Warszawskie mieszkanie miłośników Skandynawii

Warszawskie mieszkanie pełne miłości i północnych klimatów

Warszawskie mieszkanie pełne miłości i północnych klimatów (Fot. Patrycja Stef/ www.odwzorowanie.pl)

Monika i Bartek to miłośnicy Skandynawii. Oczywistym więc dla nich było, że ich mieszkanie będzie nosiło co najmniej znamiona stylu skandynawskiego.

Mówi się, że mieć miejsce, do którego się wraca to mieć dom, a mieć osobę, którą się kocha to mieć rodzinę. Oba te marzenia spełniły się Monice i Bartkowi, którzy spotkali się w samolocie z Kopenhagi, zakochali się w sobie, a potem zamieszkali razem na warszawskim Mokotowie. Swoje cztery kąty urządzili w stylu skandynawskim, by przypominało im o podróży, która odmieniła ich losy.

Ona zawodowo obecnie związana z psychologią, w tamtym czasie pracowała jako stewardessa na trasie ze Sztokholmu do Warszawy. On, kiedyś mieszkał w Danii, ale chętnie do niej wraca. Jedna podróż, podczas której się poznali, zapoczątkowała ich wspólną życiową drogę.

Dlaczego świat pokochał skandynawski styl?

Kiedy znaleźli dla siebie stumetrową przestrzeń przy ul. Wilanowskiej w Warszawie, wiedzieli już, że chcą, by przypominała im o ich skandynawskiej przygodzie. Z pomocą przyszła im Magda Milejska, architekt z pracowni Odwzorowanie. Razem zaprojektowali mieszkanie, w którym można się zrelaksować po pracy. Ciepłe i jasne wnętrza otwarte oraz przyjazne dla gości i zwierzaków stały się dla nich domem. Wkrótce pojawiła się też rodzina. Wprowadzali się z kotem Kazikiem, ale kilka miesięcy później pojawił się Franek.

Ta piękna historia ma równie urokliwe otoczenie. Mieszkanie zanurzone jest w bieli, a wielkie połacie okien, czarne akcenty oraz subtelne naturalne dodatki, wprowadzają do wnętrz fińską harmonię.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

cztery kąty na wideo

Komentarze (17)
Warszawskie mieszkanie miłośników Skandynawii
Zaloguj się
 • krywit

  Oceniono 12 razy 12

  Ten regał z talerzami odkryty to nieporozumienie, za każdym razem przed użyciem trzeba myć naczynia, chyba, że u nich się nie kurzy:)

 • Zuzanna Dybowska

  Oceniono 21 razy 9

  Ładne na pierwszy rzut oka, ale zimne, nie ma w nich "duszy" czyli "ciepła domu". O otwartym regaliku z naczyniami i sztućcami (zamiast komody) już nie wspomnę, że to nieżyciowe. W sklepie, na wystawie - taki wzorzec się sprawdza, ale jak masz wlać zupę do zakurzonych miseczek, czy położyć na przykurzone talerze kotlety, warzywa, ziemniaki itp., to trudno sobie do tego powiedzieć: "SMACZNEGO"...

 • Ethe Rike

  Oceniono 5 razy 1

  No ja pie... ale wy macie problemy, to że wam wydaje się, że mieszkanie jest zimne i nie przytulne to nie znaczy, że innym się nie podoba. Każdy ma inne poczucie estetyki, nie każdy chce mieć bachory a i nie można generalizować, że każdy bachor lubi przebywać w kiczowatych kolorowych pomieszczeniach. Jak zwykle matuńki polki wiedzą lepiej.

 • anitani

  Oceniono 7 razy 1

  masakra. Widać że nie ma w tym domu miejsca absolutnie dla dzieci. Jest zimny, pusty emocjonalnie i nudny. Jesień w polskich warunkach w takim mieszkaniu może się skończyć sznurem właściciela, zero kolorów, barw, po prostu depresja i prosektorium.
  A jak już komuś się podoba, to życzę sukcesów z tymi talerzami w części jadalnej, które będą łapać każdy kurz. Nic tylko sprzątać, sprzątać i a potem chwilę odpocząć i znowu sprzątać. Szczególnie te wszystkie kurzołapki o pokrętnych kształtach i szklane półki na których widać wszystko już pod koniec dnia sprzątania.

 • mokrekomnaty

  Oceniono 1 raz 1

  Kazik ma raj: tyle korka...! (Żeby to tylko źle się dla niego nie skończyło!)

 • Ula Łazarczyk

  0

  Podoba mi się ta prostota wnętrza. Pewnie dlatego, że mam dzieci i tym samym za dużo rzeczy w mieszkaniu.

 • t.ziemianin

  0

  Jaka "zima" :(

 • lucja2077

  Oceniono 2 razy 0

  Świetne mieszkanie, meble od Ilse Crawford z Ikea są po prostu piękne w swojej prostacie. Zawsze się zastanawiam jak ludzie utrzymują taką żelazną konsekwencję w doborze kolorów, ale widać niektórym się to udaje. Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o wnętrzach