Jak urządzić kuchnię idealną?
Współczesna kuchnia wygląda jakby wpadła do salonu z wizytą. Zintegrowana z wnętrzem, nie narzuca swojej funkcji, dyskretnie wtapia się w tło. Takie kuchnie dla was wybraliśmy. Choć w różnych stylach, każda inna. I każda piękna!
Loft ocieplony
Surowa cegła licówka, szary beton, zimna stal. Taka wyliczanka wskazuje na jedno - przejmujący chłód. A jednak efekt jest zupełnie inny. Może dlatego, że inspiracją do powstania kuchni Frame firmy Snaidero były tradycyjne wnętrza, a projektanci kierowali się dyskrecją, elegancją i ciepłem. Dobry przykład na zaistnienie nowoczesnej, ale w gruncie rzeczy klasycznej kuchni, w industrialnej, pofabrycznej przestrzeni.
Kuchnia w klasycznym stylu
Kuchnia w drewnie
Drewno to dla wielbicieli tradycyjnych rozwiązań wybór oczywisty. Kojarzy się zazwyczaj z solidnym rzemiosłem i trwałością. Ale bądźmy ostrożni. Dużo drewna może przytłaczać wnętrze i wprowadzać, nieco już passé, rustykalny klimat. Rozwiązaniem, na które zdecydowali się projektanci kuchni Montserrat od Marchi Cucine okazała się niezawodna biel. Kuchnia zyskała więcej światła i lekkości.
Kuchnia w duchu retro
Sentymentalny vintage
Lata 50. to inspiracja, po którą coraz częściej sięgają projektanci. Vintage opanował świat designu, również kuchenne wnętrza. Fiftisowe lampy, malownicza mozaika na podłodze, wdzięczne kształty kredensów i pastelowe kolory. Słodko i gustownie. Patrząc na włoską kuchnię Saint Louis od Marchi Cucine mamy ochotę natychmiast wypróbować jeden z przepisów słynnej szefowej kuchni Julii Child.
Kropla koloru
Jasna, słoneczna przestrzeń, zapach naturalnego drewna i porcja świeżej pomarańczy. Kuchnia Meccanica firmy Demode wzmaga apetyt na życie i przegania monotonię. Tym bardziej, że fronty szafek zrobione zostały z... tkaniny. Jedna uwaga: jeśli decydujemy się na kolor, to najlepiej intensywny. Stosujmy go jak lekarstwo, z umiarem i rozsądnie, a z pewnością poprawi nastrój i wprowadzi pogodną atmosferę.
Naturalnie Skandynawia
Północ kocha prostotę i wygodę. Dlatego kuchnie urządzone w stylu skandynawskim są skrojone na "ludzką" miarę - dostosowane do codziennego życia. Fronty Hittarp kuchni IKEA METOD mają nieskomplikowaną formę, która idealnie gra z płytkami cegiełkami na ścianie i blatem imitującym kamień. Podłoga z terakotowych kafli wygląda przy nich zjawiskowo. Ciepło, pogodnie i swojsko.
Czarno-biała kuchnia
Monochromatyczna kuchnia
Mimo tak skrajnych odcieni trudno czerni i bieli istnieć bez siebie. Doskonale się dopełniają, zwłaszcza w nowoczesnych przestrzeniach. A efekt zawsze jest zaskakujący. Biało-czarne wnętrze ma charakter, siłę i osobowość. Tak jak prezentowana kuchnia Z1 od Zajc Kuchnie. Czarna wyspa odważnie podkreśla geometryczny kształt bryły i jest mocnym akcentem w domu. Biała zabudowa uspokaja, tworząc harmonijną całość.
- Więcej o: