Mieszkanie podróżników

Tekst i stylizacja: Magda Olszewska zdjęcia: Marek Szymański

Nie ma tu tradycyjnych polskich fajansów ani muszelek znad Bałtyku. Gdzie spojrzeć - oryginalne przedmioty z Azji, Afryki, Ameryki. I od razu wiadomo, kim są gospodarze: zapalonymi podróżnikami.

UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA WYLACZNIE ZA ZGODA WLASCICIELI
Mieszkanie. Pokój dzienny, kuchnia i jadalnia tworzą otwartą strefę dzienną; jedyną przegrodą jest tu ścianka z matowego szkła przy kuchennych szafkach. To pomysł gospodyni, która - jak mówi - kocha przestrzeń. Marzenie o przestrzeni w mieszkaniu zostało zrealizowane z pomocą projektantek Wioletty Michałek i Katarzyny Zywer; w tym celu wyburzono aż siedem ścian. Na podłodze leży oryginalny cieniowany gres i egzotyczne drewno. Z okien rozciąga się widok Łodzi - z tak wysoka jest naprawdę imponujący!
Fot. Marek Szymański
Mieszkania osób, dla których praca zawodowa stała się życiową pasją, już na pierwszy rzut oka zdradzają zainteresowania gospodarzy. Tak jest w tym przypadku - wszędzie widać pamiątki z dalekich podróży.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięOkazuje się, że w nowocześnie urządzonym wnętrzu można gustownie i harmonijnie wyeksponować przedmioty pochodzące z różnych zakątków świata, tworząc wyrazisty, a zarazem jednolity wystrój. W takim mieszkaniu fotel ze Sri Lanki wydaje się być bliskim kuzynem współczesnej sofy...

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Wnętrze sentymentalne

Dekoracje na złoto

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Skomentuj:

Mieszkanie podróżników