Florystyka

 • 3, BRZOZA Płaty kory brzozowej przyklejonodo styropianu. Rośliny: goździki,liście aspidistry oraz czerwonei czarne trzcinki przymocowanodo podkładu haftkami z drutu.Zarówno kwiaty, jak i liściemają woskowane końce.

  Dekoracje na Wszystkich Świętych. Dekoracje z kory i kwiatów na groby

  Nie tylko jej uroda, ale i trwałość podpowiadają, że będzie doskonałym materiałem w stylowych dekoracjach na Wszystkich Świętych.

 • bukiety, florystyka

  Zostań mistrzem bukietów - zobacz florystyczne prace dyplomowe w Krakowie

  26 sierpnia 2011 roku w Bonarka City Center odbył się egzamin praktyczny z florystyki, który zakończył II edycję Studiów Podyplomowych Florystyka działających na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Prezentujemy zwycięskie prace.

 • DEKORACJE INSPIRACJE - Chryzantemy na wesoło

  Floryści coraz chętniej sięgają po chryzantemy, obecne na rynku przez cały rok. Używają ich w najrozmaitszych połączeniach, często odkrywając i akcentując ich pogodne ?oblicze?. Na naszych zdjęciach pokazujemy nową odsłonę chryzantem - w kolorowych, lekkich kompozycjach.

 • 26.08.2010 WARSZAWA LETNIE KOMPOZYCJE SESJA BUKIETY KOMPOZYCJE URSZULA ZABOROWSKA I IZABAELLA GZYRA GAUDI KWAICIARNIA DLA CZASOPISMA BUKIETY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA

  Letni stroik kwiatowy

  Lato obfituje w niezwykłą różnorodność gatunków i odmian kwiatów we wszystkich kolorach tęczy. To najbardziej szczodry okres dla florystów. Wykorzystajmy więc dobrodziejstwa natury, zanim z nadejściem jesieni przeminą

 • 3541646 https bi

  Ślubna awangarda w stylu rasta

  Projektując bukiet, należy dostrzec niepowtarzalny charakter panny młodej. Niech jej wygląd, np. ekstrawagancko splecione włosy, będzie dla nas inspiracją. Powinniśmy odpowiednio dobrać rośliny i formę kompozycji, aby tworzyły harmonijną całość. My podjęliśmy to wyzwanie i przygotowaliśmy dla awangardowej kobiety w stylu rasta propozycję wiązanki

 • 24.04.2009 WARSZAWA

  Ciemiernikowe kompozycje kwiatowe

  Oto kilka propozycji z czym łączyć ciemierniki w kompozycjach kwiatowych

 • 13.11.2008 WARSZAWA BUKIETY

  Efektowne kryzy

  Kryza to być może nie wykończenie, nie koniec bukietu, ale jego początek.To cenny element tworzący wraz z kwiatami spójną całość.

 • Co można wynieść z lasu

  Każdy z nas może korzystać z leśnych dobrodziejstw, ale powinniśmy pamiętać o przestrzeganiu przepisów.

 • Kursy florystyczne kwartalnika BUKIETY

  Kwartalnik "Bukiety" zaprasza na kursy florystyczne.

 • Prosta forma

  Jest trochę jak gipsowa rzeźba, z której wytryskują wiosenne kwiaty. Ciekawa i prosta do wykonania. Może znajdzie uznanie w oczach bardziej wyrafinowanych klientów?

 • Wystrzałowa butelka

  Zbliżający się sylwester to dobra okazja, by pomyśleć o aranżacji... butelki z szampanem lub winem. Jej kształt nie jest ważny - może być smukła lub pękata - dobry florysta uszyje szykowną kreację na miarę. Efektownie opakowany trunek będzie nie tylko miłym prezentem, ale także niebanalną dekoracją stołu.

 • W rytmie lata

  Nadchodzi lato, a wraz z nim bogactwo kwiatów. Wykorzystajmy ten czas

 • 24.09.2010 WARSZAWA

  Prezenty na wesoło

  Ładne opakowanie jest niemal tak samo ważne jak prezent. Proponujemy zabawę w ?prace ręczne?.

 • Ślubny samochód

  Decyzja, jak udekorować samochód, który będzie wiózł młodą parę do ślubu, jest równie ważna jak ta dotycząca wyboru kreacji na ten szczególny dzień. Prezentowane przez nas cztery odmienne w stylach przybrania ślubnego auta różnią się i ceną, i czasem, jaki musimy poświęcić na ich wykonanie.

 • 02.02.2010 WARSZAWA

  Dekoracja roślinna "magiczny obraz"

  Przedstawiamy jak wykonać dekorację krok po kroku

 • 02.10.2010 WARSZAWA

  Metamorfoza - od ucznia do florysty

  Stare, ale zarazem urokliwe poddasze budynku, w którym mieści się siedziba szkoły florystycznej zakwitło kompozycjami przygotowanymi przez uczniów starających się o dyplom florysty. Po rocznym cyklu nauczania słuchacze przystąpili do egzaminu. Oto niektóre z ich prac.

 • Skromny fiołek afrykański (<i>Saintpaulia</i>) nabierze odświętnego wyrazu, jeśli wstawimy go do eleganckiej doniczki. Dodatkowo możemy ozdobić go dekoracyjną, haftowaną wstążką.

  Dla mamy

  Większość mam dostanie kwiaty 26 maja . Postarajmy się, aby serce zabiło im mocniej i zaproponujmy różnorodne kompozycje specjalnie na tę okazję. Powinniśmy przygotować szeroką ofertę, pamiętając również o dzieciach - klientach niezbyt zamożnych, którzy tego dnia opróżnią swoją skarbonkę.

 • Zimowa dekoracja przypominająca drzewko bonsai. Aby osiągnąć taki efekt, wykorzystano gałązki sosny zwyczajnej z wyjątkowo małymi krótkopędami, na których rosną króciutkie igiełki. Kora posypana sztucznym śniegiem i bombki wprowadzają świąteczny nastrój.

  Sosnowe opowieści

  W tym roku do świątecznych dekoracji proponuję sosnę. Jej gałązki i igiełki mają tak różnorodne formy, że z pewnością zainspirują niejednego florystę. Długie, krótkie, sztywne i rosochate lub mięciutkie jak pędzelki. I do tego ten miły żywiczny zapach!

 • 12.06.2008 WARSZAWA SESJA BUKIETY 06-06-2008 PEONIE NA ZDJECIU BUKIETY WIAZANKI KOMPOZYCJE ROSLINNE , KWATY PEONIE STYLIZACJA EWA SZKUTNIK DLA CZASOPISMA BUKIETY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA

  Piwonia symbol lata

  Nabrzmiałe, kuliste pączki zdradzające kolor odmiany, wyniesione na smukłej łodydze porośniętej efektownymi liśćmi, to preludium oczekiwanego lata.

 • 3.03.2003 ZDJECIA DLA PISMA BUKIET KOMPOZYCJE FLORYSTYCZNE STYLIZACJA ELA ROSTEK I AGNIESZKA SOKOLOWSKA FOT. PAWEL SLOMCZYNSKI / AGENCJA GAZETA

  Smukłe piękności - pustynnik i liatra

  Pustynnik (Eremurus), zwany również lilią stepową lub igłą Kleopatry, przywędrował do nas ze stepów Azji Środkowej. Zaliczany był niegdyś do rodziny liliowatych (Liliaceae), obecnie zaś należy do złotogłowowatych (Asphodelaceae).

 • Hokus-pokus

  Ogłaszamy nadejście lata i wyrażamy to różami. Wykorzystujemy ich magiczną siłę przyciągania. Niech chwytają spojrzenia i przykuwają uwagę klientów do naszych wystaw. Stanie się tak, jeśli je wyeksponujemy w odpowiednim wnętrzu.

 • Walentynki

  W dzień świętego Walentego dużym powodzeniem cieszą się nieduże, pomysłowe kompozycje, dzięki którym bez słów możemy wyrazić nasze uczucia.

 • Pomysły pachnące ziołami

  Dziś zioła, oprócz walorów smakowych i leczniczych, docenia się także dzięki pokrojowi, kwiatom, liściom, zapachowi. Ich uprawa nie jest kłopotliwa. Czy muszą jedynie zdobić ogródkową rabatę? A może sprawdzą się również jako element dekoracyjny wnętrza?

 • Magiczny teatr

  Otaczający nas świat jest pełen magii, trzeba tylko umieć ją dostrzec i wydobyć. Tegoroczne zimowe kompozycje nawiązują do teatralnych dekoracji. Do kreowania tajemniczego, dramatycznego nastroju służą rozmaite środki.

 • Dożynkowa przeplatanka

  Tęskniącym za sielskim krajobrazem radzimy zaprosić do domu uosobienie tego marzenia - szczególnej wiązanki ułożonej z traw i kwiatów typowych dla wiejskich ogródków.

 • 05.12.2003

  Z okazji świąt - galeria zdjęć

  ?Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi...? W bożonarodzeniowy nastrój wprowadzą nas dźwięki kolęd i świąteczne dekoracje.

 • Na karnawał

  Radosny nastrój przyjęć karnawałowych warto podkreślić, dekorując mieszkanie kompozycjami z roślin.