Polski projekt: Alta - nowa kolekcja Marmorin projektu MOWOstudio

Mała łazienka po norwesku. Kolekcja Alta łączy dobry design i praktyczne rozwiązania.

Tegoroczna nowość Marmorinu to projekt autorstwa: Moniki Elikowskiej Opala i Wojciecha Opala z MOWOstudio. Kolekcja nazwę zapożyczyła od norweskiego miasta Alta - oszczędny, skandynawski design to zdecydowanie jej znak rozpoznawczy.

Linię Alta tworzą: umywalka  i stojąca wolno wanna. Produkty zostały zaprojektowane w taki sposób by osiągnąć kompromis pomiędzy wymogami funkcjonalności, ergonomii i prostoty. W regularny kształt wanny został wpisany praktyczny kołnierz, który pełni rolę półki na kosmetyki  lub podręczne akcesoria kąpielowe. Wykończenie brzegu delikatnym rantem zabezpiecza przedmioty przed spadaniem, jednocześnie przeciwdziała  ściekaniu wody na podłogę łazienki. Występując po jednej, grubszej  stronie wanny półka harmonijnie przechodzi w cienką płaszczyznę ściany wanny i zanika.

Przy zachowaniu niewielkich, niemal kompaktowych wymiarów, projektantom udało się zaproponować funkcjonalną i ciekawie zróżnicowaną bryłę o nowoczesnych i eleganckich kształtach. Kolekcja Alta doskonale sprawdza się w niewielkich łazienkach, gdzie dobry pomysł i sprytne zarządzanie przestrzenią są na wagę złota. W zależności od dostępnego miejsca i oczywiście upodobań przyszłych użytkowników do wanny można zastosować baterię ścienną, podłogową lub nablatową. Dopasowana do linii i estetyki wanny wpuszczana w blat umywalka również posiada z jednej strony obszar do wykorzystania na kosmetyki lub montaż stojącej baterii nablatowej.

Oba produkty wykonano w nowoczesnego gelcoat® material. Idealnie gładka i ciepła powierzchnia tworzywa podnosi komfort użytkowania. Dodatkowo materiał jest ultrahigieniczny, obojętny na zapachy  i łatwy w czyszczeniu.

To nie pierwszy projekt Marmorinu zrealizowany we współpracy z duetem projektantów. MOWOstudio stworzyło dla Marmorinu kilka linii projektowych, z których największy rozgłos i uznanie zdobyła brodziko - wanna Jena, wyróżniona red dot honourable mention 2011. Inna ciekawa kolekcja to laureat  Must Have - kolekcja Liva.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Komentarze (5)
Polski projekt: Alta - nowa kolekcja Marmorin projektu MOWOstudio
Zaloguj się
 • kumakk

  Oceniono 39 razy 37

  To jest mała łazienka? :)))) Ciekawe, czy projektant był kiedyś w polskim blokowisku...

 • jogar

  Oceniono 11 razy 9

  Mała łazienka czy źle przeczytałam? Nie nabierajcie nas.

 • Oceniono 1 raz 1

  A widzieliście kiedyś, też polskiego producenta Luxum ? Warto, bo to też wyjątkowo ciekawe wyposażenie.

 • maarta80

  0

  To już jest pokój kąpielowy a nie łazienka:)

 • heroldprim

  Oceniono 1 raz -1

  Nawet do jeszcze mniejszej łazienki trzeba rozważyć system podtynkowy. Ja mam Roca Pro, zbiornik na wodę schowany jest pod ścianą. I co ważne sama miska w tym zestawie nie jest duża, można spokojnie pozwolić sobie na mniejszą miskę gdy będziemy mieli okazję remontować łazienkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX