Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bukiety z bzu

Tekst: Aldona Zakrzewska Zdjęcia: Biuro Kwiatowe Holandia, Flora Press, Omni Photo/Photostock, Super Stock

Maj pachnie bzem. Jego aromat przyprawia o zawrót głowy. Wystarczy kilka kwitnących gałązek, by w domu zapachniało majem.

ONE TIME USE ONLY DO JEDNOKROTNEGO WYKORZYSTANIA ROSLINY KOMPOZYCJE KWIATY BEZ TULIPAN FOT. BIURO KWIATOWE HOLANDIA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 5 (151) - 5.2004
Bukiet z popularnych ogrodowych kwiatów: bzu, tulipanów i anemonów.
Fot. Biuro Kwiatowe Holandia
Mamy w czym wybierać - w ogrodach rośnie około tysiąca odmian bzu, o kwiatach białych, różowych, amarantowych lub dwubarwnych, pojedynczych albo pełnych. I wszystkie tak pachną!

Bez ścięty w pełni rozkwitu, gdy wszystkie pąki są rozwinięte i wybarwione, będzie długo stał w wazonie. Ważna jest też pora dnia - kwiaty należy ciąć rano lub wieczorem, nigdy w południe. I koniecznie ostrym nożem lub sekatorem, by nie zmiażdżyć łodyg. Wówczas roślinie łatwiej będzie pić wodę z wazonu. Po przyniesieniu gałązek do domu usuwamy wszystkie liście. Końce pędów ukośnie przycinamy ostrym nożem, zanurzamy na 20-30 sekund we wrzątku i natychmiast wstawiamy do wazonu. Jeśli w wazonie będą tylko bzy, do wody dodajemy odżywkę dla krzewów, a jeśli bukiet jest mieszany - uniwersalną odżywkę dla kwiatów ciętych.

Bez potrzebuje dużo wody. Codziennie należy ją więc uzupełniać, za każdym razem płucząc i przycinając końcówki pędów. Kiedy główki kwiatów zaczynają opadać, można im urządzić dwu-trzygodzinną kąpiel w chłodnej wodzie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Bukiety z bzu