Wrzosy czy wrzośce?

Wrzesień to miesiąc kwitnących wrzosów, a także niektórych wrzośców. Wystarczy jedna ich doniczka, by w domu lub na balkonie stworzyć namiastkę wrzosowiska.
Już w połowie sierpnia w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych pojawiają się doniczki z wrzoścami i wrzosami, których delikatne gałązki osypane są maleńkimi fioletowymi, różowymi lub białymi dzwoneczkami. To jedne z najbardziej urokliwych jesiennych gatunków. Sadzi się je głównie w ogrodach, ale mogą być też traktowane jako sezonowe rośliny balkonowe lub pokojowe. Coraz częściej ich kompozycje w koszykach z wikliny lub brzozowych witek dajemy w prezencie zamiast bukietów kwiatów. Zdarza się, że rośliny te niepostrzeżenie zasychają, nie tracąc przy tym wiele na urodzie, i dalej zdobią pokoje, a nawet zimowe balkony. Można jednak sprawić, by żyły dłużej, przy czym innej pielęgnacji wymagają wrzośce, a innej wrzosy.

Wrzos czy wrzosiec?

Mimo wielu podobieństw wrzośce i wrzosy dość łatwo jest odróżnić. Liście wrzośców są igiełkowate, u wrzosu zaś - łuskowate. Wrzośce mają ponadto większe kwiaty.

Więcej o:
Komentarze (1)
Wrzosy czy wrzośce?
Zaloguj się
  • basia4ab

    0

    Witam serdecznie.Kupiłam dwa krzaczki wrzosów i dwa krzaczki wrzośców. Będę je dzisiaj sadzić i czekać aż zakwitną. Bardzo podobają mi się te rośliny a jeszcze nie poznałam dokładnie ich wymagań glebowych.Cieszę się że są takie artykuły, z których można dowiedzieć się o uprawie danej rośliny i jej wymaganiach. Pozdrawiam basia4ab

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX