29 pomysłów, jak stworzyć letni klimat we własnym domu

red.

Lato dla wielu osób jest jedną z przyjemniejszych pór roku. Przywołuje skojarzenia z ciepłymi, słonecznymi dniami i urlopem. Gdy już do nas zawita, chcielibyśmy tę wakacyjną aurę zatrzymać w domu jak najdłużej. Można to osiągnąć na różne sposoby. Poniżej przedstawiamy propozycje, które pomogą odtworzyć letni klimat miejsc, które odwiedzamy w czasie podróży.

Lipcowy numer Czterech Kątów
Lipcowy numer Czterech Kątów
mat. własne

Warto postawić na różnego rodzaju tkaniny, dywany czy obicia w kolorach bieli i błękitu, które przywołają miłe wspomnienia z wakacji nad wodą. Jednak, aby nasze wnętrza nie wyglądały jak w nadmorskim kurorcie, dobrze jest ograniczyć się do jednego pomieszczenia, np. salonu.

Pamiątkowe zdjęcia z wakacji to świetny sposób na zatrzymanie lata jak najdłużej. Dobrym pomysłem będzie rozwieszenie ich na sznurku i przyczepienie spinaczami na ścianie, w oknie bądź na wieszakach w przedpokoju. Dzięki temu w każdej chwili będziemy mogli wrócić wspomnieniami do odwiedzonych miejsc. 

Muszle, kamyki i gałęzie, zebrane podczas wakacyjnych spacerów, to przedmioty, które mogą stanowić naturalną dekorację w naszym domu. Można wsypać je do szklanego słoja i ustawić na półce, stoliku bądź parapecie. Innym rozwiązaniem może być udekorowanie muszelkami ram lustra. Taka odrobina morskiego krajobrazu w pokoju stworzy idealną wakacyjną atmosferę.

Nie zapominajmy również o kwiatach. Kolorowy bukiet, np. tych zebranych na łące, z pewnością doda uroku każdemu pomieszczeniu, wypełniając je świeżym, pięknym zapachem.

Ładną i oryginalną dekorację stanowić będą również kwiaty wstawione do konewki, elegancki lampion czy choćby miska pełna kolorowych leśnych owoców. Takie ozdoby wyglądają malowniczo i będą cieszyć nasze oczy. Twórzmy letnie dekoracje, które wypełnią wnętrza naszych domów dobrą energią. Choć niekiedy to tylko drobne zabiegi, przekonamy się, jak dobrze wpływają na atmosferę i wystrój naszych pomieszczeń

– podpowiada Ilona Szajkowska, redaktor naczelna „Czterech Kątów”.

Więcej propozycji, jak stworzyć wakacyjny klimat w domu, czytelnicy znajdą w najnowszym wydaniu miesięcznika „Cztery Kąty”, który będzie dostępny na rynku od czwartku, 8 czerwca br.

W numerze również:

  • orientalna, barokowa czy klasyczna – jaka może być łazienka?
  • pomysły na urządzenie salonu w trzech różnych stylach,
  • oryginalne stylizacje sypialni – inspiracje na dobry sen,
  • moda na zdrowie – owoce i warzywa, które możesz uprawiać na balkonie,
  • przedpokój, czyli wstęp do naszego mieszkania – jak go odpowiednio zaaranżować?
    Więcej o:

Skomentuj:

29 pomysłów, jak stworzyć letni klimat we własnym domu