Źle polakierowany parkiet: jak go ratować?

Jeśli na świeżo położonym lakierze widoczne są zabrudzenia, "chrupki", pęcherzyki lub ma on nierównomierny połysk, można go jeszcze uratować.
Należy wówczas wykonać szlif międzywarstwowy (matowienie), który usuwa te wady. A następnie kolejny raz nanieść lakier.

Aby uniknąć ponownych kłopotów, a do lakierowania używamy preparatów rozpuszczalnikowych, należy dokładnie odkurzyć posadzkę, pościerać kurze z parapetów i kaloryferów. Przed lakierowaniem trzeba pozamykać okna i drzwi oraz zabezpieczyć wnętrze przed przeciągami. Jeśli chcemy mieć pewność, że na podłodze nie ma już zanieczyszczeń powstałych podczas wykonywania szlifu międzywarstwowego, możemy nanieść lakier przy użyciu blachy parkieciarskiej. Jest to zabieg dodatkowy, nie można go traktować jako naniesienia warstwy lakieru, ponieważ nakład lakieru przy tej aplikacji jest bardzo mały (około 20 g/m2). Jest to tylko warstwa "pomocnicza".

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: ZOBACZ PRZYKŁADWięcej o:
Komentarze (1)
Źle polakierowany parkiet: jak go ratować?
Zaloguj się
  • Monika Pastecka

    Oceniono 1 raz -1

    Czy to oznacza, ze wosk mozna również źle położyć? może lepiej zatrudnić kogoś do woskowania/lakierowania? ja rozważam położenie czegoś jako zabezpieczenia podłogi, a w saicos już przeglądałam taki ciemniejszy wosk który chyba dobrze sprawdziłby się na dębowej podłodze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX