Plebiscyt Ale lokale 2013 rozstrzygnięty [WYNIKI]

27.09.2013 12:26
Zakończyliśmy pierwszą edycję plebiscytu Ale lokale 2013. Oddaliście 20 489 głosów. Każdy lokal, który znalazł się w finale otrzyma specjalną naklejkę na witrynę - będzie widoczny z daleka. Zobaczcie wyniki!
1 Althaus w Gdyni Althaus w Gdyni fot. Tomirri Photography

MIEJSCE 10 - Althaus w Gdyni

Chociaż Althaus jest jedyną restauracją w Polsce, która została zakwalifikowana do finału prestiżowego konkursu Resaurant & Bar Design Awards 2013, nie przypadła do gustu czytelnikom Domosfery.

Restauracja Althaus otrzymała 619 głosów.

Althaus, Gdynia, Ale lokale 2013fot. print screen sondażu

Wnętrze zaprojektowali architekci z sopockiej pracowni PB Studio we współpracy z Filipem Kozarskim. Klimat Bawarii wydobyto poprzez zastosowanie materiałów nawiązujących do tradycyjnej produkcji piwa.

Althaus, Gdynia, Ale lokale, najlepiej zaprojektowana restauracja fot. Tomirri Photography

Althaus ul. Świętojańska 81 Gdynia

2 Alchemia od Kuchni w Krakowie Alchemia od Kuchni w Krakowie fot. mat. prasowe

MIEJSCE 9 - Alchemia od kuchni w Krakowie

Krakowska Alchemia od Kuchni, mimo intrygującego, oryginalnego wnętrza, uplasowała się na miejscu 9. Projekt wnętrza jest efektem pracy zespołowej właścicieli, managerów oraz załogi. Jest to wypadkowa ich pomysłów i inspiracji przywiezionych głównie z kulinarnych podróży z różnych stron świata.

Alchemia od Kuchni zdobyła 773 głosy.

Alchemia od Kuchni, sondażfot. print screen sondażu

Załoga Alchemii od Kuchni chciała, aby miejsce to było jasne ciepłe i sprzyjające jedzeniu, gdzie elementy industrialne będą łączyć się z szynkowymi. Autorem logo AOK (które jednoznacznie kojarzy się z jedzeniem) jest Animisiewasz Startt.

ale lokale 2013, ale lokale, Alchemia od Kuchni, modne miejsce, dobrze urządzona restauracjafot. mat. prasowe

Alchemia od Kuchni ul. Estery 5 Kraków


3 Owoce i Warzywa w Łodzi Owoce i Warzywa w Łodzi fot. Marcin Petruszka

MIEJSCE 8 - Owoce i Warzywa w Łodzi

Jedyny łódzki lokal zajął w naszym plebiscycie 8 miejsce. Klubokawiarnia Owoce i Warzywa to jedno z najbardziej popularnych miejsc w mieście. W październiku ubiegłego roku lokal przeszedł mały lifting wnętrza, którego autorami są właściciele klubokawiarni Ania Marczyk i Michał Sobolewski oraz łódzka pracownia architektoniczna RWSL.

Klubokawiarnia Owoce i Warzywa zdobyła 894 głosy.

Owoce i Warzywa, Ale lokale 2013fot. print screen sondażu

Znakiem rozpoznawczym lokalu są charakterystyczne murale. Po metamorfozie cieszy oczy również bar wykonany z fragmentów starych mebli i drzwi. Nad wejściem wisi neon "Owoce i Warzywa" swoją topografią nawiązujący do szyldu umieszczonego wewnątrz.

ale lokale, dobrze zaprojektowane lokale, modne miejsca, Owoce i Warszywafot. Marcin Petruszka

Owoce i Warzywa ul. Traugutta 9 Łódź

4 Mleczarnia Jerozolimska w Warszawie Mleczarnia Jerozolimska w Warszawie fot. pracowniawerner.pl

MIEJSCE 7 - Mleczarnia Jerozolimska w Warszawie

Mleczarnia Jerozolimska była jedynym barem mlecznym, który dostał się do finału plebiscytu Ale lokale 2013. Bardzo oryginalny wystrój wnętrza jest dziełem Aleksandry Plech z Pracowni Werner. Prosto, jasno i z przymrużeniem oka - tak najprościej można scharakteryzować popularny warszawski bar.

Mleczarnia Jerozolimska zdobyła 908 głosów.

Mleczarnia Jerozolimska, Ale lokale 2013fot. print screen sondażu

Na tle innych lokali Mleczarnię wyróżnia przede wszystkim zastosowanie prostych materiałów, oraz malarstwa ściennego wykonanego przez pracownię Werner, które w nieoczywisty sposób nawiązuje do skojarzeń z barem mlecznym. Symbolem sieci Mleczarnia i ważną częścią projektu jest dominująca we wnętrzu duża, wykonana z plexi krowa.

Ale lokale, plebiscyt, dobrze urządzony lokal, modne miejscefot. pracowniawerner.pl

Mleczarnia Jerozolimska ul. Sienna 83 Warszawa

5 Taczaka 20 w Poznaniu Taczaka 20 w Poznaniu fot. cocoon studio

MIEJSCE 6 - Taczaka 20 w Poznaniu

Poznańskie, nietypowe bistro Taczaka 20 uplasowało się na 6 miejscu. Lokal nawiązuje swoim klimatem do atmosfery berlińskich barów. Nowoczesne elementy sąsiadują tu z retro-designem. Autorką całej koncepcji jest Katarzyna Taube.

Bistro Taczaka 20 zdobyło 1253 głosy.

Taczaka 20, ale lokale 2013fot. print screen sondażu

Ciekawie prezentuje się instalacja z surowych desek zajmująca całą ścianę, będąca współczesną wariacją na temat boazerii. Kontrastuje z nią przeciwległa ściana z surowego betonu. Ważnym elementem jest wełniane logo, które stało się znakiem rozpoznawczym Taczaka 20.

Taczaka 20, ale lokale, modne miejsca, dobrze zaprojektowane wnętrzefot. cocoon studio

Taczaka 20 ul. Taczaka 20 Poznań


6 Geszeft w Katowicach znalazł się w finale konkursu Ale Lokale 2013 Geszeft w Katowicach znalazł się w finale konkursu Ale Lokale 2013 fot. Anna Domańska

MIEJSCE 5 - Geszeft w Katowicach

Jedyny lokal reprezentujący Śląsk zajął w plebiscycie Ale lokale 2013 5 miejsce. Geszeft to pierwsze takie miejsce w Katowicach i jedno z niewielu w regionie, gdzie można kupić prezenty, pamiątki i gadżety związane ze Śląskiem.

Geszeft zdobył 1259 głosów.

Geszeft, Ale lokale 2013fot. print screen sondażu

 

Po zakupowym szaleństwie można napić się kawy i zjeść kawałek ciasta w małym, przyjemnym barze. Autorkami konceptu są młode śląskie architektki- Joanna Wołoszyn i Daria Barnaś.

Ale lokale, modne wnętrza, dobrze urządzone wnętrza, Geszeftfot. Anna Domańska

Geszeft ul. Morcinka 23-15 Katowice

7 AIOLI Cantine Bar Cafe Deli AIOLI Cantine Bar Cafe Deli fot. Filip Miller

MIEJSCE 4 - AIOLI w Warszawie

Warszawski lokal AIOLI Cantine Bar Cafe Deli "wylądował" na czwartym miejscu. Lokal otwarto w listopadzie 2012 roku przy wyłączonej z ruchu ulicy Świętokrzyskiej. Goście polubili królującą tu prostotę i niezobowiązującą atmosferę z lekko nowojorskim charakterem.

AIOLI zdobyło 2227 głosów.

Aioli, Ale lokale 2013fot. print screen sondażu

 

Projektantka Marta Lew włożyła wiele pracy w wyszukanie charakterystycznych elementów wystroju - od przemysłowych lamp po różnorakie stołki barowe i krzesła, z których prawie każde jest inne.

ale lokale, modne miejsca, aioli,fot. Filip Miller

AIOLI Cantine Bar Cafe Deli ul. Świętokrzyska 18 Warszawa


8 Bema Cafe we Wrocławiu Bema Cafe we Wrocławiu fot. meluzyna.com

MIEJSCE 3 - Bema Cafe we Wrocławiu

Dotarliśmy do ścisłego finału plebiscytu Ale lokale 2013. Trzecie miejsce zdobyła jasna i nowoczesna kawiarnia Bema Cafe ukryta pośród banków i biurowców. Jest dziełem pracowni projektowej SHI. Wnętrze utrzymane jest w jasnych  barwach - beż biel uzupełnione zostały sklejkowymi meblami.

Bema Cafe zdobyła 3217 głosów.

Bema Cafe we Wrocławiufot. print screen sondażu

 

Postanowiono "pokazać klientom" żelbety i stalowe konstrukcje. Zaprojektowano duży stół, który asekuracyjnie podzielono na mniejsze elementy w razie, gdyby goście nie chcieli wspólnie jadać.

Ale lokale, kawiarnia we Wrocławiu, dobrze urządzone wnętrze, ciekawy lokalfot. meluzyna.com

Bema Cafe ul. Drobnera 38 Wrocław

9 Cafein Bistro w Szczecinie Cafein Bistro w Szczecinie fot. Paweł Smoliński

MIEJSCE 2 - CafeIn Bistro w Szczecinie

Tutaj walka była najbardziej zacięta. Ostatecznie szczecińskie, kolorowe CafeIn Bistro zajęło drugie miejsce. Autorkami projektu są dwie szczecińskie projektantki wnętrz - Anna Kobyłka z pracowni Kolorama i Olga Sietnicka. Realizacja projektu została zakończona w marcu 2013 roku.

CafeIn bistro zdobyło 3581 głosów.

 

Cafein Bisto, Ale lokale 2013fot. print screen sondażu

CafeIn Bistro w Szczecinie, wyraźnie wyróżniało się spośród wszystkich lokali, które znalazły się w finale plebiscytu Ale lokale 2013. Wszystko za sprawą soczystych kolorów i odnowionych mebli vintage.

 

Cafein bistro w Szczecinie, ale lokale, modne miejsce, ciekawe wnętrzefot. Paweł Smoliński

Cafein Bistro ul. Kaszubska 67 Szczecin

10 Starbucks Reserve we Wrocławiu Starbucks Reserve we Wrocławiu fot. Jakub Kazmierczyk

MIEJSCE 1 - Starbucks Reserve we Wrocławiu

Zwycięzcą pierwszej edycji plebiscytu Ale lokale został wrocławski Starbucks Reserve. Myli się ten, kto twierdzi że każdy lokal tej popularnej sieciówki jest taki sam. Wrocławski Starbucks Reserve różni się nie tylko ofertą, ale i oryginalnym wystrojem wnętrza.

Starbucks Reserve zdobył 5758 głosów!

Starbucks Reserve, Wrocław, Ale lokale 2013fot. print screen sondażu

Lokal utrzymany jest w industrialnym stylu. Wyeksponowano tu oryginalne kolumny z surowego betonu. Można tu odpocząć siedząc na oryginalnych fotelach z lat 50-tych i 60-tych. W tym Starbucksie można posiedzieć na oryginalnych, kultowycb krzesła Diamond Chair autorstwa włoskiego projektanta Harry'ego Bertoia oraz na krzesłach znanych, amerykańskich projektantów Charlesa i Ray Eamsów. Ciekawostką jest długi stół wykonany z elementów ręcznie malowanych skrzyń śląskich z przełomu XIX i XX wieku, które przeznaczono na zniszczenie.

Starbucks Reserve, WrocławFot. Jakub Kazmierczyk

Starbucks Reserve ul.Oławska 1/1 Wrocław

Skomentuj:
Plebiscyt Ale lokale 2013 rozstrzygnięty [WYNIKI]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX