12 spektakularnych metamorfoz waszych łazienek

Do tych łazienek strach było wchodzić. Teraz trudno je rozpoznać - wszystkie przeszły całkowitą metamorfozę. Zobacz polskie łazienki przed metamorfozą i po niej.
Przed zmianą. W łazience nie było płytek ceramicznych, co nowi właściciele uznali za zaletę - nie musieli ich bowiem skuwać. Obniżyło to koszty modernizacji i znacznie przyspieszyło prace remontowe. Przed zmianą. W łazience nie było płytek ceramicznych, co nowi właściciele uznali za zaletę - nie musieli ich bowiem skuwać. Obniżyło to koszty modernizacji i znacznie przyspieszyło prace remontowe. fot. archiwum

Łazienka zrobiona na szaro

PRZED ZMIANĄ. W łazience nie było płytek ceramicznych, co nowi właściciele uznali za zaletę - nie musieli ich bowiem skuwać. Obniżyło to koszty modernizacji i znacznie przyspieszyło prace remontowe.

PO ZMIANIE. Parawan nawannowy ma długość 130 cm. Zamontowano model składany, który po złożeniu przylega do ściany i nie przeszkadza w korzystaniu z wanny. Ścianka instalacyjna podwieszonego sedesu służy jako wygodna półka. Ściany i podłogę obłożono jasnymi płytkami, dzięki którym łazienka wydaje się większa. Na ceglanej ścianie zamontowano wtapiający się w tło grzejnik łazienkowy.

Nowoczesna lazienka w kolorach zieleni i szarosci - Polska - Torun Modern bathroom with green and graphite applications - Poland - Torun Stylist / Stylizacja: Iza Szewc Design / Projekt: Iza Szewc Fot: Bernard Bialorucki Session info | Kontakt w/s sesji: Bernard Bialorucki tel. +48-609-458521 bernard@artmediafactory.pl http://bialorucki.com/BERNARD BIALORUCKI

PRZED ZMIANĄ. Nagromadzenie PRZED ZMIANĄ. Nagromadzenie "drgających" wzorów i mocnych barw sprawiało, że wnętrze wydawało się jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości. Fot. Łukasz Zandecki / AG

Mniej znaczy lepiej

PRZED ZMIANĄ. Nagromadzenie "drgających" wzorów i mocnych barw sprawiało, że wnętrze wydawało się jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości.

PO ZMIANIE. Ściany zostały przemalowane na kolor niebieski w odcieniu płytek ceramicznych. Do barwy fugi nawiązują natomiast szerokie poziome pasy pod sufitem. Pełnią one funkcję nie tylko estetyczną - poszerzają też optycznie wnętrze. Zasłonka prysznicowa nad wanną została dopasowana barwą do urządzeń sanitarnych. Neutralna biel na dużych płaszczyznach zestawiona z jasnym błękitem bardzo uspokoiła wnętrze. Obudowa wanny zrobiona z półprzezroczystego pleksi wygląda estetyczniej niż wisząca tam przedtem suto marszczona tkanina w jaskrawym biskupim kolorze.

Metamorfoza łazienkifot. Łukasz Zandecki

Mieszkanie przed metamorfozą. Mieszkanie przed metamorfozą. urban-design.waw.pl

Nowoczesna łazienka

PRZED ZMIANĄ. Zielone staromodne kafelki i stara wanna nie dodawały tej łazience uroku. Do tego widoczna terma i ogólne zaniedbanie.

PO ZMIANIE. Łazienka przeszła gruntowny remont. Ściany pokryto nowoczesnymi białymi i szarymi kafelkami. Wymieniono armaturę, zamontowano sufit podwieszany. Do wystroju odpowiednio dobrano wszelkie sprzęty i dodatki, jak chociażby grzejnik. Efekt jest spektakularny. Trudno uwierzyć, że to ta sama łazienka.

metamorfoza wnętrz, urządzanie wnętrzMonika Filipiuk-Obałek

PRZED ZMIANĄ. Wystrój tej około trzymetrowej łazienki pamiętał czasy PRL-u. Kafelki w ponurym kolorze (tylko takie udało się wtedy kupić), zniszczone szafki z drzwiczkami, które się nie domykały. Do tego ciasno i niewygodnie. Krótko mówiąc, łazienka aż się prosiła o generalny remont. PRZED ZMIANĄ. Wystrój tej około trzymetrowej łazienki pamiętał czasy PRL-u. Kafelki w ponurym kolorze (tylko takie udało się wtedy kupić), zniszczone szafki z drzwiczkami, które się nie domykały. Do tego ciasno i niewygodnie. Krótko mówiąc, łazienka aż się prosiła o generalny remont.

Trzymetrowa łazienka

PRZED ZMIANĄ. Wystrój tej około trzymetrowej łazienki pamiętał czasy PRL-u. Kafelki w ponurym kolorze (tylko takie udało się wtedy kupić), zniszczone szafki z drzwiczkami, które się nie domykały. Do tego ciasno i niewygodnie. Krótko mówiąc, łazienka aż się prosiła o generalny remont.

PO ZMIANIE. Szafka pod umywalką została zrobiona na wymiar z lakierowanej płyty. Pod blatem zmieściły się półki na ręczniki i środki czystości, szufladki na drobne kosmetyki oraz pralka. W wannie można swobodnie wziąć prysznic - oprócz tradycyjnej rączki prysznicowej zainstalowano w niej bowiem deszczownicę. Przed zachlapaniem wnętrze chroni  zasłonka, przesuwająca się po szynie na suficie.

07.12.2009 WARSZAWA SESJA WNETRZE , METAMORFOZA PO ZMIANCH

<B>Trudno uwierzyć, że drobny retusz może całkowicie zmienić wygląd zniszczonej łazienki. A jednak naszej stylistce się udało, i to małym kosztem.</B>
<BR />PRZED ZMIANĄ. Łazienka z lat 80. XX wieku była zniszczona i niemodna. Cóż, urządzono ją w czasach, gdy materiały się zdobywało, a nie z rozmysłem kupowało. Trudno uwierzyć, że drobny retusz może całkowicie zmienić wygląd zniszczonej łazienki. A jednak naszej stylistce się udało, i to małym kosztem.
PRZED ZMIANĄ. Łazienka z lat 80. XX wieku była zniszczona i niemodna. Cóż, urządzono ją w czasach, gdy materiały się zdobywało, a nie z rozmysłem kupowało. Elżbieta Błasikiewicz Projekt i wykonanie: Agnieszka Żelazko

Tania metamorfoza

Trudno uwierzyć, że drobny retusz może całkowicie zmienić wygląd zniszczonej łazienki. A jednak naszej stylistce się udało, i?to małym kosztem.

PRZED ZMIANĄ. Łazienka z lat 80. XX wieku była zniszczona i niemodna. Cóż, urządzono ją w czasach, gdy materiały się zdobywało, a nie z rozmysłem kupowało.

PRZED ZMIANĄ. Łazienka z lat 80. XX wieku była zniszczona i niemodna. Cóż, urządzono ją w czasach, gdy materiały się zdobywało, a nie z rozmysłem kupowało.

PO ZMIANIE. Ponieważ budżet nie przekraczał 1200 zł, na zmianę większości urządzeń nie można było sobie pozwolić.  Nowa jest tylko umywalka, która zastąpiła starą, popękaną. Drewniana szafka pod nią oraz półka u góry zapewniają miejsce na kosmetyki i łazienkowe akcesoria. Aby obniżyć koszty modernizacji, mebelki te zrobiła własnoręcznie stylistka. Użyła sosnowych desek pomalowanych białą bejcą.

Fot. Agnieszka ŻelazkoTekst Elżbieta Błasikiewicz Projekt i wykonanie: Agnieszka Żelazko

Łazienka przed metamorfozą Łazienka przed metamorfozą fot. Och-Ach_Concept Katarzyna Benko

Łazienka w bloku na nowo

PRZED ZMIANĄ: Łazienka w bloku z lat 60. była zniszczona i zaniedbana. Odpadające kafelki nie dodawały jej uroku. Armatura tylko podkreślała wiekowy wystrój.

PO ZMIANIE: Zamiast wanny na całą ścianę zdecydowano się na mała wannę z panelem prysznicowym. Żeby go wstawić, przeniesiono piecyk z łazienki do kuchni. Najwięcej dały nowe płytki. Na ścianach położono płytki typu metro, a na podłodze wzorzyste płytki cementowe.

 

Łazienka po metamorfozie, aranżacja łazienkifot. Och-Ach_Concept Katarzyna Benko

Łazienka z kroplą luksusu. 
Zbyt kolorowa łazienka o niemodnym wystroju zamieniła się w eleganckie wnętrze umiejętnie dobranych barwach. Pomieszczenie, dzięki nowoczesnym urządzeniom, po remoncie stało się także bardziej funkcjonalne. 
PRZED: Kwadratowa łazienka (z małą wnęką) jest bardzo ustawna. Niestety, te walory nie zostały w pełni wykorzystane. Były tu tylko niezbędne urządzenia, i to niezbyt wygodne - krótka wanna (dł. 120 cm) i mała umywalka. Nadmiar kolorów wywoływał wrażenie chaosu. Łazienka z kroplą luksusu. Zbyt kolorowa łazienka o niemodnym wystroju zamieniła się w eleganckie wnętrze umiejętnie dobranych barwach. Pomieszczenie, dzięki nowoczesnym urządzeniom, po remoncie stało się także bardziej funkcjonalne. PRZED: Kwadratowa łazienka (z małą wnęką) jest bardzo ustawna. Niestety, te walory nie zostały w pełni wykorzystane. Były tu tylko niezbędne urządzenia, i to niezbyt wygodne - krótka wanna (dł. 120 cm) i mała umywalka. Nadmiar kolorów wywoływał wrażenie chaosu. Fot. Arkadiusz Ścichocki/Agencja Gazeta

Łazienka z kroplą luksusu

Łazienka z kroplą luksusu.
Zbyt kolorowa łazienka o niemodnym wystroju zamieniła się w eleganckie wnętrze umiejętnie dobranych barwach. Pomieszczenie, dzięki nowoczesnym urządzeniom, po remoncie stało się także bardziej funkcjonalne.
PRZED: Kwadratowa łazienka (z małą wnęką) jest bardzo ustawna. Niestety, te walory nie zostały w pełni wykorzystane. Były tu tylko niezbędne urządzenia, i to niezbyt wygodne - krótka wanna (dł. 120 cm) i mała umywalka. Nadmiar kolorów wywoływał wrażenie chaosu.

PRZED ZMIANĄ. Kwadratowa łazienka (z małą wnęką) jest bardzo ustawna. Niestety, te walory nie zostały w pełni wykorzystane. Były tu tylko niezbędne urządzenia, i to niezbyt wygodne - krótka wanna (dł. 120 cm) i mała umywalka. Nadmiar kolorów wywoływał wrażenie chaosu.

PO ZMIANIE. Umywalkę wbudowano w blat z naturalnego łupka. Z tego samego materiału jest praktyczna półka niżej. Blat płynnie przechodzi w półkę w kabinie - w ten sposób powstało miejsce na kosmetyki potrzebne podczas natrysku.

06.072010WARSZAWA SESJA WNETRZE , METAMORFOZA PO ZMIANCH  NA ZDJECIU WNETRZE , LAZIENKA , UBIKACJA , WC STYLIZACJA IWONA PUSLOWSKA DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA  Fot. Arkadiusz Ścichocki/Agencja Gazeta

PRZED ZMIANĄ Wymiana rur spowodowała prawdziwe spustoszenie. Zwykle powstałe wtedy dziury zasłania się płytą gipsowo-kartonową i przykleja brakujące kafelki. Tutaj, z braku zapasowych płytek, takie rozwiązanie nie wchodziło w grę. PRZED ZMIANĄ Wymiana rur spowodowała prawdziwe spustoszenie. Zwykle powstałe wtedy dziury zasłania się płytą gipsowo-kartonową i przykleja brakujące kafelki. Tutaj, z braku zapasowych płytek, takie rozwiązanie nie wchodziło w grę.

Akcja ratunkowa

PRZED ZMIANĄ. Wymiana rur spowodowała prawdziwe spustoszenie. Zwykle powstałe wtedy dziury zasłania się płytą gipsowo-kartonową i przykleja brakujące kafelki. Tutaj, z braku zapasowych płytek, takie rozwiązanie nie wchodziło w grę.

PO ZMIANIE. Panele zasłaniające rury zrobiono z przyciętych na wymiar desek sosnowych przymocowanych śrubami do stelaża zbitego z listewek. Aby drewno nie niszczyło się w wilgotnym pomieszczeniu, jego krawędzie zabezpieczono silikonem, a całość pokryto pięcioma warstwami impregnatu do drewna. Wybrano preparat w białym kolorze, który nadał sośninie ładniejszą barwę, bardziej pasującą do płytek ceramicznych.

Łazienka po metamorfoziemat. własne

Gospodarze chcieli, aby ich ciasna łazienka po remoncie była nie tylko ładniejsza i wygodniejsza, ale i przestronniejsza. Czy ich oczekiwania nie były zbyt wygórowane? A jednak stylistce udało się je spełnić. Poprawiła funkcjonalność wnętrza, optycznie je powiększyła oraz nadała mu styl.</B> 
<BR />PRZED ZMIANĄ. Łazienka dawno już miała lata świetności za sobą. Gospodarze narzekali nie tylko na niemodny wygląd wnętrza, ale także na słabą funkcjonalność, m.in. na niewygodne usytuowanie sedesu. Gospodarze chcieli, aby ich ciasna łazienka po remoncie była nie tylko ładniejsza i wygodniejsza, ale i przestronniejsza. Czy ich oczekiwania nie były zbyt wygórowane? A jednak stylistce udało się je spełnić. Poprawiła funkcjonalność wnętrza, optycznie je powiększyła oraz nadała mu styl.
PRZED ZMIANĄ. Łazienka dawno już miała lata świetności za sobą. Gospodarze narzekali nie tylko na niemodny wygląd wnętrza, ale także na słabą funkcjonalność, m.in. na niewygodne usytuowanie sedesu.

Ciasna łazienka

PRZED ZMIANĄ. Łazienka dawno już miała lata świetności za sobą. Gospodarze narzekali nie tylko na niemodny wygląd wnętrza, ale także na słabą funkcjonalność, m.in. na niewygodne usytuowanie sedesu.

PO ZMIANIE. Sedes podwieszany, znacznie mniejszy od poprzedniego, stojącego, przesunięto w stronę umywalki. Zapewniło to wygodniejszy dostęp - wcześniej niemal stykał się ze ścianką z luksferów wydzielającą kabinę prysznicową. Zrezygnowano ze stojącej tu wcześniej szafki podumywalkowej. Co prawda, gospodarze stracili schowek, ale za to mogą swobodniej poruszać się po pomieszczeniu.

Łazienka po metamorfoziemat. własne

łazienka przed metamorfozą łazienka przed metamorfozą ILLUMISTUDIO.com

Prysznic zamiast wanny

PRZED ZMIANĄ. Mieszkanie w starej kamienicy. Łazienka była bardzo zaniedbana. Armatura nadawała się jedynie do wymiany. Ściany pokryte były lamperią, a na jednej z nich znajdowało się wysoko osadzone okienko wychodzące na kuchnię.

PO ZMIANIE. Żeby zaoszczędzić miejsce zrezygnowano z wanny na rzecz prysznica. Zdecydowano się na nowoczesną i oszczędną estetykę. Kolory są jasne, żeby optycznie dodać łazience centymetrów. Zlikwidowano też okienko wychodzące na kuchnię.

Łazienka po metamorfozieILLUMISTUDIO.com

Kąpiel na plaży

PRZED ZMIANĄ. Łazienka znajduje się w niewielkim jednopokojowym mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty. Ma 3,5 m kw. Oprócz łazienkowych urządzeń są w niej półki na niezbędne środki czystości i kosmetyki oraz płytka, wisząca szafeczka.

PO ZMIANIE. Szpecące wnętrze rury centralnego ogrzewania pomalowaliśmy na kolor ściany. Teraz są mniej widoczne. Dodatkowo przesłania je bambusowy wieszak na lekkie pranie. Plastik został zastąpiony drewnem. Z niego jest zrobiona rama nowego lustra i półka na kosmetyki nad wanną.

Łazienka po metamorfoziefot. Arkadiusz Cichocki

PRZED ZMIANĄ. Łazienka miała wady dyskwalifikujące ją w oczach właścicielki - przede wszystkim brzydkie kafelki i brak zamykanych schowków.
PRZED ZMIANĄ. Łazienka miała wady dyskwalifikujące ją w oczach właścicielki - przede wszystkim brzydkie kafelki i brak zamykanych schowków. fot. Sylwester Rejmer

Metamorfoza łazienki za 2000 zł

PRZED ZMIANĄ. Łazienka miała wady dyskwalifikujące ją w oczach właścicielki - przede wszystkim brzydkie kafelki i brak zamykanych schowków.

PO ZMIANIE. Płytki ceramiczne, pokrywające całe ściany, pomalowano specjalną farbą na jednolity jasnoszary kolor. Tylko na podłodze są nowe, imitujące drewno kafelki. Naklejono je na stare, co znacznie obniżyło wydatki i skróciło czas modernizacji. Pojawiły się też dekoracyjne dodatki (grafika, ceramiczna głowa).

PO ZMIANIE. Płytki ceramiczne, pokrywające całe ściany, pomalowano specjalną farbą na jednolity jasnoszary kolor. Tylko na podłodze są nowe, imitujące drewno kafelki. Naklejono je na stare, co znacznie obniżyło wydatki i skróciło czas modernizacji. Pojawiły się też dekoracyjne dodatki (grafika, ceramiczna głowa). OLYMPUS DIGITAL CAMERASYLWESTER REJMER

PRZED ZMIANĄ. W niewielkiej łazience mieszczą się wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne i wąska pralka. Jest też gdzie przechowywać kosmetyki i środki czystości. Jedyną wadą tego funkcjonalnie zaaranżowanego pomieszczenia była zbyt jednolita kolorystyka. PRZED ZMIANĄ. W niewielkiej łazience mieszczą się wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne i wąska pralka. Jest też gdzie przechowywać kosmetyki i środki czystości. Jedyną wadą tego funkcjonalnie zaaranżowanego pomieszczenia była zbyt jednolita kolorystyka.

Drobny retusz łazienki

PRZED ZMIANĄ. W niewielkiej łazience mieszczą się wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne i wąska pralka. Jest też gdzie przechowywać kosmetyki i środki czystości. Jedyną wadą tego funkcjonalnie zaaranżowanego pomieszczenia była zbyt jednolita kolorystyka.

PO ZMIANIE. Szafka podumywalkowa z lakierowanej na biało płyty została oklejona fornirem zebrano (tę usługę wykonał stolarz). Dzięki temu mebelek nie tylko zyskał ciekawszą barwę, ale również nabrał szlachetności. Nad lustrem zainstalowano kinkiet, który zapewnia odpowiednie oświetlenie do golenia, robienia makijażu itp. Dywanik łazienkowy w turkusowym kolorze oraz ręczniki w kilku odcieniach błękitu to kolejne detale przełamujące monochromatyczność wnętrza. Przybył także minischowek - wyplatany kosz na zapasy kosmetyków i proszków do prania.

Więcej o: