Kartonowe zoo Alessiego

Agata Ziółkiewicz

Ekologia, funkcjonalność i zrób-to-sam. I zoo na biurko gotowe.

kartonowe eko zoo
kartonowe eko zoo
fot. behance.net/eduardoalessi

Nasze biurkowe zoo liczy sobie pięć różnych gatunków zwierząt. To niewielkie przedmioty, które możemy sami złożyć bez specjalnego wysiłku. Słoń posłuży jako głośniki, jeleń-zegar będzie odliczał czas do końca pracy, nosorożec przypilnuje naszych ołówków i długopisów, żyrafa - lampa oświetli blat stołu w razie potrzeby, a gdy natrafimy na naprawdę drobny druk z pomocą przyjdzie sowa, której oczy to szkła powiększające.

kartonowe eko zoofot. behance.net/eduardoalessi

Tak to sobie obmyślił projektant Eduardo Alessi. Ale tak naprawdę nie chodziło mu o to, by nasze stanowisko pracy wyglądało zabawniej. Nie, chodzi o bardziej poważną kwestię. Poprzez wybór materiału - kartonu po recyklingu, a także poprzez wybór gatunków zwierząt, włoski projektant chce zwrócić naszą uwagą na to jak nasze wybory (nawet te dotyczące drobiazgów jakimi są przedmioty biurowe) wpływają na środowisko. Chodzi o świadomość ekologiczną i mądre wybory.

kartonowe eko zoofot. behance.net/eduardoalessi

Wszystkie zwierzęta są wykonane z papieru. Dostajemy płaski wzór wraz z krótką instrukcją jak zwierzę złożyć. Nie jest potrzebny nam do tego ani klej, ani nożyczki, po prostu składamy kolejne części. To proste. Zrób to sam!

I oczywiście kartonowe zwierzęta można wykorzystać także w innej przestrzeni niż praca, a więc i w tej domowej czy w publicznej, typu sklep czy poczekalnia.

Eduardo Alessi jest włoskim projektantem. Ukończył studia na ISIA (Istituto Superiore Industrie Artistiche) we Florencji, pracował w ZPSTUDIO, a następnie odbył staż w USA u Karima Rashida. Obecnie mieszka i pracuje w Hong Kongu.

Zoo można kupić przez stronę areaplus.com.hk

ZDJĘCIA >>

 


Skomentuj:

Kartonowe zoo Alessiego