Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Vintage i Skandynawia - klimatyczne mieszkanie w Krakowie

red.

Powierzchnia 56-metrowego mieszkania dla małżeństwa z trójką córek została podzielona tak, by każdy miał tu miejsce dla siebie. Punktem wyjścia do aranżacji były pamiątki rodzinne w postaci starych mebli: antycznego stołu i niemal stuletniego kredensu. To one nadały ton całej koncepcji, w efekcie tworząc oryginalny tygiel form, kolorów i stylów.

Vintage i Skandynawia - klimatyczne mieszkanie w Krakowie
Nowoczesny apartamentowiec w Krakowie to mieszkanie z duszą.
fot. Karolina Perih-Kamecka/ www.perihdesign.pl

Mieszkanie znajduje się w nowoczesnym apartamentowcu na krakowskich Bronowicach. Małżeństwo kupiło je jako mieszkanie weekendowe - właściciele mieszkają na co dzień w dużym domu jednorodzinnym kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa, jednak weekendy często spędzali w samym Krakowie. Mieszkanie wyróżniało się świetną lokalizacją. Mankamentem był trapezowy układ mieszkania. Pokoje miały nieregularne kształty, przez co sprawiały wrażenie nieustawnych. Właściciele po pomoc w urządzaniu wnętrz zwrócili się do Perihdesign Studio Projektowe Karolina Perih-Kamecka. Osiągnięty efekt przerósł ich oczekiwania.

Główne założenie polegało na tym, aby zniwelować ukośne ściany, które deformowały pomieszczenia. Klientka wątpiła, czy cokolwiek z niego wykrzesamy. Aby mieszkanie optycznie powiększyć i zniwelować kształty, postawiłam na biel oraz jasną podłogę. Bazę kolorystycznie uzupełnia brąz, granat i gdzieniegdzie złoto

– opowiada architekt Karolina Perih-Kamecka.

Gospodarze pielęgnują wspomnienia i z oddaniem starają się zachować ślady przeszłości. To dlatego pierwsze skrzypce w aranżacji grają antyki właścicieli. Zabytkowy kredens przejął w kuchni funkcję wyspy, stary stół wydziela strefę jadalni, a fotele po obiciu nową tkaniną zyskały drugie życie w kąciku kawowym. Pieczołowicie odrestaurowane pamiątki zajęły centralne miejsca w strefie dziennej. Towarzystwo nowoczesnych sprzętów oraz tapet o fantazyjnych wzorach tworzy ciekawą interpretację wnętrza, stylem bliskim francuskim salonom.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Vintage i Skandynawia - klimatyczne mieszkanie w Krakowie