Ogród wiejski

 • Taki płot możemy zrobić własnoręcznie. Wbijamy mocno kijki w podłoże i przeplatamy przez nie gałęzie naprzemiennie, dociskając je za każdym razem do dołu. Gotowy płot wyciągamy z ziemi i przenosimy w docelowe. Dwa stare garnki powieszone na płocie i gotowe.

  Ogród wiejski. Jak stworzyć ogród rustykalny?

  Ogród wiejski kojarzy nam się często ze skansenem lub zapomnianymi przez czas wioskami rozrzuconymi po Polsce. Podczas podróży przystajemy zauroczeni pięknem mijanych gospodarstw, gdzie wszystko wydaje się być takie, jak przed laty, idylliczne i perfekcyjne, to znak, że w głębi duszy pragniemy mieć wiejski ogródek.

 • Piwniczka ogrodowa

  Piwniczka ogrodowa

  Piwniczki ogrodowe stosowane były na długo przed wynalezieniem lodówek. Co ciekawe zainteresowanie nimi wciąż rośnie i dziś – dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii są jednym z ciekawszych rozwiązań, jakie można zastosować w ogrodzie. Jednym z przykładów jest The Shire Cellar, czyli piwniczka ogrodowa łącząca innowacyjny design z trwałością, jaką zapewnia wykorzystanie materiałów, które stosuje się także w jachtach. A czym jeszcze zachwyca? Zdradzamy poniżej.

 • Nasyp ziemny kryjący piwniczkę. Dzięki starannemu wykończeniu kawałkami skał i roślinami stanowi również ciekawy element ogrodu

  Piwniczka ziemna. Jak zbudować piwniczkę ziemną w ogrodzie?

  Piwniczki ziemne, spotykane niegdyś przy gospodarstwach wiejskich, buduje się dziś przy nowoczesnych domach. Taką spiżarnię łatwo ukryć w niewysokiej górce. A górka urozmaica ogród i może służyć dzieciom do zabawy.

 • Mebli i detali jest tu niewiele: stolik, krzesełko (z Ikei), kilka kwietników, donic i skrzynek na kwiaty, stylowy lampion...

  Wiejski ogródek na balkonie w bloku z wielkiej płyty. Marzenia się spełniają

  Marzenie o białym małym domku z wiejskim ogródkiem towarzyszyło Pani Joannie od lat. Udało jej się stworzyć jego namiastkę na czwartym piętrze bloku.

 • IMPONUJĄCO ROZBUDOWANE z budynki nie przypominają już w niczym byłego folwarku.

  Ogród wiejski z XIX wieczną zabudową i niezwykłymi rzeźbami

  Dziewiętnastowieczne budowle z czerwonej cegły w rękach artystów zyskały zieloną oprawę, i nowe, fascynujące życie. Teraz powstają tu niezwykłe rzeźby pięknie eksponowane na łonie przyrody.

 • ONE TIME USE ONLY DO JEDNOKROTNEGO WYKORZYSTANIA ROSLINY KOMPOZYCJE KWIATY BEZ TULIPAN FOT. BIURO KWIATOWE HOLANDIA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 5 (151) - 5.2004

  Bukiety z bzu

  Maj pachnie bzem. Jego aromat przyprawia o zawrót głowy. Wystarczy kilka kwitnących gałązek, by w domu zapachniało majem.

 • 22528950 https bi

  Co posadzić w wiejskim ogródku?

  Kupiłam działkę pod Łowiczem i chciałabym na niej urządzić tradycyjny wiejski ogród. Jakie rośliny wybrać? Iwona rabczewska

 • po lewej: Frontową ścianę domu zdobi imponująca glicynia. Przed wejściem dobudowano drewniany taras-ganek. po prawej: Domek na narzędzia - jego ściany nawiązują do tradycyjnego muru szachulcowego.

  Ogród na wsi. Jak stworzyć wiejski ogród?

  To miejsce przechowuje w sobie wspomnienia sprzed dziesiątków lat - o jego przeszłości świadczą wielkie drzewa i pięknie wyeksponowane zabytkowe sprzęty.

 • Projekt z jabłonią i krzewami

  Matamorfoza wiejskiej świetlicy. Ogród pełen krzewów

  Otoczenie wiejskiej świetlicy zostało ozdobione masą efektownych kwitnących krzewów. Powstało miłe miejsce do kameralnych spotkań.

 • wizytówka gospodarstwa

  Wiejskie ogródki

  Za sprawą kwiatów nawet zwykłe wiejskie gospodarstwo może zyskać urzekającą, niemal baśniową oprawę.