Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okna Elegant – wyjątkowa koncepcja

MP

Okna PVC są znane ze swojej wytrzymałości, solidności i doskonałej wydajności. Dziś jednak, oprócz doskonałych parametrów technicznych – które są niezbędnym minimum dobrej oferty systemów okiennych - ważne są także aspekty wizualne, takie jak np. nowoczesny, smukły wygląd i minimalistyczny design. Możliwość wyboru różnych wzorów skrzydeł, które idealnie skomponują się ze stylem projektowanego budynku. Gdy dołączymy do tego wątek ekologii, pojawia się marka Deceuninck.

Okna Elegant
Okna Elegant
Fot. Deceuninck

Okna i drzwi Elegant - trendy 

Projektując serię Elegant, Deceuninck skupił się na trendach w budownictwie, tych dzisiejszych i tych nadchodzących. Okna i drzwi (system Elegant obejmuje także profile drzwiowe) są trwałymi elementami struktury budynku i wraz z nią tworzą element architektoniczny o długiej żywotności.

W ten sposób Deceuninck zdefiniował dla platformy Elegant trzy style architektoniczne, w ramach których dostępne są dopasowane do nich stylistycznie kształty skrzydeł oraz gama kolorystyczna i struktura wykończenia powierzchni:

Design miejski

Wychodząc od stylu miejskiego, Elegant Infinity to minimalistyczna geometria z niezwykle wąską przylgą, wynoszącą tylko 9 mm, a w wersji skrzydła wzmocnionej włóknem szklanym – zredukowana została do tylko! 7 mm, dzięki czemu skrzydło posiada unikalny na rynku, niezwykle smukły, minimalistyczny kształt.

Styl modernistyczny

Co w przypadku bardzo nowoczesnych projektów, zarezerwowanych najczęściej dla systemów aluminiowych? Z odpowiedzią przychodzi modernistyczny industrializm zlicowanego skrzydła Elegant Abstract, które jest całkowicie zlicowane z ramą.

Styl rustykalny

W uzupełnieniu do powyższych stylów znajdziemy także przytulne retro reprezentowane przez półzlicowane skrzydło Elegant Origin, będący połączeniem klasyki znanej z okien drewnianych z nutką nowoczesności oddaną w skośnym kształcie skrzydła.

Elegant inspiruje…. Kolorami!

Seria Elegant została zaprojektowana tak, aby kolory bazowe (kolory profili) tworzyły estetyczną harmonię z kolorystyką folii okleinowych, których bogata kolekcja pozwoli odpowiedzieć na każdy styl i gust. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie zarówno zachowawczych kolorów, jak i bardziej awangardowych. Dzieli się̨ ona na cztery kategorie:

  • drewno naturalne, w której dostępny jest wybór ciepłych odcieni drewna, wzmacniających rustykalny charakter domów wiejskich,
  • drewno w kolorze – to klasyczne kolory nałożone na ciepło drewna, tworząc idealną symbiozę tradycji i nowoczesności,
  • kolory gładkie, tworzące miejską paletę barw z gustownymi odcieniami szarości, tworzące idealne wykończenie loftów i projektów przemysłowych,
  • metaliczne – znakomicie odzwierciedlające nowoczesne otoczenie kolory oparte na metalicznym trendzie, oddające minimalizm w najlepszym wydaniu.

 

Skrzydła okienne
Skrzydła okienne
Fot. Deceuninck

Okna Elegant - technologia w parze z designem

W serii Elegant zastosowana została sprawdzona, opatentowana technologia o nazwie ThermoFibra. Kryje się pod nią wzmocnienie skrzydła ciągłymi wiązkami włókna szklanego – co wyjątkowe na rynku – na całej długości profilu, a nie tylko we fragmentach. Po pierwsze, w połączeniu ze wzmocnieniem termicznym Forthex w ramie, okno osiąga wyjątkowy poziom współczynnika Uf na poziomie 0,88 W/m2K – co ma niebagatelne znaczenie w związku z energooszczędnością. Po drugie – dzięki wzmocnieniu ThermoFibra, które zastępuje wzmocnienie stalowe, skrzydło jest dużo lżejsze. Po trzecie wspomina wąska przylga, przyczynia się do zwiększenie optycznie pola przeszklenia i wzrostu ilości światła wpuszczanego do pomieszczenia.

 

Okna Elegant
Okna Elegant
Fot. Deceunink

Okna Elegant przyjazne środowisku

Na koniec warto wspomnieć o niezwykle istotnym dziś wątku. Ekologia wkroczyła także do branży budowlanej, nie ma co ukrywać, kwestia dbania o naszą planetę staje się jednym z najważniejszych wyzwań naszej cywilizacji. Dlatego Deceuninck nie od dziś podejmuje kroki mające na celu wtórne przetworzenie i wykorzystanie PVC. Wszystkie elementy systemów Elegant mogą zostać poddane recyklingowi. Firma posiada własną przetwórnię PVC w Diksmuide w Belgii, w której od 2012 roku odzyskuje PVC produkując materiał wtórny równie wysokiej jakości i stabilności, jak materiał pierwotny. Dziś, gdy pierwsza generacja okien PVC kończy swoje „życie” i następuje ich masowa wymiana – szacunki mówią nawet o 400.000 PVC rocznie z takiej wymiany - ma to niebagatelne znaczenie. PVC to materiał w 100 proc. nadający się do recyklingu.  Wykorzystując odzyskane PVC do produkcji okien, których cykl życia wynosi 350 lat (średnia długość życia „okna” to 35 lat, a PVC można przetworzyć nawet do 10 razy bez utraty właściwości) mamy szansę znacząco zmniejszyć nasz wpływ na środowisko! Deceuninck już to robi.

Sprawdź więcej na: www.elegant.deceuninck.com

    Więcej o:

Skomentuj:

Okna Elegant – wyjątkowa koncepcja