Pogotowie Czterech Kątów: szafa w sypialni

Pani Aneta ma problem z ulokowaniem szafy w sypialni.
Wchodząc do pokoju, będziemy widzieć bok szafy, ale można tę płaszczyznę wykorzystać, np. wieszając na niej zdjęcia w ramkach. Wchodząc do pokoju, będziemy widzieć bok szafy, ale można tę płaszczyznę wykorzystać, np. wieszając na niej zdjęcia w ramkach. Wizualizacja: Agnieszka Skałowska

Doradźcie mi, proszę, gdzie mam ustawić szafę w sypialni (pokój liczy sobie 10 metrów kwadratowych). Kombinuję już na wszystkie sposoby, żeby ją gdzieś zmieścić, jednocześnie zostawiając miejsce na łóżko. Nie odmawiajcie mi pomocy!

Odpowiada Agnieszka Skałowska, ekspert z pracowni 3CUBE - Interior Designer:

Niewielkie pokoje wymuszają dokonywanie wyborów odnośnie rodzaju umeblowania, ale co zrobić żeby w małej sypialni zmieścić i wygodne, duże łóżko, i szafę?

Myślę, że w przypadku sypialni Pani Anety najlepszym miejscem na szafę będzie ściana na prawo od wejścia. Szafa powinna być węższa niż standardowa, np. półmetrowa. Wieszaki w węższej szafie musimy wieszać równolegle względem drzwi, ale nie jest to żadna przeszkoda w normalnym funkcjonowaniu szafy. Węższa szafa optycznie wydaje się "lżejsza".

Szafa powinna być wysoka do sufitu, w ten sposób również nie będzie dodatkowo dzielić przestrzeni. Kolor frontów proponuję jasny, np. biel lub ecru, najlepiej szkło lub błyszczący lakier. W takich powierzchniach światło doskonale się odbija tworząc wrażenie większej przestrzeni. Wchodząc do pokoju, będziemy widzieć bok szafy, ale można tę płaszczyznę wykorzystać, np. wieszając na niej zdjęcia w ramkach.

W sypialni najważniejsze jest łóżko, dlatego wstawiłabym tutaj duże łóżko o szerokości 160 cm, kosztem niewielkiej przestrzeni po obu stronach łóżka. Łóżko powinno być dosyć niskie. W ten sposób optycznie uzyskamy wrażenie większej powierzchni, niż jest w rzeczywistości.

Jak wezwać nasze pogotowie?

To proste: wystarczy opisać problem, dołączyć zdjęcie wnętrza, którego rzecz dotyczy i całość wysłać tutaj: POGOTOWIE-CK@GAZETA.PL . My przekażemy sprawę dalej - w ręce fachowców, architektów wnętrz. Najciekawsze rozwiązania pokażemy w serwisie czterykaty.pl i na naszym profilu na Facebooku. Więcej o akcji przeczytacie TUTAJ >>

Więcej o: