Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pogotowie Czterech Kątów: żaluzje, ale jakie?

red.

Pan Bartosz ma kłopot z niezbyt ładnymi ramami okien: chciałby je ukryć za pomocą żaluzji, ale nie do końca wie jak.

Jestem młodym, samotnie mieszkającym mężczyzną. Kończę urządzanie swojego pierwszego mieszkania. Pozostały mi dodatki oraz dekoracje okien i to z nimi właśnie mam największy problem. Ramy okien są z taniego, ciężko myjącego się tworzywa, dlatego też chciałbym je zakryć.

 Fot. arch. prywatne

Chcę się wpasować w modny, nowoczesny styl, w związku z tym myślałem o drewnianych żaluzjach 50 mm, ale nie mam pomysłu co do koloru.

Odpowiadają Izabella Bosiacka i Anna Pilch-Mikoda, projektantki z pracownidekoratorka.pl:

 dekoratorka.pl

Po pierwsze gratulujemy pierwszego, własnego mieszkania i oczywiście spieszymy z pomocą. Przyznajemy, że Pana koncepcja żaluzji drewnianych jest jak najbardziej trafionym pomysłem z jedną, małą uwagą.

 Fot. arch. dekoratorka.pl

Ze względu na wielkość okien oraz samego wnętrza, proponujemy żaluzje o wymiarze 25 mm. Te wcześniej wybrane przez Pana (50 mm) są za duże na taki rodzaj okna. Co prawda, są one bardzo efektowne, jednak nadają się na dużo większe okna. Dodatkowym minusem jest dość duża skrzynka, w której zamontowany jest cały mechanizm. Byłyby one z pewnością zbyt przytłaczające i nie można byłoby pokazać ich atrakcyjności. Wersja mniejsza idealnie pasuje do Pańskiego wnętrza. Jeśli chodzi o kolor listewek proponujemy dość neutralny, pasujący do podłogi. Okno nie jest szczególnie duże i ciemniejszy kolor żaluzji niepotrzebnie przyciemniłby światło okna. W sypialni można zrobić wyjątek, ponieważ, z tego co widzimy, nie jest ona zbyt duża i całość zajmuje właściwie łóżko, dlatego radzimy zawiesić żaluzje drewniane w kolorze białym. W jednym i drugim pomieszczeniu należy je zamontować do ramy okna, aby żaluzja nie kolidowała z jego otwieraniem.

 Fot. arch. dekoratorka.pl

Dla ocieplenia całości i wprowadzenia "życia" proponujemy zaaranżować ściany wieszając na nich kilka obrazków, grafik czy czarno-białych zdjęć w różnej wielkości ramach, również czarnych i białych. Na parapetach po dwie, trzy proste donice z roślinami. Będzie przyjemniej!

Skomentuj:

Pogotowie Czterech Kątów: żaluzje, ale jakie?