Polski projekt: Alta - nowa kolekcja Marmorin projektu MOWOstudio

red.

Mała łazienka po norwesku. Kolekcja Alta łączy dobry design i praktyczne rozwiązania.

Alta, marmorin, łazienka, wanna, umywalka, nowoczesna wanna
Z bielą pięknie komponuje się drewno. Na zdjęciu wanna z kolekcji Alta - projekt MOWOstudio dla Marmorin.
fot. mat. prasowe Marmorin

Tegoroczna nowość Marmorinu to projekt autorstwa: Moniki Elikowskiej Opala i Wojciecha Opala z MOWOstudio. Kolekcja nazwę zapożyczyła od norweskiego miasta Alta - oszczędny, skandynawski design to zdecydowanie jej znak rozpoznawczy.

Linię Alta tworzą: umywalka  i stojąca wolno wanna. Produkty zostały zaprojektowane w taki sposób by osiągnąć kompromis pomiędzy wymogami funkcjonalności, ergonomii i prostoty. W regularny kształt wanny został wpisany praktyczny kołnierz, który pełni rolę półki na kosmetyki  lub podręczne akcesoria kąpielowe. Wykończenie brzegu delikatnym rantem zabezpiecza przedmioty przed spadaniem, jednocześnie przeciwdziała  ściekaniu wody na podłogę łazienki. Występując po jednej, grubszej  stronie wanny półka harmonijnie przechodzi w cienką płaszczyznę ściany wanny i zanika.

Przy zachowaniu niewielkich, niemal kompaktowych wymiarów, projektantom udało się zaproponować funkcjonalną i ciekawie zróżnicowaną bryłę o nowoczesnych i eleganckich kształtach. Kolekcja Alta doskonale sprawdza się w niewielkich łazienkach, gdzie dobry pomysł i sprytne zarządzanie przestrzenią są na wagę złota. W zależności od dostępnego miejsca i oczywiście upodobań przyszłych użytkowników do wanny można zastosować baterię ścienną, podłogową lub nablatową. Dopasowana do linii i estetyki wanny wpuszczana w blat umywalka również posiada z jednej strony obszar do wykorzystania na kosmetyki lub montaż stojącej baterii nablatowej.

Oba produkty wykonano w nowoczesnego gelcoat® material. Idealnie gładka i ciepła powierzchnia tworzywa podnosi komfort użytkowania. Dodatkowo materiał jest ultrahigieniczny, obojętny na zapachy  i łatwy w czyszczeniu.

To nie pierwszy projekt Marmorinu zrealizowany we współpracy z duetem projektantów. MOWOstudio stworzyło dla Marmorinu kilka linii projektowych, z których największy rozgłos i uznanie zdobyła brodziko - wanna Jena, wyróżniona red dot honourable mention 2011. Inna ciekawa kolekcja to laureat  Must Have - kolekcja Liva.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Polski projekt: Alta - nowa kolekcja Marmorin projektu MOWOstudio