Młodzi projektują - Kasia Bajerowicz

W poszukiwaniu pięknego obrazka zajrzyj do Kasi Bajerowicz.

 

Kto?


Kasia Bajerowicz - grafik, ilustrator, fotograf.

 


Co i jak?


Po latach pracy w agencjach reklamowych postanowiła pracować na własne konto i robić to o czym zawsze marzyła: ilustrować książki dla dzieci.

Kasia rysuje, maluje obrazki, tworzy ilustracje do książek dla dzieci i do podręczników. Powołuje do życia urocze filcowe zwierzątka. Odnawia stare meble, lubi decoupage. Wciąż się uczy, wypróbowując nowe materiały i nowe techniki.

Ilustracje Kasi Bajerowicz przywodzą na myśl mistrzów, choćby Jana Wilkonia, Jana Marcina Szancera i najlepsze przykłady polskiej ilustracji książek dla dzieci. Niemniej są bardzo oryginalne i pełne niespodzianek, które widz z przyjemnością odkrywa.
Ilustracje Kasi cechuje dziecięcy zachwyt światem i niezwykła wyobraźnia.

Artystka doskonale rozumie świat dziecka, wie, że lęki trzeba oswajać. Jej obrazki w tym pomagają. Bajkowy smok nie jest aż tak straszny, a Czerwony Kapturek póki co nie dostrzega wilka.

 

 

 

obrazek; autor: Kasia Bajerowicz

 

 

Malowanie sprawia jej wiele radości i przyjemności. Nowe pędzelki są okazją do nowych obrazków (Ptaszydła, Liski), czytana właśnie książka inspiruje do pełnej grozy i tajemnicy ilustracji (Powóz). Kot Homer stał się bohaterem cyklu obrazków o kocim życiu pod znamiennym tytułem Odyseja Homera, a bezsennymi nocami artystki zawładnęły kuropatwy. Nawet brzydka, deszczowa pogoda na obrazkach Kasi zachęca do spacerów i pomaga przetrwać jesień.

Niejeden obrazek od tej artystki będzie niepowtarzalną ozdobą pokoju dziecięcego, a może być też świetnym prezentem niemal dla każdego - w każdym z nas mieszka przecież dziecko.

 

Inspiracje?


Inspiruje ją życie, jej córki, otaczający ją świat. Od czasu gdy fotografuje zmieniło się jej postrzeganie świata i wpłynęło w dużym stopniu na jej malowanie.

 


Plany?


Przede wszystkim nowe ilustracje.
Ma też inne plany artystyczne, ale na razie nie chce ich zdradzać.

 

Kontakt:


Blog: To i owo czyli rzeczy różne i inne, tu w szczególności zakładka: Kolorowe Kredki
Obrazki Kasi Bajerowicz można kupić w Pakamerze - tutaj jako Pink Ink.

Więcej o:
Komentarze (4)
Młodzi projektują - Kasia Bajerowicz
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  0

  Rewelacja!

 • Gość: Gość

  0

  Świetnie,ja też uwielbiam malować.Masz bardzo ładny blog,ja dopiero co założyłam i się uczę.

 • Gość: Gość

  0

  Wow, rewelacja! Bardzo oryginalne.

 • Gość: Gość

  0

  urocze :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX