Ogród pielęgnacja

 • Wczesnowiosenne szczepienie drzew

  Wczesnowiosenne szczepienie drzew

  Wczesne szczepienie drzew owocowych należy przeprowadzać wtedy, gdy rośliny znajdują się w stanie spoczynku. Dlatego już na przełomie stycznia i lutego należy obserwować niektóre gatunki. Wczesnowiosenne szczepienie drzew powinno odbywać się pod koniec zimy lub z początkiem wiosny. Należy to zrobić jeszcze przed tym, zanim w roślinach zaczną krążyć soki.

 • 27.03.2003 WARSZAWA OGROD WIOSNA WIOSENNE PRACE PIELEGNACJA KONSERWACJA PORZADKI PO ZIMIE ROSLINY MROZ SZKODY MROZOWE DRZEWA KRZEWY IGLASTE CYPRYSIK FOT PAWEL SLOMCZYNSKI / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA KWIETNIK NR 8 (116) - 8.2004 SLOWA KLUCZOWE: CHOROBY ROSLINY ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA KWIETNIK NR 8 (116) - CZASOPISMA

  Problemy z iglakami?

  Istnieje wiele przyczyn problemów z iglakami - zaczynając od nieprawidłowego sadzenia w zbyt małym dole , poprzez nieodpowiednie podłoże (kwasowość i przepuszczalność ), uszkodzenia zimowe a kończąc na porażeniach chorobami lub insektami. Bezpośrednio po ostrej zimie część roślin zamiera z powodu tzw. suszy fizjologicznej, kiedy to zamarznięta ziemia uniemożliwia pobieranie przez drzewa i krzewy potrzebnej im do życia wody dlatego wiosną należy mocno je podlewać.

 • CHOROBY WIRUSOWE

  Kiedy rośliny chorują?

  Pomimo naszych wysiłków rośliny w ogrodach czasami chorują. Z chorobami i szkodnikami najlepiej walczyć, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy.

 • CHOROBY WIRUSOWE

  Kiedy rośliny chorują

  Pomimo naszych wysiłków rośliny w ogrodach czasami chorują. Z chorobami i szkodnikami najlepiej walczyć, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy.

 • Antraknoza orzecha włoskiego

  Groźne w maju [Kalendarz prac]

  Poznaj zagrożenia, które czyhają w maju na Twój piękny ogród.

 • Wiosenne nawożenie

  Nawożenie jest niezbędnym elementem wiosennej pielęgnacji ogrodu. Budzące się do życia rośliny potrzebują odpowiedniej ilości składników pokarmowych, których w glebie jest za mało. Musimy je zatem dostarczyć w odpowiedniej ilości, co jest podstawowym warunkiem dobrego wzrostu i rozwoju uprawianych roślin.