Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogród teściowej

Tekst i zdjęcia: Jolanta Misiakiewicz

Ten ogród przejęłam po mojej teściowej. Od piętnastu lat dbam o niego i ciągle go zmieniam. Zobaczcie, jak wygląda dziś.

Ogród Pani Joli
Ogród Pani Joli
Fot. Jolanta Misiakiewicz

Moja przygoda z ogrodem rozpoczęła się jeszcze w rodzinnym domu. Od najmłodszych lat uwielbiałam wszelkie prace w ogrodzie. Kiedy, 22 lata temu zamieszkałam w domu rodzinnym męża, tam też był ogród, którym zajmowała się teściowa. Z czasem pomału zaczęłam zmieniać ogród wokół domu, robiłam skalniaki i wszystko zaczęło nabierać innego wyglądu.I tak od 15 lat nie mogę przestać ciągle czegoś zmieniać i udoskonalać. Z czasem moją pasją zaraziłam również męża. Oczywiście sama projektuję swój ogród, ale do cięższych prac angażuję męża.

Ogród składa się z 3 zakątków : części od strony ogrodu warzywnego, skarpy od strony garażu i kolejna część od strony górnego tarasu .Posiadam ogród warzywny, gdzie sadzę ogórki, cukinię, pomidory, sałatę, rzodkiewkę, cebulę , mam też dużo ziół.Obok ogrodu rosną jabłonie, czarne i czerwone porzeczki, jest też grusza i winogron. Latem jest kolorowo: uwielbiam sadzić cynie, które kwitną długo. Robię Bukiety z dodatkiem kwiatów ogrodowych, którymi obdarowuję najbliższych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogród teściowej