Wideo

 • By zioła ze sklepu długo rosły

  Czy zioła które kupujesz w sklepie szybko więdną i usychają, zanim zdążysz je wykorzystać? Proste rozwiązanie jakie zobaczysz na filmie sprawi, że rośliny będą długo i zdrowo rosły.

 • To drzewo może zmienić nasze życie. Tylko czy na pewno będzie to dobra zmiana?

  Oxytree okrzyknięto drzewem przyszłości. Dlaczego? Roślinna hybryda powstała w hiszpańskim laboratorium. Może zapewnić ludziom tlen, drewno, miód i pieniądze. Jej masowe uprawianie w Polsce rodzi jednak spore wątpliwości.

 • Żywopłot jest w każdym z nas. Czy musimy się odgradzać?

  Iza Rutkowska to artystka znana z wielu ciekawych działań w przestrzeni miejskiej. Stworzyła między innymi <strong><a href="http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,18599371,zwierzetami-z-miejskiej-dzungli-na-ratunek-artystyczne-interwencje.html">wrocławskiego jeża</a></strong>, czy <strong><a href="http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,14515629,Ogromny_mis_na_ulicach_Warszawy__O_co_chodzi_.html">warszawskiego misia</a></strong>. Jej najnowsze działanie to Żywopłot - projekt realizowany w ramach Festiwalu Nowi Warszawiacy. Tym razem żywopłot jednak nie dzielił a łączył i pokazywał, że zamiast odgradzać się od innych, możemy wejść z nimi w interakcję. W ten sposób powstał nietypowy komentarz do polskiej obsesji grodzenia przestrzeni - szlabanów, płotów i wszechobecnej kontroli dostępu, która zdaje się być jednym z wielu problemów polskich miast. czy rzeczywiście powinniśmy tak bardzo chcieć odgradzać się od innych?

 • Elbphilharmonie - imponująca filharmonia w Hamburgu

  Elbphilharmonie czekała na otwarcie 10 lat. W tym czasie koszty budowy wzrastały w szalonym tempie osiągając astronomiczną sumę 866 milionów euro wielokrotnie przekraczającą budżet 50 milionów założony na początku inwestycji. Kiedy po ukończeniu filharmonii na jej szklanej fasadzie wyświetlono napis "fertig" - miasto odetchnęło z ulgą. Zobaczcie bryłę budynku zaprojektowaną w pracowni Herzog & de Meuron.

 • Kalendarz sadzenia roślin na balkonie

  Masz wątpliwości co do pory sadzenia roślin w balkonowych skrzynkach? Poznaj kalendarz prac, który na pewno Ci pomoże!

 • Jak zbudować domek dla owadów?[Wideo]

  Owady zapylają kwiaty i pomagają nam zwalczać szkodniki. Zbudujmy im więc w ogrodzie domek, by zachęcić je do zamieszkania tu na stałe.

 • Jak zasadzić kwiaty w drewnianej skrzyni

  Zadbaj o dekorację balkonu i parapetu na wiosnę. Aby zasadzić kwiaty z drewnianej skrzyni najlepiej wyłożyć dno i boki skrzynki folią - my użyliśmy worka na śmieci. Dobrze przytwierdź folię do ścianek skrzynki. Na dno wysyp warstwę drenażu - około 2- 5 cm. Następnie wsyp warstwę ziemi, tak głęboką by kwiaty po wstawieniu były na poziomie kilku centymetrów poniżej krawędzi skrzynki. Ostrożnie wyjmij kwiaty z plastikowych osłonek i wstaw do skrzynki. Przestrzenie pomiędzy kwiatami uzupełnij ziemią. Podlej i postaw w słonecznym miejscu.

 • Rośliny odstraszające komary

  Lawenda, koper włoski lub kocimiętka pachną przyjemniej niż sztuczne repelenty, a całkiem skutecznie odstraszają insekty. Zobacz jakie rośliny poleca Maja Popielarska.

 • Jak pozbyć się ślimaków?

  Ślimaki w ogrodzie przynoszą ogromne szkody. Zapytaliśmy ekspertów o sprawdzone sposoby walki z tymi płodnymi mięczakami, które bywają groźnymi wrogami ogrodów.

 • Rozmnażanie storczyka Dendrobium

  Gdy twoje storczyki Dendrobium bardzo się rozrosły, a na pędzie wyrosły bujne korzenie - możesz je rozmnożyć. Podpowiadamy jak to zrobić. <iframe width="620" height="419" frameborder="0" style="max-width: 100%;" src="http://bi.ladnydom.pl/pub/ips/3/67/36705.htm" scrolling="no"></iframe>

 • Jakie rośliny mogą zabić człowieka? Lepiej je znać [Uwaga! Naukowy Bełkot]

  W tej części miniserii "Trucizny na wyciągnięcie ręki" wybieramy się do polskiego lasu, aby odszukać trujące rośliny, zdolne do wysłania dorosłego człowieka na tamten świat. I uwierzcie, że to co zobaczycie w tym odcinku to zaledwie mała część toksycznej flory naszego kraju. <br><br>Pamiętaj, żeby subskrybować kanał <strong><a href="https://www.youtube.com/channel/UC_7PqixGIdE-jjoHKMPYpGA?sub_confirmation=1">Uwaga! Naukowy Bełkot</a></strong>.<br> Więcej ciekawostek znajdziesz na kanale <strong><a href="https://www.youtube.com/channel/UC_7PqixGIdE-jjoHKMPYpGA">Uwaga! Naukowy Bełkot</a></strong>

 • Jak pielęgnować różaneczniki?

  W naturze rosną w kwaśnej glebie, ogrodnik Tomek podpowiada jak spełnić ich wymagające warunki by dobrze czuły się w ogrodzie.

 • Ścieżki w ogrodzie [WIDEO]

  Ścieżki w ogrodzie harmonijnie kształtują przestrzeń, wyznaczają kierunki poruszania się po działce i stanowią ozdobę poszczególnych zakątków.

 • Jak przycinać winorośl?

  Uprawa winorośli to nie lada sztuka. Ogrodnik Tomek opowiada jakie gałęzie należy usunąć na początku lata by zwiększyć owocowanie w tym roku.

 • Jak założyć rabatę bylinową?

  Kiedy pojawią się puste miejsca na naszej rabacie bylinowej warto szczelnie je wypełnić nowymi roślinami. Ogrodnik Tomek podpowiada jak skutecznie dzielić byliny i sadzić nowe.

 • Urlopowe podlewanie

  Kiedy na balkonie upał, rośliny potrzebują dużo więcej wody niż zazwyczaj. Przetestowaliśmy jeden z patentów "automatycznego podlewania" na balkonie. Zobaczcie czy się sprawdził?