Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pogotowie Czterech Kątów: płytki czy parkiet?

red.

Pani Patrycja remontuje dom i zastanawia się nad wyborem podłóg w salonie i kuchni. Płytki? Drewno? A może płytki z drewnem?

Płytki czy parkiet? Czy połączenie ich jest odpowiednie? Czy nie lepiej będzie zastosować same płytki o rożnych fakturach i kolorystyce? Wysyłam rozmieszczenie pomieszczeń (parter), proszę również o podpowiedź jak ułożyć płytki i jakie kolory będą najlepsze.

Odpowiadają Izabella Bosiacka i Anna Pilch-Mikoda, projektantki z pracowni dekoratorka.pl:

Podjęcie decyzji jest tym trudniejsze, że ani my, ani Pani Patrycja nie wie jeszcze, jak zaaranżuje swój salon i kuchnię. Nie wiemy zatem nic o przyszłych meblach, kolorach i stylu. Nie chciałybyśmy jednak pozostawiać naszej Czytelniczki samej na placu boju, a konkretnie budowy, zatem podpowiemy i przedstawimy podłogi naszym zdaniem ciekawe, funkcjonalne i przede wszystkim stylowe, które mogłyby tu znaleźć zastosowanie.

Prezentujemy poniżej podłogi z płytek, drewniane oraz połączenie jednego z drugim, czyli - bardzo wdzięczne w użytkowaniu i ładne - kafle podłogowe imitujące drewno. Polecamy płytki, które nie są typowe, cieplejsze od tradycyjnych. Mniej bliskie naszemu sercu są kafle jasne, zwłaszcza w salonie, ponieważ stwarzają poczucie małej przytulności, a tego chciałybyśmy uniknąć. Mogłyby się jedynie sprawdzić w kuchni, choć jak wspomniałyśmy wcześniej, zależy to również od wybranych mebli.

  Płytki. Fot kwadroceramika.comParadyż

Jeśli Pani Patrycja zdecyduje się na płytki, to proponujemy kupno tych o większym formacie i z jak najmniejszą fugą. Zachęcamy również do porzucenia obaw w stosunku do drewna w kuchni. Obecnie mamy na rynku cały wachlarz podłóg drewnianych z przeznaczeniem do kuchennych przestrzeni. Piękne, funkcjonalne i naszym zdaniem najprzytulniejsze w pomieszczeniach domowych.

 Drewno. Fot. Chapel Parket Sp. z o.o..jpg

Niezłym pomysłem jest również łączenie drewna z płytkami, jeśli te drugie są konieczne np. w kuchni. Również odpowiednio dobrane będą się godnie prezentowały, nie przysparzając kłopotów w użytkowaniu. Tu zachęcamy do łączenia drewna z szarościami.

 Płytki imitujące drewno. Fot. archiwum dekoratorka.pl.jpg

Pozdrawiamy - Izabella Bosiacka i Anna Pilch-Mikoda

Skomentuj:

Pogotowie Czterech Kątów: płytki czy parkiet?