Artykuły sponsorowane
Koniec lata – czas na zbiory!
Lato niechybnie zbliża się ku końcowi, co oznacza, że nastała pora zbiorów owoców i warzyw z przydomowych ogródków i sadów. Zanim przystąpimy do tej czynności warto pamiętać, że równie ważne, co wyznaczenie odpowiedniego terminu zbioru poszczególnych gatunków, właściwej pory dnia oraz dostosowanie się do panującej pogody, są technika zbierania owoców i stosowne oprzyrządowanie, które pomoże sprawnie i bezinwazyjnie oddzielić owoce od rośliny, zapewni też komfort i bezpieczeństwo wykonywanych czynności ogrodniczych i sprawi, że staną się one czystą przyjemnością! Z pomocą przychodzi marka Fiskars oferująca innowacyjne akcesoria i narzędzia do zbiorów.
Pomidory dla smakoszy
Już najwyższa pora, by przygotować zagony dla pomidorów. Gdy tylko ziemia się nagrzeje i minie niebezpieczeństwo wystąpienia przymrozków, ich rozsadę możemy sadzić w ogrodach.
Wiosenna pielęgnacja trawnika - o jakich pracach nie można zapomnieć
Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogrodu, podwórka czy przydomowego sadu. Aby zachwycał bujnością i soczystością zieleni przez cały sezon, należy pamiętać o kilku niezwykle istotnych czynnościach pielęgnacyjnych.
Doniczki ogrodowe jako ciekawy element aranżacji
Udekoruj swój ogród eleganckimi doniczkami KONSPORT, które zostały wykonane z wyjątkowo lekkiej płyty polisyterenowej XPS. Zewnętrzną cześć zrobiono z eleganckiej blachy poliestrowej dostępnej w dwóch kolorach: grafitowej oraz brązowej. Chropowata faktura blachy dodatkowo podkreśla ich elegancki styl oraz świetnie wyróżnia elementy florystyczne. Poznaj system bloczków ogrodzeniowych KONSPORT.
Świąteczny prezent dla klimatu: GEZE sadzi kolejne 10 000 drzew
Nowe drzewka do firmowego lasu: GEZE już po raz trzeci świętuje Boże Narodzenie akcją sadzenia drzew dla klimatu. Jako specjalista w zakresie innowacyjnej i nowoczesnej technologii drzwi i okien, wspólnie z firmą społeczną Treedom, GEZE zasadzi kolejne 10 000 drzew. W ten sposób całkowity wkład GEZE wzrasta do niezwykłego poziomu 6.417 ton zmagazynowanego CO2. Las firmowy jest utrzymywany i wykorzystywany przez lokalnych drobnych rolników w Afryce, Azji i Ameryce Środkowej.