Artykuły sponsorowane

 • Czym jest pergola ogrodowa i jak ją osłonić?

  Czym jest pergola ogrodowa i jak ją osłonić?

  Latem w ogrodzie, zacienione miejsce do odpoczynku doskonale sprawdzi się podczas upałów. Takim miejscem, gdzie nie tylko się zrelaksujemy, ale również schronimy przed palącymi promieniami słońca, jest pergola ogrodowa. Projektowanie małych elementów architektury nie wymaga nadzwyczajnej wiedzy.

 • Tradycyjna kosiarka czy robot koszący – który rodzaj okaże się lepszy dla poszczególnych ogrodów?

  Tradycyjna kosiarka czy robot koszący – który rodzaj okaże się lepszy dla poszczególnych ogrodów?

  Niemal każda osoba, zapytana o najważniejszy sprzęt ogrodniczy, wskazałaby na kosiarkę. Jest to urządzenie, bez którego żaden ogród nie może wyglądać estetycznie, a to za sprawą braku równomiernie skoszonego trawnika.

 • Wypoczywaj w swoim ogródku

  Wypoczywaj w swoim ogródku

  Letnie popołudnia i ciepłe wieczory spędzone wśród zieleni własnego ogródka, czy na przytulnie urządzonym balkonie to idealny relaks po całym dniu. Wypoczynek na świeżym powietrzu z pewnością ułatwią wygodne meble ogrodowe. Nie potrzeba wiele, aby urządzić swój własny przytulny kącik. Marka Costway proponuje różnorodne zestawy mebli ogrodowych, począwszy od kompletów rattanowych, po żeliwno-aluminiowe meble, leżaki dla dzieci, a nawet drewniane legowiska dla zwierząt.

 • Jak dbać o deski tarasowe?

  Jak dbać o deski tarasowe?

  Deski to obecnie najmodniejsze wykończenie tarasu. Prezentują się zarówno nowocześnie, jak i klasycznie oraz naturalnie. Dzięki temu pasują do każdego rodzaju elewacji. W rezultacie wypierają stosowane do niedawna płytki czy kostkę. Aby jednak zachowały doskonały wygląd na wiele lat, wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz zabezpieczenia przed takimi czynnikami jak woda i mocne słońce, a także wysokie oraz niskie temperatury. Należy przy tym zwrócić uwagę, że konserwacja tarasu drewnianego oraz pielęgnacja deski kompozytowej przebiega w nieco inny sposób.

 • Odkryj swój ogród na nowo – spędzaj czas w miejscu, które uwielbiasz

  Odkryj swój ogród na nowo – spędzaj czas w miejscu, które uwielbiasz

  Nikomu nie trzeba przedstawiać zalet posiadania przydomowego ogrodu. Z drugiej strony zmęczeni ciężką pracą, coraz szybszym trybem życia, codziennymi obowiązkami i przyzwyczajeni do relaksu na urlopowych i weekendowych wyjazdach zapominamy niekiedy, jak wiele do zaoferowania ma właśnie spokojna domowa przystań w postaci ogrodu. Dowiedz się, ile ról może odgrywać to miejsce, a także jak nowoczesne oświetlenie ogrodowe marki Philips zwiększa jego funkcjonalność.

 • Jak utrzymać piękno desek tarasowych bez wysiłku?

  Balkon, taras, ogród marzeń – jak utrzymać piękno desek bez wysiłku?

  Posiadanie pięknego tarasu, balkonu czy ogrodu z basenem jest marzeniem wielu. Jak je zrealizować? Przede wszystkim zacząć od dobrej podstawy, czyli wyboru właściwego materiału wykończeniowego. Deski tarasowe powinny być trwałe i zapewniać komfort użytkowania – tak, by bez wysiłku móc cieszyć się upragnioną przestrzenią relaksu przez długie lata. Kompozytowe deski Twinson, które posiadają te cechy, są niezwykle łatwe w montażu i utrzymaniu, a do tego – ekologiczne.

 • Robot koszący

  Robot koszący - dlaczego warto go mieć?

  Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem robota koszącego i cały czas nie możecie podjąć ostatecznej decyzji – ten artykuł jest właśnie dla Was. Nie tylko odpowiemy w nim na najczęściej zadawane pytania, ale powiemy też o rzeczach mniej oczywistych, jednak nie mniej ważnych, czyli jakie zmiany w naszym życiu może wprowadzić robot koszący.

 • Tylko pomidory nawożone z umiarem są naprawdę zdrowe.

  Pomidory dla smakoszy

  Już najwyższa pora, by przygotować zagony dla pomidorów. Gdy tylko ziemia się nagrzeje i minie niebezpieczeństwo wystąpienia przymrozków, ich rozsadę możemy sadzić w ogrodach.

 • Róża rabatowa Madame Anisette

  Róże rabatowe

  Mały Książę, jak wiadomo, zakochał się w róży. Gdyby Saint-Exupery pisał swą opowieść dzisiaj, jej bohater dokonałby zapewne takiego samego wyboru. Nie bez powodu bowiem roślina ta wciąż nazywana jest królową kwiatów. Podpowiadamy jak ją pielęgnować i uprawiać by była prawdziwą ozdobą naszego ogrodu.

 • Trawnik na wiosnę

  Wiosenna pielęgnacja trawnika - o jakich pracach nie można zapomnieć

  Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogrodu, podwórka czy przydomowego sadu. Aby zachwycał bujnością i soczystością zieleni przez cały sezon, należy pamiętać o kilku niezwykle istotnych czynnościach pielęgnacyjnych.

 • Wiosenne porządki w ogrodzie

  Wiosna w ogrodzie – porządki czas zacząć!

  Wiosenny ogród nieustająco budzi zachwyt, trzeba go jednak we właściwym czasie odpowiednio przygotować. Wszak piękny ogród to, przede wszystkim, ogród zadbany! Przed przystąpieniem do porządkowania warto zapewnić sobie solidne, jakościowe narzędzia ogrodowe – najlepiej takie, które posłużą przez wiele sezonów. Kolekcję niezawodnych akcesoriów i narzędzi ogrodowych przygotowała marka Gardena.

 • Bloczki i doniczki

  Doniczki ogrodowe jako ciekawy element aranżacji

  Udekoruj swój ogród eleganckimi doniczkami KONSPORT, które zostały wykonane z wyjątkowo lekkiej płyty polisyterenowej XPS. Zewnętrzną cześć zrobiono z eleganckiej blachy poliestrowej dostępnej w dwóch kolorach: grafitowej oraz brązowej. Chropowata faktura blachy dodatkowo podkreśla ich elegancki styl oraz świetnie wyróżnia elementy florystyczne. Poznaj system bloczków ogrodzeniowych KONSPORT.

 • Przeciętne drzewo liściaste wiąże około 12,5 kg CO2 rocznie

  Świąteczny prezent dla klimatu: GEZE sadzi kolejne 10 000 drzew

  Nowe drzewka do firmowego lasu: GEZE już po raz trzeci świętuje Boże Narodzenie akcją sadzenia drzew dla klimatu. Jako specjalista w zakresie innowacyjnej i nowoczesnej technologii drzwi i okien, wspólnie z firmą społeczną Treedom, GEZE zasadzi kolejne 10 000 drzew. W ten sposób całkowity wkład GEZE wzrasta do niezwykłego poziomu 6.417 ton zmagazynowanego CO2. Las firmowy jest utrzymywany i wykorzystywany przez lokalnych drobnych rolników w Afryce, Azji i Ameryce Środkowej.