Baterie z drukarki 3D. Niewiarygodnie piękne!

Baterie jak dzieła sztuki. Wydrukowano je na drukarce 3D.

Druk 3D staje się coraz popularniejszy. Początkowo metodę drukowania przestrzennego wykorzystywano do szybkiego tworzenia form i prototypów. Wraz z postępem technologicznym zaczęto używać drukarek 3D do tworzenia gotowych obiektów. W tej chwili wydrukować można niemal wszystko - zabawki, ubrania, meble a nawet protezy czy czekoladki.

Zespół projektowy firmy American Standard zaprezentował ostatnio niezwykłą linię baterii DXV. Metalowe baterie powstają dzięki drukarkom 3D. Proszki metalu są podgrzewane do bardzo wysokiej temperatury. Topiąc się, tworzą masę. Drukarka tworzy kolejne warstwy, aż do uzyskania całego produktu. Drukowanie baterii DXV 3D trwa 24 godziny. Potem należy ją wyszlifować i wypolerować.

Aby przepływ wody był wydajny, potrzeba było wielu obliczeń.Wewnątrz baterii ukryte są kanaliki przewodzące wodę. Zostały one schowane pod ażurowymi konstrukcjami, dzięki czemu na pierwszy rzut oka są zupełnie nie widoczne. American Standard zapewnia, że baterie pojawią się w sprzedaży w ciągu roku. Cena jeszcze nie jest znana. Przyznacie, że wyglądają jak dzieła sztuki?

 

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

 

Zdjęcie AQUA marine wyciągana kran Zdjęcie Inside 5 8602 Zdjęcie Kolory Meksyku Ursula - kran mosiężny w stylu retro
AQUA marine wyciągana kran Inside 5 8602 Kolory Meksyku Ursula - kra...
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (6)
Baterie z drukarki 3D. Niewiarygodnie piękne!
Zaloguj się
 • hermogenes

  Oceniono 8 razy 8

  "nie widoczne"? hm... to po polsku?

 • as-zalogowany

  Oceniono 1 raz 1

  DXV, DVX, a co za różnica... I tak nikt nie zwróci uwagi, to "nie widoczne".

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 7 razy 1

  Jeśli chodzi o baterie ŁAZIENKOWE to mam ładniejsze wzory, prawdziwe dzieła sztuki , nie były drukowane w 3D tylko normalnie wyprodukowane, ale to trzeba sobie poszukać a nie kupować chłam z promocji z byle marketu:P A wasze niechlujstwo językowe już przestało dziwić, tylko osłabia i jednocześnie sprawia, że sami sobie wystawiacie najgorszą opinię:P

 • gontgont

  Oceniono 2 razy 0

  Baterie armat? Baterie ogniw (najpopularniejsze "baterie")?
  Baterie kranów czy zaworów?

  def. <Bateria – zespół składający się z jednakowych elementów>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX