Nowoczesne mieszkanie w kolorze granatowym

W salonie ograniczono liczbę mebli do minimum. Dzięki temu wnętrze jest przestronne.

W salonie ograniczono liczbę mebli do minimum. Dzięki temu wnętrze jest przestronne. (fot. Daria Stanek)

Kolor granatowy nie pojawia się często we wnętrzach. W tym mieszkaniu jednak odgrywa główną rolę. Granatowe ściany wyróżniają to 56-metrowe wnętrze.

Mieszkanie znajduje się w Bielsko-Białej i z jego okien roztacza się piękny widok na miasto oraz otaczające je pasma górskie Beskidów. Wnętrza wyróżnia przejrzysty, nowoczesny układ, staranny dobór materiałów, a przede wszystkim kolorystyka. W aranżacji główną rolę odgrywa rzadko pojawiający się we wnętrzach kolor granatowy. Ma on głębię i wyrafinowanie. Jest równie spokojny, co szarości i brązy, a jednak bardziej wyrazisty, co sprawia, że jest dla znakomitą alternatywą dla wspomnianych barw.

Kolor granatowy we wnętrzu

W bielskim mieszkaniu granatowe są fronty zabudowy kuchennej oraz zabudowy w części jadalnej salonu. Również meble łazienkowe są granatowe, a także tapeta oraz zagłówek w sypialni. W tym ostatnim pokoju wprowadzono jednak nieco inny odcień granatu, bardziej zgaszony. Z uwagi na to, że kolor granatowy pochłania światło, zestawiono go z świetlistą bielą, jasnym drewnem i jasnymi odcieniami szarości.

Nowoczesna aranżacja wnętrza

Układ mieszkania jest otwarty. Na 56 metrach mamy salon połączony z kuchnią oraz sypialnię z wydzielonym kącikiem do pracy. Wszystko się ze sobą płynnie łączy - meble kuchenne przechodzą w element szafy oraz szafki pod telewizor. Duże, gładkie powierzchnie ścian i meblowej zabudowy wprowadzają wrażenie spokoju i harmonii. W części wypoczynkowej starano się także zbudować wrażenie przytulności za pomocą miękkich tkanin w obiciu sofy i zasłon.

We wnętrzach ważną rolę odgrywa również oświetlenie - oprawy szynoprzewodów to
odważne rozwiązanie dla stref prywatnych, mieszkań. Pomimo surowości wyglądu
doskonale doświetlają strefę dzienną oraz kuchnię, pozwalając skierować źródło światła w pożądanym kierunku.

Projekt wnętrz: Daria Stanek, MW Architekci

ZOBACZ ZDJĘCIA MIESZKANIA >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (9)
Nowoczesne mieszkanie w kolorze granatowym
Zaloguj się
 • yrrah

  Oceniono 11 razy 11

  Wszystko fajnie, tylko w tym mieszkaniu nie ma ani jednej rzeczy w kolorze granatowym. Za to całkiem sporo tam ciemnoniebieskiego.

 • vanee

  Oceniono 5 razy 5

  To właśnie chciałam napisać - to nie jest granatowy. Ja w kuchni miał biel i granat (RAL 5003). Tutaj jest ciemnoniebieski.

  Zastanawiam się, z czego zrobiony jest blat w kuchni - nie widać łączeń.

 • Mo S

  Oceniono 3 razy 3

  ciekawe ciekawe... w koncu oszczedzili nam widoku odrapanych "cegiel" z gipsu

 • zuuuraw

  Oceniono 5 razy 3

  bardziej apartament hotelowy niż przytulne, ciepłe mieszkanie

 • anna_annasz25

  Oceniono 9 razy -3

  Wygląda nieźle. Ja teraz szukam inspiracji jak urządzić, pomalować mieszkanie, stoje przed dylematem jakie płytki wybrać do łazienki a jakie do kuchni. Teraz w tą sobotę jadę z koleżanką i mężem na targi budowlane do Nadarzyna tam będą wystawcy, którzy się na tym wszystkim znają więc może coś podpowiedzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX