Stolik w kształcie kasety magnetofonowej od polskiego projektanta

Stolik z blatem w kształcie kasety magnetofonowej to projekt szczecińskiego projektanta. Swoje cuda tworzy na 16 m kw.

Tomasz Tecław stworzył markę Tomcraft, o której robi się głośno za sprawa stolika-kasety. Mebel z pewnością przemówi do wszystkich, których młodość przypada na lata 90. Kto choć raz nagrywał coś na kasetę w środku nocy, powinien docenić ten projekt.

Jak się narodził pomysł stworzenia takiego stolika?

Inspiracją był projekt amerykańskiego designera, który już parę lat temu stworzył stolik kawowy z blatem będącym odwzorowaniem kasety magnetofonowej w skali 12:1. Sam pomysł bardzo mi się spodobał, ale wykonanie według mnie pozostawiało wiele do życzenia. Postawiłem sobie za cel stworzyć stół będący wierną repliką kasety magnetofonowej

- mówi Tomasz Tecław. "Jako Szczecinianin nie mogłem zapomnieć o naszej rodzimej marce kaset Superton produkowanych w zakładach włókien sztucznych Chemitex Wiskord" - dodaje.

Blat został wykonany z klejonki dębowej. Na nim znajduje się tafla szkła, pod którą jest przyklejona grafika dokładnie taka sama, jaka widniała na dawnych kasetach. Podstawa została wykonana ze stalowych prętów. Model jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

Projektant sprzedaje swoje stoliki głównie za granicą - w Szwecji, Holandii i Danii. Teraz szykuje się na podbój rynku niemieckiego. "Klienci to przeważnie młodzi ludzie - prawdopodobnie ostatnia generacja pamiętająca walkmany i kasety" - mówi autor oryginalnych stołów.

Kim jest projektant?

Tomasz Tecław z wykształcenia jest snycerzem. Zanim założył własną pracownię Tomcraft, przez 10 lat pracował w różnych pracowniach stolarskich zajmujących się m.in. tworzeniem mebli na zamówienie czy wykańczaniem wnętrz jachtów.

Od roku pracuję na własnych 16. metrach kwadratowych, w piwnicy starej kamienicy z jedną wiertarką za 50 zł, szlifierką i frezarką. Całkiem niezły start na swoim

- śmieje się projektant. Tam powstają jego oryginalne meble. Już niedługo zostanie uruchomiona strona internetowa, na której będzie można zamówić stolik. Do tego czasu można zaglądać na stronę projektanta na Facebooku Tomcraft.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Więcej o:
Komentarze (4)
Stolik w kształcie kasety magnetofonowej od polskiego projektanta
Zaloguj się
 • lm648

  Oceniono 3 razy 3

  ..... też miałem MK 122 :)) ))) i to w latach 70 i 80 głównie się nagrywało z radia .... lata 90 to już wszechobecne gotowe kasety sprzedawane z łóżek polowych :)

 • t.o.m.e.k

  Oceniono 2 razy 2

  +100 do funkcjonalności. Usadź przy takim stoliku gości, rozstaw nakrycia, flaszkę i jeszcze wazon z kwiatami :)

 • awonek

  Oceniono 3 razy 1

  Miałem polski magnetofon kasetowy MK 122 od roku 1975 i nie rozumiem, dlaczego gimbaza uważa, że "Mebel z pewnością przemówi do wszystkich, których młodość przypada na lata 90".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX