorowy, pełen kwiatów, zadbany, wręcz wypieszczony i dopracowany w każdym szczególe.

 • MILTONIA

  Tajemnicze storczyki Cambrie. Storczyki ze sklepów ogrodniczych

  Cambrie należą do storczyków często pojawiających się w sklepach. Ale wśród opisów botanicznych orchidei brakuje o nich informacji. Cóż to za rośliny?

 • Ogród teściowej

  Ten ogród przejęłam po mojej teściowej. Od piętnastu lat dbam o niego i ciągle go zmieniam. Zobaczcie, jak wygląda dziś.

 • Turystyka ogrodowa.Na zielonym szlaku

  Polska centralna i północno-wschodnia obfituje w ciekawe przyrodniczo miejsca, mimo że klimat jest tu najostrzejszy. Dlatego gatunki zdrowo rosnące w innych zakątkach kraju tutaj często przemarzają.

 • Jak pielęgnować i rozmnażać lilie?

  Kocham wszystkie kwiaty w swoim ogrodzie, ale lilie nie mają konkurencji. Co roku dosadzam kilka nowych cebul. Dziś moja kolekcja liczy kilkanaście kolorowych odmian.

 • Najpiękniejsze ogrody w Polsce

  Podróżując po centralnej i północno-zachodniej Polsce nie można ominąć rozsianych w tym rejonie pięknych parków, otwartych ogrodów, arboretów... Tym bardziej, że w tej części naszego kraju klimat jest znacznie łagodniejszy, co umożliwa uprawę rzadkich roślin przemarzających w innych rejonach. A wizyta w wielu parkach i ogrodach, jak choćby Hortulus czy Frank-Raj, będzie przy okazji arcyciekawą lekcją historii ogrodów i ogrodowych stylów.

 • Ogród w cieniu czereśni

  Pachnący bzem i lawendą, kwitnący przez całe lato w odcieniach różu, bieli i błękitu - oto piękny ogród w czułych objęciach drzew.

 • Ogród to moje życie [Wasze ogrody]

  Miłość do kwiatów zaszczepiła we mnie babcia - to dzięki niej jeszcze w dzieciństwie rozpocząłem swoją przygodę z ogrodem. Trwa ona do dziś i jest coraz bardziej fascynująca.

 • Wielość gatunków nadwodnych roślin sprawia, że ten miniogród ma swobodny, wręcz wakacyjny charakter.

  Ogród na warszawskim osiedlu na Ursynowie

  Mieszkańcy tej uroczej enklawy na warszawskim Ursynowie nie muszą bać się smogu - sporo drzew i imponujące pnącza to świetni dawcy tlenu. Oby tak wyglądały osiedla w całej Polsce!

 • Kobierzec z tulipanów w centrum miasta 'utkany' na wzór perskich dywanów.

  Tulipany w Stambule

  Powszechnie uważa się, że ojczyzną tulipanów jest Holandia. Tymczasem o to zaszczytne miano ubiega się też Turcja. I to wcale nie bez podstaw.

 • Projekty ogrodów. Mały ogród w stylu orientalnym

  Duży taras to idealne miejsce na przyjęcia w letnie pogodne dni. Na co dzień zaś służy jako dodatkowy pokój - tu można wypić kawę lub uciąć sobie drzemkę.

 • Miskant olbrzymi to moja duma. Mimo imponujących rozmiarów jest delikatny, a jego szum na wietrze wprowadza miły nastrój.

  30 letni ogród zachwyca kolorami przez cały rok

  Ogród pani Jadwigi Żak powstawał powoli. Dziś ma on ponad 30 lat i niemal przez cały rok kipi kolorami, zachwyca różnorodnością.

 • Zabytkowy Młyn Papierniczy z XVII w. jest siedzibą Muzeum Papiernictwa, w którym nadal wytwarza się papier.

  Park Zdrojowy - Duszniki-Zdrój

  Duszniki-Zdrój to mała miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej, u stóp Gór Bystrzyckich. Słynie nie tylko z wód leczniczych, ale też z ciekawej historii i wielu zabytków. Jednym z jej atrakcji jest Park Zdrojowy z kasztanową aleją Chopina.