Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogród japoński we Wrocławiu

Alicja Gawryś, red.

W sercu wrocławskiego Parku Szczytnickiego, odnajdziemy autentyczny ogród japoński rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dekoracje kamienne pochodzą ze starych, zlikwidowanych ogrodów japońskich.
Dekoracje kamienne pochodzą ze starych, zlikwidowanych ogrodów japońskich.
fot. Lilianna Sokołowska

Ogród japoński

Sztuka ogrodów japońskich opiera się na harmonii elementów natury: wody, ziemi, roślin i kamieni. Muszą być one starannie dobrane pod względem proporcji, wielkości, kształtów i barw. Do tego dodaje się elementy o charakterze symbolicznym, takie jak drewniane bramy i mostki, kamienne latarenki czy bambusowe fontanny. Wszystko to znajdziemy we Wrocławiu.

Staw w ogrodzie aranżacje

Powstanie Ogrodu Japońskiego ma związek z Wystawą Światową zorganizowaną tam w 1913 r. Z czasem ogród podupadł, dopiero w 1997 r. polsko-japońska ekipa przeprowadziła prace renowacyjne (kierował nimi prof. Ikuya Nishikawa). Niestety, wkrótce po otwarciu nadeszła katastrofalna powódź, podczas której ogród trzy tygodnie znajdował się pod wodę. Znów konieczna była odbudowa...
Teraz, po 20 latach od jej przeprowadzenia, rośliny (a są to gatunki typowe dla Kraju Kwitnącej Wiśni) podrosły i obiekt zachwyca o każdej porze roku. Uznano go zresztą za unikat w skali europejskiej.

Ogród japoński - jak dojechać? 

Ogród zlokalizowany jest w Parku Szczytnickim, tuż obok Hali Stulecia. Dojazd do niego jest niezwykle prosty, wystarczy skorzystać w Mapy Google, aby znaleźć najkrótszą trasę. Tym, którzy nie posiadają samochodu albo z jakiś przyczyn nie chcą z niego korzystać proponuję podróż komunikacją miejską. Wystarczy wysiąść na przystanku Hala Stulecia, jadąc tramwajami: 2, 4 i 10.

Ogrody do zwiedzania

Ogród jest czynny codziennie od 1 kwietnia do 31 października, w godzinach 9-19.

Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 8 zł, bilet rodzinny (2 dorosłych i 2 dzieci ) normalny 25 i ulgowy 20 zł.

Więcej informacji na: ogrod-japonski.wroclaw.pl.  

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogród japoński we Wrocławiu