55,2 m kw., dla 2 osób: mieszkanie z murkami

Red.

W mieszkaniu, które kupiłam, w części dziennej znajdują się zaokrąglone murki zakończone kolumnami. Zastanawiam się, czy je wyburzyć, czy też włączyć w nową aranżację wnętrza (murek w przedpokoju sięga do kolan, te w kuchni mają wysokość barku). Myślę o powiększeniu łazienki, w której - jeśli to możliwe - chciałabym mieć i wannę, i kabinę prysznicową. Potrzebne są mi również regały na książki i ewentualnie garderoba. Laura z Warszawy

Dwupokojowe, 55,2 m kw., dla 2 osób
Dwupokojowe, 55,2 m kw., dla 2 osób
Rozwiązanie 1: otwarta przestrzeń

Magdalena Żmihorska-Tomasik

KUCHNIA od reszty przestrzeni dziennej jest oddzielona jedynie skośnym odcinkiem blatu. Przy nim zaplanowałam podwyższony barek, dostępny od strony kąta wypoczynkowego. Może on pełnić funkcję stolika do szybkich posiłków; tradycyjny duży stół stoi w pobliżu drzwi wejściowych do mieszkania.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięKąt wypoczynkowy został wyposażony w kanapę, fotel i stolik kawowy. Przy ścianie z oknem jest szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny, a przy ścianie łazienki - regał na książki. W SYPIALNI oprócz łóżka znajduje się szafa ubraniowa oraz kącik do pracy. Przy wejściu do mieszkania zaprojektowałam sporą garderobę.

Powiększona ŁAZIENKA wyraźnie dzieli się na dwie części: kąpielową i toaletową. W pierwszej zaplanowałam asymetryczną wannę narożną, w drugiej - podwieszony sedes i umywalkę zamontowaną na długim blacie; pod nim ukryłam pralkę.

Rozwiązanie 2: aranżacja z łukami

Michał Grzelak

Praktyczna spiżarka z łukowatą ścianką powstała w miejscu jednego z kuchennych murków (drugi zlikwidowałem). To nowe minipomieszczenie zasłania blat roboczy; na ścianie od strony kąta wypoczynkowego wisi telewizor. W KUCHNI oprócz zabudowy w kształcie litery L zmieścił się kącik jadalny. Przy drzwiach wejściowych znajduje się garderoba - jako jedyny schowek na ubrania jest bardzo przestronna. Zarówno w pokoju dziennym, jak i w SYPIALNI zaplanowałem regały na książki.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!ŁAZIENKA powiększyła się kosztem POKOJU DZIENNEGO o wnękę, której kształt został dopasowany do formy zainstalowanego w niej brodzika. Drugi narożnik wyprostowałem, tak by zmieściła się tutaj wanna. Oprócz tych urządzeń w pomieszczeniu jest jeszcze sedes i umywalka. Pralkę przeniosłem do KUCHNI.

Zobacz także:

54 m kw., dla 2 osób: wygodna kuchnia na dwa sposoby

42,8 m kw., dla 2 osób: aranżacja sypialni z biurkiem i toaletką

46,5 m kw., dla 2 osób: kiedy przedpokój jest mały i nieustawnySkomentuj:

55,2 m kw., dla 2 osób: mieszkanie z murkami