Dodatki do wnętrz, w które warto zainwestować

Dodatki do wnętrz mogą kosztować naprawdę dużo, nawet tyle samo, co meble a nawet więcej. Jednak nie na wszystkie warto wydawać krocie. Zobacz dodatki do wnętrz, w które warto zainwestować.
meble; projekt: Dima Loginogff meble; projekt: Dima Loginogff dimaloginoff.com

Lampy

Projektanci wnętrz często powtarzają, że jeśli na coś warto wydać więcej, to na rzeczy których używamy często i które mają największy wpływ na wygląd wnętrza. Dodatki nie zawsze zaliczają się do tej kategorii. Szczególnie, jeśli chcemy często je zmieniać. Dlatego nie warto wkładać dużych pieniędzy w takie rzeczy, jak poduszki, świece, ramki do zdjęć czy ozdoby sezonowe. Są jednak takie dodatki, które mają bardzo duży wpływ na ostateczny wygląd wnętrza. Oczywiście i na nie nie musicie wydawać fortuny, ale jeśli już na coś chcecie przeznaczyć większą sumę, to właśnie na te rzeczy.

Lampy rzucają się w oczy i przesądzają o stylu wnętrza. Nie można wybrać byle jakiej, szczególnie, jeśli wybieramy lampy nad wyspę kuchenną, stół w jadalni czy do salonu. Przy czym nie musi to być oświetlenie o ostentacyjnym designie, ze złoceniami i kryształkami. Powinno być dobrze dopasowane do stylu wnętrza i je uzupełniać. Często lampa stanowi wręcz kulminacyjny punkt wystroju. Dlatego jest to element, w który warto zainwestować.

Rolety rzymskie pasują szczególnie do wnętrz stylizowanych oraz z akcentami retro. W zależności od wzoru mogą tez przełamać nowoczesną i minimalistyczną aranżację wnętrza. Rolety rzymskie pasują szczególnie do wnętrz stylizowanych oraz z akcentami retro. W zależności od wzoru mogą tez przełamać nowoczesną i minimalistyczną aranżację wnętrza. fot. Olo Studio

Rolety i żaluzje

Coraz częściej, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, rezygnujemy z firan i zasłon. Zamiast tego stawiamy na żaluzje i rolety. Stają się one bardziej widoczne i przesądzają o aranżacji okna. Dlatego warto zadbać, żeby były dobrze dopasowane do stylu wnętrza. Do tego korzystamy z nich na co dzień - podnosząc i opuszczając - i nie wymieniamy ich zbyt często. Z tych wszystkich względów warto wyłożyć nieco więcej, by mieć pewność, że będą nam dobrze służyć.

Obficie drapowane zasłony w sypialni Obficie drapowane zasłony w sypialni Fot. CDRIN

Zasłony

Zasłony, podobnie jak rolety, są elementem wystroju, który wymieniamy rzadko. Dlatego warto dobrze dopasować je do wystroju wnętrza oraz zadbać, by były dobrej jakości. Powinny być łatwe do czyszczenia i nie powinny się odkształcać w praniu.

Wprowadź mocny akcent do Twojego mieszkania - kolorowe dywany Wprowadź mocny akcent do Twojego mieszkania - kolorowe dywany fot. materiały prasowe White Oaks

Dywan

Przez pewien czas rezygnowaliśmy z dywanów we wnętrzach. Na szczęście ponownie zyskują popularność. Ocieplają wnętrze i podkreślają jego styl. Kupując dywan, dobrze jest zainwestować w produkt dobrej jakości. W końcu jest on narażony na wycieranie i odkształcanie. A do tego, pod wpływem środków piorących i słońca, może się odbarwiać.

Pościel H&M Home Pościel H&M Home fot. producent

Pościel

Pod pościelą śpimy codziennie. Powinniśmy zatem zadbać, żeby była nie tylko ładna, ale i dobrej jakości. Najlepsza jest pościel z naturalnej bawełny - ma ona dobry wpływ na naszą skórę i przepuszcza powietrze. W drugiej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wzór - niech będzie dopasowany do naszego gustu.

Więcej o: